Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaLetní Praha

Prázdninový provoz školek a družin v Praze 4 bude řešen jako loni

Praha 4 naplánovala letní prázdninový provoz svých mateřských škol, zvolila přitom stejné řešení. Ve středu 24. února ho schválilo vedení městské části. Informoval o tom mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Všechny mateřské školy budou otevřeny po celý červenec, v srpnu bude jejich provoz přerušen, a to až do 1. září 2022. Omezený provoz budou mít také školní družiny, v červenci bude k dispozici školní družina v ZŠ Na Planině a v srpnu v ZŠ Bítovská.

„Když jsme analyzovali loňský prázdninový provoz, zjistili jsme, že v červenci nebyly třídy v našich mateřských školách ani zdaleka naplněné,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011), která má školství v Praze 4 ve své kompetenci. 

„Navíc z letošní ankety mezi rodiči předškoláků, vyplynulo, že zájem o provoz mateřských škol o prázdninách bude stejný jako loni. S přihlédnutím k výsledkům ankety, nutným opravám a rekonstrukcím školních budov a také z důvodu čerpání dovolených pedagogickými i nepedagogickými pracovníky jsme souhlasili s uvedeným prázdninovým provozem,“ pokračovala. 

„Letní provoz školních družin je v rámci Prahy ojedinělý a v ostatních městských částech jsou rodiči využívány příměstské tábory. Přesto jsme jim možnost nechat děti v mateřských školách v červenci nabídli a věříme, že rodiče i děti potěší,“ dodala starostka Irena Michalcová. 

Praha 4 připravuje na srpen ve spolupráci s AFK Slavoj Podolí Praha a Základní školou Bítovská tři týdenní turnusy příměstského tábora pro děti z mateřských škol zřizovaných čtvrtou městskou částí. 

Ten se uskuteční v prostorách ZŠ Bítovská. Kromě toho bude k dispozici služba Domácího hlídání, kterou zajistí Zdravotnické zařízení MČ Praha 4. Obě nabídky budou rodičům předány souběžně s informací o prázdninovém provozu.  

Rada MČ Praha 4 po dohodě s řediteli základních škol schválila rovněž přerušení činnosti školních družin v období od července do srpna v základních školách zřizovaných MČ Praha 4 s výjimkou dvou škol: ZŠ s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů Na Planině, která zajistí činnost školní družiny od 7. července do 29. července, a ZŠ Bítovská, která zajistí činnost školní družiny od 1. srpna do 26. srpna 2022. Od 1. září 2022 bude jejich provoz opět obnoven v plném rozsahu. 

Obě školní družiny budou v jednotlivých prázdninových měsících v provozu za podmínky, že každý týden bude v průměru na jedno oddělení přihlášeno minimálně 20 dětí, kteří jsou žáky I. stupně základních škol zřizovaných Prahou 4.


Autor: Hla

Obrázky pro Marka

10. května 2022 v 10:29

V ZŠ Kladská v Praze 2 mají již několik let jednu tradici. Ve spolupráci s Hnutí Na vlastních nohou – Stonožka malují zdejší děti obrázky na vybrané téma. Obrázky letošního, 22. ročníku, se totiž nesly ve znamení Radost ze života.

Praha 5 podpoří děti během letních prázdnin

8. května 2022 v 10:02

Praha 5 i letos podpoří děti finančním příspěvkem na tábory, příměstské tábory, sportovní soustředění a kempy. Výše příspěvku je 600 korun na jedno dítě do 18 let a program startuje již v pondělí 9. května.

Butovický zvoneček 2022

7. května 2022 ve 13:15

Praha 13 vyhlásila již dvacátý druhý ročník soutěže v sólovém zpěvu Butovický zvoneček 2022.

Pohádkové krajinky ze sukulentních rostlin

6. května 2022 v 09:16

Od 6. do 29. května si v Botanické zahradě Na Slupi v Praze 2 můžete prohlédnout další ročník výstavy. Součástí bude i prodej sukulentních rostlin, keramických nádob a související literatury.

Turnaje ve stolním tenise na Elizze

5. května 2022 v 19:03

Pro fanoušky stolního tenisu připravila Praha 11 tři turnaje, které budou probíhat v květnu v herně Brandlova.

Prosecká píšťalka v Parku Přátelství

5. května 2022 v 09:46

V sobotu 7. května mezi 14. a 18. hodinou čeká děti spousta zábavy při odpolední akci Prosecká píšťalka.

V Apolinářské zahradě se střílelo ze vzduchovky

5. května 2022 v 08:13

V soutěži ve střelbě ze vzduchovky určené pro žáky z 6. a 7. tříd základních škol Prahy 2 zvítězila ZŠ Kladská a získala tak Putovní pohár Obvodního mysliveckého spolku Praha 2. Škola po třech letech sesadila z prvního místa ZŠ Londýnskou.

Festival Bambule nabídne program pro malé i starší děti

4. května 2022 v 18:32

Pohodový rodinný víkend plný hudby, zpívání, sportu, zábavy a dobrého jídla 14. – 15. května na Výstavišti. Festival Bambule potěší zejména nejmenší návštěvníky, kteří se v parkové části Výstaviště Praha skutečně vyřádí díky bohatému hudebnímu i doprovodnému program s oblíbenými hvězdami nejen...

Šlapanda před Švehlovou sokolovnou

4. května 2022 ve 12:08

Závody na odstrkovadlech, koloběžkách, tříkolkách a jiných vozítkách se konají 1. června v Praze 15.

Plavat hladce, snadno a s radostí. Kniha trenérky Gábiny Minaříkové poradí, jak na to

3. května 2022 v 11:51

Jak zbavit dítě strachu z potopení hlavy? Jakým plaveckým způsobem začít nejdříve? Jak do vody bezpečně skočit? A jak při výuce plavání pomohou zvířátka jako je krab, želva nebo tučňák? O tom všem vypráví nová kniha Jak naučit děti plavat hladce aneb Plavání s Plavlem a Plavlínou zkušené plavkyně...

Hřiště Za Haštalem projde modernizací

2. května 2022 v 07:04

Dětské hřiště Za Haštalem si oblíbily jak děti a jejich rodiče, tak pěstitelé na místní komunitní zahradě. Postupem času se ale dostalo do nevyhovujícího stavu, navíc rozrůstající komunitní zahradu nešlo udržovat v těsné blízkosti prolézaček a míst, kde si hrají děti. Už delší čas byla proto...

Další články
Nahoru