Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaLetní Praha

Prázdninový provoz školek a družin v Praze 4 bude řešen jako loni

Praha 4 naplánovala letní prázdninový provoz svých mateřských škol, zvolila přitom stejné řešení. Ve středu 24. února ho schválilo vedení městské části. Informoval o tom mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Všechny mateřské školy budou otevřeny po celý červenec, v srpnu bude jejich provoz přerušen, a to až do 1. září 2022. Omezený provoz budou mít také školní družiny, v červenci bude k dispozici školní družina v ZŠ Na Planině a v srpnu v ZŠ Bítovská.

„Když jsme analyzovali loňský prázdninový provoz, zjistili jsme, že v červenci nebyly třídy v našich mateřských školách ani zdaleka naplněné,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011), která má školství v Praze 4 ve své kompetenci. 

„Navíc z letošní ankety mezi rodiči předškoláků, vyplynulo, že zájem o provoz mateřských škol o prázdninách bude stejný jako loni. S přihlédnutím k výsledkům ankety, nutným opravám a rekonstrukcím školních budov a také z důvodu čerpání dovolených pedagogickými i nepedagogickými pracovníky jsme souhlasili s uvedeným prázdninovým provozem,“ pokračovala. 

„Letní provoz školních družin je v rámci Prahy ojedinělý a v ostatních městských částech jsou rodiči využívány příměstské tábory. Přesto jsme jim možnost nechat děti v mateřských školách v červenci nabídli a věříme, že rodiče i děti potěší,“ dodala starostka Irena Michalcová. 

Praha 4 připravuje na srpen ve spolupráci s AFK Slavoj Podolí Praha a Základní školou Bítovská tři týdenní turnusy příměstského tábora pro děti z mateřských škol zřizovaných čtvrtou městskou částí. 

Ten se uskuteční v prostorách ZŠ Bítovská. Kromě toho bude k dispozici služba Domácího hlídání, kterou zajistí Zdravotnické zařízení MČ Praha 4. Obě nabídky budou rodičům předány souběžně s informací o prázdninovém provozu.  

Rada MČ Praha 4 po dohodě s řediteli základních škol schválila rovněž přerušení činnosti školních družin v období od července do srpna v základních školách zřizovaných MČ Praha 4 s výjimkou dvou škol: ZŠ s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů Na Planině, která zajistí činnost školní družiny od 7. července do 29. července, a ZŠ Bítovská, která zajistí činnost školní družiny od 1. srpna do 26. srpna 2022. Od 1. září 2022 bude jejich provoz opět obnoven v plném rozsahu. 

Obě školní družiny budou v jednotlivých prázdninových měsících v provozu za podmínky, že každý týden bude v průměru na jedno oddělení přihlášeno minimálně 20 dětí, kteří jsou žáky I. stupně základních škol zřizovaných Prahou 4.


Autor: Hla

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

24. září 2022 ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Praha 6 spustila podporu kroužků

20. září 2022 v 09:52

Radnice Prahy 6 převedla další milion korun do projektu @Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost využití voucheru na nejrůznější aktivity v tomto školním roce.

Festival volného času Prahy 13: Koloběžkový workshop

19. září 2022 v 10:26

Ve Skateparku v Mohylové ulici se v rámci Festivalu volného času Prahy 13 koná koloběžkový workshop určený pro děti a mládež (11–19 let) jezdící na freestyle koloběžce, kteří se svojí jízdou teprve začínají.

Dny Prahy 15: Dětský den – Z pohádky do pohádky

18. září 2022 v 11:44

V parku před Švehlovou sokolovnou se koná ve středu 21. září Dětský den.

Pohádkový les v Hostivaři

12. září 2022 v 19:54

Pohádkový les je pro děti připraven na sobotu 24. září. Od 10 hodin na ně čekají soutěže, dárky, diskotéka i skákací hrad.

Čert a Káča v H55

10. září 2022 v 07:26

Klasická česká pohádka v neděli 11. září, kde děti spolupracují s herci, tančí, zpívají a stávají se součástí představení.

Když nemůžeš, tak přidej. Běh pro Zátopka

8. září 2022 v 07:04

Běh pro Zátopka se koná v parku na Kampě v pátek 16. září.

Den Prahy 2 s IZS

7. září 2022 v 19:43

Praha 2 zve malé i velké fanoušky složek Integrovaného záchranného systému na již tradiční akci Bezpečná Dvojka – Den Prahy 2 s IZS, která se koná v pátek 9. září od 10 do 17 hodin před sokolovnou v Riegrových sadech.

Dny Prahy 11: Olympic

7. září 2022 v 09:49

Nestárnoucí legenda, která stála u zrodu české rockové hudby zahraje v parku u Chodovské tvrze v rámci letošních Dnů Prahy 11 v pátek 9. září ve 20 hodin.

Hurá začínáme! V Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy

4. září 2022 v 07:35

V úterý 6. září od 15 hodin zve Dům dětí a mládeže Jižní Město na tradiční zahajovací akci v Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy.

Další články
Nahoru