Dnes Pondělí - zatazeno 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Dětská PrahaLetní Praha

Prázdninový provoz školek a družin v Praze 4 bude řešen jako loni

Praha 4 naplánovala letní prázdninový provoz svých mateřských škol, zvolila přitom stejné řešení. Ve středu 24. února ho schválilo vedení městské části. Informoval o tom mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Všechny mateřské školy budou otevřeny po celý červenec, v srpnu bude jejich provoz přerušen, a to až do 1. září 2022. Omezený provoz budou mít také školní družiny, v červenci bude k dispozici školní družina v ZŠ Na Planině a v srpnu v ZŠ Bítovská.

„Když jsme analyzovali loňský prázdninový provoz, zjistili jsme, že v červenci nebyly třídy v našich mateřských školách ani zdaleka naplněné,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011), která má školství v Praze 4 ve své kompetenci. 

„Navíc z letošní ankety mezi rodiči předškoláků, vyplynulo, že zájem o provoz mateřských škol o prázdninách bude stejný jako loni. S přihlédnutím k výsledkům ankety, nutným opravám a rekonstrukcím školních budov a také z důvodu čerpání dovolených pedagogickými i nepedagogickými pracovníky jsme souhlasili s uvedeným prázdninovým provozem,“ pokračovala. 

„Letní provoz školních družin je v rámci Prahy ojedinělý a v ostatních městských částech jsou rodiči využívány příměstské tábory. Přesto jsme jim možnost nechat děti v mateřských školách v červenci nabídli a věříme, že rodiče i děti potěší,“ dodala starostka Irena Michalcová. 

Praha 4 připravuje na srpen ve spolupráci s AFK Slavoj Podolí Praha a Základní školou Bítovská tři týdenní turnusy příměstského tábora pro děti z mateřských škol zřizovaných čtvrtou městskou částí. 

Ten se uskuteční v prostorách ZŠ Bítovská. Kromě toho bude k dispozici služba Domácího hlídání, kterou zajistí Zdravotnické zařízení MČ Praha 4. Obě nabídky budou rodičům předány souběžně s informací o prázdninovém provozu.  

Rada MČ Praha 4 po dohodě s řediteli základních škol schválila rovněž přerušení činnosti školních družin v období od července do srpna v základních školách zřizovaných MČ Praha 4 s výjimkou dvou škol: ZŠ s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů Na Planině, která zajistí činnost školní družiny od 7. července do 29. července, a ZŠ Bítovská, která zajistí činnost školní družiny od 1. srpna do 26. srpna 2022. Od 1. září 2022 bude jejich provoz opět obnoven v plném rozsahu. 

Obě školní družiny budou v jednotlivých prázdninových měsících v provozu za podmínky, že každý týden bude v průměru na jedno oddělení přihlášeno minimálně 20 dětí, kteří jsou žáky I. stupně základních škol zřizovaných Prahou 4.


Autor: Hla

Praha 9: Klub pro děti Harfika

17. března 2023 v 17:17

Devátá městská část na Proseku zřizuje volnočasový klub pro děti Harfika. Jeho cílem je vytvořit bezpečný prostor pro všechny holky a kluky od 8 do 17 let, kteří hledají místo, kde se scházet, popovídat si nebo se něco nového naučit.

Pohádka: Divadlo Malé Čarodějnice

10. března 2023 v 18:26

Komorní muzikál pro spoustu loutek a jednu herečku na motivy knihy Otfrieda Preußlera v sobotu 11. března v 15 hodin na Plechárně.

Praha 11 připravuje dětská hřiště na jaro

10. března 2023 v 18:21

Praha 1 prostřednictvím Jihoměstské majetkové zahájila údržbu dětských a sportovních hřišť před sezónou.

Praha 9: Strašidelná sobota na kluzišti Střížkov

9. března 2023 v 16:51

V sobotu 11. března večer se můžete rozloučit se střížkovským kluzištěm v Parku Přátelství. Od osmnácti hodin vás čeká strašidelná atmosféra na ledě a každý, kdo této atmosféře přispěje svým outfitem, tak má vstup na led zdarma.

Říše loutek zve děti na pohádky

7. března 2023 v 06:23

Na Mariánském náměstí uvidí děti pohádky. První v sobotu, 11. března ve 14 hodin.

Pražští symfonikové a Kouzelnice hudba zvou děti do přírody

3. března 2023 v 09:06

V dalším z dětských dopoledních představení z cyklu Orchestr na dotek se Pražští symfonikové pomyslně vydají s dětmi na procházku do přírody. Jak je příroda vyjádřena v hudbě, děti objeví s průvodci Markem Němcem a Veronikou Khek Kubařovou. 

Dětský karneval pro děti v Praze 13

3. března 2023 v 08:40

Praha 13 a Klub seniorek staré Stodůlky zvou 4. března od 14 hodin na Dětský karneval.

Projekt obědů zdarma v Praze 6 pokračuje do června

2. března 2023 v 11:41

Praha 6 se již v závěru loňského roku rozhodla pomoci rodinám v tíživé ekonomické a nabídla, že dětem a žákům, jejichž rodiče o to požádají, zaplatí školní stravování. Protože zájem rodičů zvolna narůstá a projekt má pozitivní odezvu, radnice ho prodlužuje do konce...

Vítání jara ve Viničním domku

1. března 2023 v 16:20

Přednáška Václava Větvičky, lidové tance, divadlo pro děti a živá zvířátka. V Praze 12 se bude vítat jaro.

Pro děti: Princezna čokoláda

1. března 2023 v 15:38

Půvabná, výchovná pohádka o jedné princezně, která má ráda jen sladkosti, bonbony a hlavně čokoládu. Bolí jí z toho bříško, zoubky a je bledá.

Pověsti z Prahy na Starém purkrabství Vyšehradu

23. února 2023 v 11:57

Pověsti z Prahy, divadlo pro děti od 6 let, hraje v neděli 26. února Divadlo K2.

Praha 13 zve děti na karneval

21. února 2023 v 09:50

Praha 13 spolu s Klubem seniorek staré Stodůlky zvou na Dětský karneval. Koná se 4. března od 14 hodin.

Divadlo pro děti: Jaro s čápem

20. února 2023 v 11:56

Dětský klub a mateřské centrum Letnice zve děti na pohádku Divadla Úsměv. V pondělí 6. března uvidí pohádku Jaro s čápem. Představení je vhodné převážně pro školkové děti ale mohou přijít i děti od 2 let, které vydrží pohádku sledovat. Během divadélka je možnost si dát kávu...

Zimní kouzelná stezka v Praze 14

20. února 2023 v 06:10

Vypravte se neděle 26. února za vločkou. Na své cestě splníte pár zábavných úloh a v cíli na vás bude čekat malé překvapení.

Další články
Nahoru