dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Pražany možná čeká v novém řádu více vlaků včetně nočních
Ilustrační foto: archiv

Pražany možná čeká v novém řádu více vlaků včetně nočních

Nový jízdní řád, který začne platit od 10. prosince, by mohl obyvatelům Prahy přinést posílení spojů z Prahy do Nymburka, Milovic, Kolína, Berouna nebo Benešova. Na víkendy jsou plánovány noční linky z pražského hlavního nádraží do velkých středočeských měst. Předběžný návrh jízdního řádu představila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

Posílení počtu spojů a zkrácení intervalů na trasách mezi Prahou a středočeskými městy by se mělo uskutečnit zejména na začátku nebo konci přepravní špičky. Kromě těchto měst by se měly zkrátit intervaly do Vraného nad Vltavou a Čerčan včetně větve do Dobříše.

Noční víkendové linky z Prahy mají vyplnit čtyřhodinovou noční mezeru mezi posledním vlakem a prvním ranním spojem. Noční vlaky mají ze středočeských měst do Prahy odjíždět po 01:00 a zpět z metropole se vracet v 02:30.

Návrh počítá s nočními spoji na trasách do Kolína, Všetat a Mělníka, Kralup nad Vltavou, Kladna, Berouna, Čerčan, Benešova a Milovic. Financování posílení spojů už schválil Středočeský kraj, v Praze teprve objednávku na rok 2018 budou radní schvalovat.

Jde ale o první verzi jízdního řádu, kterou SŽDC zveřejnila proto, aby bylo možné s kraji a dalšími účastníky provozu projednat s předstihem případné změny. Definitivní jízdní řád SŽDC sestavuje na podzim.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru