dnes
Středa - zatazeno
22°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
24°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
16°C
Pražané začali zakládat černé skládky, kvůli koronaviru uzavřené sběrné dvory proto začnou opět fungovat
Nepotřebné věci z domácnosnosti, křesla, nábytek a další velkoobjemový odpad začali lidé odkládat nejen na ulice a další volná prostranství, ale i k popelnicím. Ilustrační foto: PP

Pražané začali zakládat černé skládky, kvůli koronaviru uzavřené sběrné dvory proto začnou opět fungovat

Po dohodě s provozovateli se opět otevírá pro veřejnost převážná většina sběrných dvorů v Praze. Je to reakce na situaci, kdy lidé s nastávajícím jarem začali odkládat především velkoobjemový odpad na místa, kam nepatří, a zakládat černé skládky. Kvůli koronaviru nejsou do ulic přistavovány velkoobjemové kontejnery.

Zároveň metropole musí vyjít vstříc požadavkům na úpravy sběru tříděného odpadu dle požadavku městských částí. Ty si začaly stěžovat na nečekaný problém se zvýšeným vznikem černých skládek v posledních týdnech.

Sběrné dvory byly uzavřeny společně s dalšími provozovnami v reakci na vyhlášení nouzového stavu vládou. Provoz sběrných dvorů bude nyní upraven tak, aby byly dodrženy zásady bezpečnosti a ochrany zaměstnanců před šířením koronaviru.

Občané proto budou vpuštěni do prostoru sběrného dvora většinou po jednom nebo dvou lidech, maximálně po třech. Otvírací doba je v některých případech mírně zkrácena a počet zaměstnanců bude omezen.  

Na území Prahy je provozováno celkem 19 sběrných dvorů. V nich mohou obyvatelé odkládat objemný odpad, suť z bytových úprav, dřevěný odpad, tříděné složky odpadu, nápojové kartony, bioodpad, kovový odpad, nebezpečné složky komunálního odpad, vyřazená elektrozařízení, použitý textil, obuv, oděvy, použité potravinářské oleje a tuky, ale jen v PET lahvích.

S přibývajícím jarem a delším pobytem obyvatel ve svých domovech se také zvýšilo množství tříděného odpadu odkládaného do barevných popelnic. Městské části se proto mohou obrátit s požadavky na zvýšení četnosti svozu či úpravu stanovišť tříděného odpadu na magistrátní Odbor ochrany prostředí, který bude požadavky řešit.

Obyvatelé metropole vyseparovali loni do barevných kontejnerů 24 702 tun papíru, 15 676 tun plastových obalů 18 428 tun skla. Toto číslo setrvale roste od roku 2005. Nápojových kartonů a kovových obalů bylo dohromady odevzdáno 1502 tun. 

Pražské svozové společnosti v loňském roce svezly více než 266 tisíc tun směsného komunálního odpadu. Pražané do kontejnerů na tříděný odpad vyhodili přes 60 tisíc tun skla, plastových obalů, papíru a dalších recyklovatelných komodit. Od letošního ledna mohou navíc separovat i bioodpad.


Magistrát upravuje provoz

Dnes v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Hledá se fototalent Jižního Města

Dnes ve 12:02

Praha 11 vyhlásila fotografickou soutěž na téma „To nej z Prahy 11“. Soutěžící může vyfotit to, co považuje v jedenácté městské části za nejhezčí, nejzajímavější, nejoblíbenější, nejunikátnější – ten nej snímek zachycující Prahu 11.

Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

Dnes v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha 7 spouští poradnu pro krizové situace

Dnes v 11:09

Na poradnu se mohou obracet rodiče z Prahy 7, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Poradna bude rodinám pomáhat s dopady současné pandemie covid-19 i s dalšími problémy, které rodiče aktuálně řeší a se kterými potřebují poradit.   

Dopravu na Pražském okruhu zastavil požár kamionu s pečivem

Dnes v 07:33

Dnes ráno v 04:17 hodin zasahovali hasiči na Pražském okruhu v oblasti Horních Počernic, před nájezdem na dálnici D11, u požáru návěsu kamionu.

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

Dnes v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Poděkování chodovským dobrovolným hasičům

Včera ve 20:47

V posledním květnovém týdnu navštívil Prahu 11 náměstek primátora hl. m. Prahy pro bezpečnost Petr Hlubuček (TOP 09-STAN).

Praha 11: Ve třídě Pomněnek je karanténa, učitel je pozitivní na covid

Včera v 19:19

Na základě pokynu hygienické stanice Praha z důvodu pozitivního výsledku u pedagoga ze třídy Pomněnky MŠ Markušova je tato třída od dnešního dne od 13 hodin v karanténě. Uzavřena bude do 12. 6. Hygienická stanice bude všechny rodiče docházejících dětí do Pomněnek...

Další články
Nahoru