dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Pražané vytvořili rekord ve sběru starých počítačů, za pět dní jich vytřídili 11 tun
Ilustrační foto: Kjgomez / Wikimedia Commons

Pražané vytvořili rekord ve sběru starých počítačů, za pět dní jich vytřídili 11 tun

Celkem 1291 starých počítačů odevzdali Pražané ve sběrové soutěži Praha plná počítačů, která probíhala prvních pět dubnových dní. Obyvatelé hlavního města tak podpořili dobrou věc, zbavili se nepoužívaných počítačů a ještě pomohli své městské části vyhrát věcné ceny pro vybrané nemocnice a dětské domovy.

Standardně se na sběrných dvorech vytřídí během pěti dnů okolo 80 počítačů, díky tomuto projektu se ale podařilo tento počet více než patnáctkrát zvýšit.

Občané městské části Praha 4 odevzdali během pěti dní 409 starých počítačů a zajistili tak své čtvrti výhru v soutěži Praha plná počítačů. Druhé a třetí místo obsadily městské části Praha 13 a Praha Suchdol, jejichž obyvatelé donesli 145 a 144 starých počítačů.

Získali tak pro své čtvrti věcné ceny, které budou předány dětským domovům a nemocnicím. Celkem Pražané během soutěže odevzdali neuvěřitelných 1291 přístrojů a postarali se o nový český rekord. Ten bude agenturou Dobrý den zapsán do České knihy rekordů.

Soutěž měla Pražany upozornit na možnosti, jak se zbavit nejen starých počítačů, ale i dalších druhů elektrozařízení. Pražané mohou v současnosti využívat velmi hustou sběrnou síť pro vysloužilá elektrozařízení. Celkem čítá 1407 míst, které zahrnují sběrné dvory, prodejny a servisy elektroniky, e-boxy nebo třeba červené kontejnery.


Další články
Nahoru