dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Pražané štědře obdarovali trojský útulek. Granule vystačí na půl roku, „tvrdá měna" až do Vánoc
S granulemi od dárců vydrží útulek šest měsíců. Foto: MP

Pražané štědře obdarovali trojský útulek. Granule vystačí na půl roku, „tvrdá měna" až do Vánoc

Pražané donesli do trojského útulku o Vánocích rekordních osm tun granulí, vystačí na půl roku krmení. Odchycené psy a kočky obdarovali také dekami, stovkami konzerv, tisícem pamlsků nebo více než 3000 baleními piškotů. Jen na Štědrý den na prohlídku dorazilo kolem 3000 lidí, informovala městská policie, která útulek spravuje.

Útulek pro opuštěná zvířata v Troji na severu Prahy pořádal i letos na Vánoce dny otevřených dveří, během nichž si návštěvníci mohli prohlédnout nejen dočasný domov opuštěných zvířat, ale také samotné jeho obyvatele.

Tentokrát se dveře útulku pro návštěvníky oficiálně otevřely 24. a 25. prosince, nicméně už od 21. prosince přijímali překvapení zaměstnanci zařízení dárky pro své svěřence. Na Štědrý den branami útulku prošly odhadem 3000 návštěvníků a někteří z nich už neodešli sami – Vánoce s novými majiteli oslavilo hned několik psů.

„Nejen že zájem o útulek dalece převýšil naše očekávání, ale navíc díky tomu někteří naši svěřenci dostali asi ten nejlepší dárek, jaký vůbec dostat mohli, a to je nový domov. Navíc se jednalo o psy, kteří ho potřebovali nejvíce, tedy především o hodně stará zvířata, o která obecně potenciální majitelé nemají zájem, ale která jsou za nový domov velmi vděčná,“ raduje se šéf pražské městské policie Eduard Šuster.

Ten má navíc spolu s vedoucím útulku a jeho pracovníky důvodů k radosti hned několik. Až do 27. prosince totiž lidé do útulku sváželi také drobné i větší dárky, kterými chtěli přispět opuštěným zvířatům. Díky tomu také letošní nadílka v útulku trhala rekordy.

Například suchého krmení přivezli lidé osm tun! „To by mělo vyjít zhruba na šest měsíců krmení v provozu trojského útulku v příštím roce,“ odhaduje šéf útulku Václav Steinbauer. A s piškoty, které jsou v útulku „tvrdou měnou“, je to ještě lepší – těch lidé do Troji přivezli 3300 balíčků, což postačí na celý rok. Navíc zdejší obyvatelé dostali 700 konzerv a 1000 pamlsků.

„Velmi rádi jsme i za darované deky pro zvířata, kterých jsme dostali zhruba 500. Potřeby pro psy, hlavně použitelné v provozu, využijeme všechny,“ popisuje Steinbauer, jak velké pomoci se jim od lidí dostalo.

Potřebami má na mysli například hračky, vodítka, obojky, míčky, ale dokonce i terárium nebo podestýlky pro exotická zvířata. Během vánočních svátků návštěvníci útulku navíc přispěli i finančně a na účet darů přibylo bezmála 22 000 korun.  


Další články
Nahoru