dnes
Úterý - zatazeno
8°C
zítra
Středa - obcasny-dest
9°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
10°C
Pražané si budou moci na konci roku zdarma zasportovat na desítkách míst
Do Týdne sportu zdarma se zapojí například i Lezecké centrum SmíchOFF s vnitřní lezeckou stěnou. Foto: Facebook

Pražané si budou moci na konci roku zdarma zasportovat na desítkách míst

Hlavní město Praha ve spolupráci se sportovišti opět připravuje pro své obyvatele vánoční dárek v podobě Týdne sportu zdarma. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci tradičního projektu bude i letos opět široká.  Pražané si budou moci v posledním kalendářním týdnu letošního roku se stejně jako v minulých letech zdarma zasportovat na více než stovce sportovišť. Loni této možnosti využilo zhruba 25 000 lidí.

Pražané si budou moct vybrat z tradičních nabídek, nebo si vyzkoušet sporty, které ještě na vlastní kůži nepoznali. Využít mohou v termínu od 25. do 31. prosince tradičně pestrou nabídku sportů. Mezi nejoblíbenější patří plavání, bruslení, lezení, spinning, squash, softball, florbal či tenis.

Loni v nabídce nechybělo jezdectví, kulečník, bowling, lezení či skateboarding, zájemci se mohli přiučit i bojovému umění. Do Týdne sportu zdarma se zapojily i kluby a sportoviště provozující například tai-chi nebo aikido. Pozadu nezůstala ani zdravotní centra, zajít si mohli Pražané například na hodiny zdarma do Centra zdravých zad.

Vzhledem k omezené kapacitě sportovišť je nutná telefonická či online rezervace. Ta bude spuštěna v pátek 21. prosince, ale je nutné se předem podívat na nabídku sportoviště na stránkách prahasportovni.eu – některá sportoviště umožňují registraci pouze dva dny dopředu.

Týden sportu zdarma

Kdy?

  • 25. 12. – 31. 12. 2018

Kde?

  • Různá sportoviště na území Prahy

Jak se dozvím, kam zajít sportovat?

Odkdy se můžu rezervovat a kde?

  • Od 21. 12. přes registrační systémy samotných sportovišť. Je ale nutné se předem podívat na nabídku sportoviště na stránkách prahasportovni.eu – některá sportoviště umožňují registraci pouze dva dny dopředu. Zde mohou návštěvníci sledovat, zda na sportovišti není vyčerpaná kapacita.


Podzimní běhání 2019

12. listopadu 2019 v 08:28

Praha 11 zve všechny příznivce běhu na 12. ročník Podzimního běhání 2019.

Zapojte se do akce Přeplaveme spolu Prahu 4. V Podolí zdolají lidé dohromady 10 kilometrů

4. listopadu 2019 v 17:38

Praha 4 zveme na akci pro celou rodinu nazvanou „Přeplaveme spolu Prahu 4“, která se uskuteční v sobotu 9. listopadu od 11 do 15 hodin v Plaveckém areálu Podolí.

Běžecká škola Prahy 4 zítra ve Žlutých lázních

30. října 2019 ve 22:09

S přechodem na zimní čas se budou lekce Běžecké školy Prahy 4 konat každý čtvrtek ve Žlutých lázních od 18 hodin. Začíná se od 31. října. K dispozici jsou šatny i sprchy.

Praha 11 v rámci dotačního programu pro sport a volný čas letos rozdělila přes 13 milionů

30. října 2019 v 18:11

Na svém říjnovém zasedání schválili zastupitelé Prahy 11 přidělení dotací v rámci Dotačního programu pro oblast sportu a volného času. Jen v letošním roce tak Praha 11 podpořila místní sportovní kluby částkou přesahující 13 milionů korun.

Dnes: Běhejte v Čimickém háji

29. října 2019 v 07:16

Osmá městská část ve spolupráci se sdružením R TEAM pořádají běžeckou školu Prahy 8 bez rozdílu věku. Běžecká škola pod vedením profesionálního trenéra se koná v říjnu každé úterý od 18 hodin.

Hatha jóga pro každého v obřadní síni radnice

28. října 2019 v 07:33

V obřadní síni radnice Prahy 15 probíhají lekce hatha jógy.

Sportovec roku v Praze 8. Nominace do konce listopadu

20. října 2019 v 07:13

Praha 8 pořádá již 4. ročník ankety Sportovec Prahy 8. Cílem soutěže je propojení městské části Praha 8 se sportovními organizacemi, které působí na jejím území, a společné ocenění nejúspěšnějších sportovců roku 2019 i jejich přínosu pro rozvoj sportu.

Florbalovo-Badmintonové úterý

18. října 2019 v 09:12

Florbalovo-Badmintonové úterý, kde se naučíte naprosté základy těchto dvou sportů, které budou stačit k sehrání jednoduchého turnaje o klíčenkové medaile. Celý den v Praze 9 bude ve znamení pohybu, zábavy a aktivního odpočinku.

Další články
Nahoru