dnes
Sobota - zatazeno
12°C
zítra
Neděle - skorojasno
12°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
11°C
Pražané si budou moci na konci roku zdarma zasportovat na desítkách míst
Do Týdne sportu zdarma se zapojí například i Lezecké centrum SmíchOFF s vnitřní lezeckou stěnou. Foto: Facebook

Pražané si budou moci na konci roku zdarma zasportovat na desítkách míst

Hlavní město Praha ve spolupráci se sportovišti opět připravuje pro své obyvatele vánoční dárek v podobě Týdne sportu zdarma. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci tradičního projektu bude i letos opět široká.  Pražané si budou moci v posledním kalendářním týdnu letošního roku se stejně jako v minulých letech zdarma zasportovat na více než stovce sportovišť. Loni této možnosti využilo zhruba 25 000 lidí.

Pražané si budou moct vybrat z tradičních nabídek, nebo si vyzkoušet sporty, které ještě na vlastní kůži nepoznali. Využít mohou v termínu od 25. do 31. prosince tradičně pestrou nabídku sportů. Mezi nejoblíbenější patří plavání, bruslení, lezení, spinning, squash, softball, florbal či tenis.

Loni v nabídce nechybělo jezdectví, kulečník, bowling, lezení či skateboarding, zájemci se mohli přiučit i bojovému umění. Do Týdne sportu zdarma se zapojily i kluby a sportoviště provozující například tai-chi nebo aikido. Pozadu nezůstala ani zdravotní centra, zajít si mohli Pražané například na hodiny zdarma do Centra zdravých zad.

Vzhledem k omezené kapacitě sportovišť je nutná telefonická či online rezervace. Ta bude spuštěna v pátek 21. prosince, ale je nutné se předem podívat na nabídku sportoviště na stránkách prahasportovni.eu – některá sportoviště umožňují registraci pouze dva dny dopředu.

Týden sportu zdarma

Kdy?

  • 25. 12. – 31. 12. 2018

Kde?

  • Různá sportoviště na území Prahy

Jak se dozvím, kam zajít sportovat?

Odkdy se můžu rezervovat a kde?

  • Od 21. 12. přes registrační systémy samotných sportovišť. Je ale nutné se předem podívat na nabídku sportoviště na stránkách prahasportovni.eu – některá sportoviště umožňují registraci pouze dva dny dopředu. Zde mohou návštěvníci sledovat, zda na sportovišti není vyčerpaná kapacita.


Kluziště na Letné funguje i o jarních prázdninách. Na Valentýna chystá speciální program

11. února 2019 v 16:16

Jednou z možností jak strávit příjemné chvíle o jarních, je určitě také návštěva kluziště na Letné. To je v provozu až do 24. února, tedy i v termínu pražských jarních prázdnin. Na den svatého Valentýna, na 14. února, je připraven speciální program – Valentýnské...

Praha 11: Tereza Šínová mistryní ČR v halovém pětiboji juniorek

11. února 2019 v 10:37

Talentovaná závodnice oddílu Atletika Jižní Město Tereza Elena Šínová se stala v sobotu 9. února mistryní ČR v halovém pětiboji v osobním rekordu 4.047 bodů.

Kluziště v Praze 8 budou v provozu do března

7. února 2019 ve 14:45

Kasárna Karlín, hřiště u ZŠ Glowackého, koupaliště Ládví – veřejná kluziště Prahy 8 se těší velkému zájmu a díky příznivým klimatickým podmínkám se bude bruslit i v březnu.

Praha 13: Veteráni si zahrají volejbal

6. února 2019 v 07:46

Stodůlecký veteránský volejbalový turnaj pořádá volejbalový oddíl Sokola Stodůlky v sobotu 20. února v tělocvičně ZŠ Bronzová

Okruh Na Vypichu je prodloužen

4. února 2019 v 18:24

Za hranice areálu na téměř 2 km prodloužili dnes organizátoři běžkařský okruh, který zájemci mohou užívat denně zdarma.

Pražský Pohár v běhu na lyžích

4. února 2019 v 08:07

Ve středu 6. února se na Vypichu koná intervalový závod pro všechny věkové kategorie. Start v 17 hodin, registrovat se můžete od 15 hodin.

Na Veronském náměstí se stále bruslí

28. ledna 2019 v 08:01

Od prosince je v provozu umělá ledová plocha v areálu školy Veronské náměstí v Praze 15.

V Praze 22 se běhá. Běžecká škola zdarma

24. ledna 2019 v 07:56

Zapojit se do Běžecké školy Prahy 22 můžete každé úterý v 18 hodin u kostela Všech svatých.

Praha 11: Bruslit můžete i v únoru

22. ledna 2019 ve 12:27

Jihoměstské veřejné kluziště si můžete vyzkoušet i v únoru. Radnice Prahy 11 se rozhodla provoz kluziště na prostranství U Modré školy – v blízkosti stanice metra Háje prodloužit až do 17. února.

Další články
Nahoru