Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražané pečující o lidi se zdravotním znevýhodněním mohou žádat o příspěvky
Ilustrační foto: Freeimages.com

Pražané pečující o lidi se zdravotním znevýhodněním mohou žádat o příspěvky

Obyvatelé hlavního města se zdravotním znevýhodněním mohou prostřednictvím Sociálního nadačního fondu hlavního města Prahy žádat o finanční příspěvek. O peníze se mohou ucházet i lidé, kteří dlouhodobě pečují o někoho, kdo potřebuje jejich pomoc.

Cílem tohoto finančního příspěvku je podpořit Pražany se zdravotním znevýhodněním, kteří potřebují podporu nebo péči další osoby, aby mohli žít v domácím prostředí a měli zajištěnou kvalitní péči. 

Příspěvek je možné čerpat v rámci Programu podpory nezávislého života lidí se zdravotním znevýhodněním, který pomáhá těmto lidem k lepšímu uplatnění a zvýšení šancí na jejich úspěšné začlenění do společnosti. 

Program slouží jednotlivcům i rodinám v hlavním městě k pomoci uhradit osobní asistenci, služby domácího hospice, nezbytný léčebný režim či zdravotní pomůcky, které nehradí zdravotní pojišťovna. 

Příspěvek také pomůže ve vzdělání, k lepšímu pracovnímu uplatnění i rozvoji a také odlehčení v péči či možnosti regenerace pro pečující. 

Příspěvky je možné čerpat také na osobní asistenci či podpůrné služby jiných odborníků, na léčebné výlohy, část nákladů na zajištění zvláštní pomůcky a další náklady spojené například s osobní asistencí či speciální dopravou. 

Dále slouží program na vzdělávání a vybavení nezbytné pro přípravu na povolání či jeho výkon či pro pečující osoby určené na psychoterapeutické služby, právní služby související s poskytováním péče, úhradu vzdělávání pro lepší zvládání domácí péče či krátkodobou regeneraci pečující osoby. 

Jednou z podmínek je trvalé či faktické bydliště v Praze minimálně jeden rok. Seznam všech potřebných dokumentů k jednotlivým příspěvkům v Programu podpory nezávislého života lidí se zdravotním znevýhodněním, jejich výše a informace k dalším podmínkám žádosti jsou k dispozici na webu Sociálního nadačního fondu hlavního města Prahy. 

V současné době v rámci nadačního fondu fungují celkem čtyři programy podpory, konkrétně se jedná o Program podpory pěstounské péče, Program podpory bydlení, Podporu při řešení tíživé situace a Podporu nezávislého života lidí se zdravotním znevýhodněním.


Autor: Cen

Protestující zemědělci dorazili k ministerstvu, další jsou na magistrále

19. února 2024 v 07:35

První desítky kusů techniky protestujících zemědělců dorazily v pondělí před 06:00 k sídlu ministerstva zemědělství v Praze. Část jich je u budovy úřadu, která je hlavním cílem protestní jízdy, zůstává. Další zemědělci zamířili na magistrálu, kterou plánují blokovat. Vyplývá to z informací...

Deváťáci ZŠ Kladská opakovaně bodují

18. února 2024 v 10:03

Žáci devátých tříd ze Základní školy Kladská v Praze 2 se v posledních letech umisťují na předních příčkách školních olympiád, úspěchy sbírají i v přijímacím řízení na gymnázia a střední školy nebo u Scio testů.

Zemědělci budou po blokádě demonstrovat na Malostranském náměstí

18. února 2024 v 09:03

Stovky zemědělců, kteří se chystají v pondělí ráno při protestu zablokovat pražskou magistrálu traktory a dalšími zemědělskými stroji, budou odpoledne demonstrovat na Malostranském náměstí. Od 15 hodin plánují projevy a večer na tiskové konferenci oznámí další postup. ČTK to řekl mluvčí protestní...

Další články
Nahoru