Dnes Pátek - polojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražané pečující o lidi se zdravotním znevýhodněním mohou žádat o příspěvky
Ilustrační foto: Freeimages.com

Pražané pečující o lidi se zdravotním znevýhodněním mohou žádat o příspěvky

Obyvatelé hlavního města se zdravotním znevýhodněním mohou prostřednictvím Sociálního nadačního fondu hlavního města Prahy žádat o finanční příspěvek. O peníze se mohou ucházet i lidé, kteří dlouhodobě pečují o někoho, kdo potřebuje jejich pomoc.

Cílem tohoto finančního příspěvku je podpořit Pražany se zdravotním znevýhodněním, kteří potřebují podporu nebo péči další osoby, aby mohli žít v domácím prostředí a měli zajištěnou kvalitní péči. 

Příspěvek je možné čerpat v rámci Programu podpory nezávislého života lidí se zdravotním znevýhodněním, který pomáhá těmto lidem k lepšímu uplatnění a zvýšení šancí na jejich úspěšné začlenění do společnosti. 

Program slouží jednotlivcům i rodinám v hlavním městě k pomoci uhradit osobní asistenci, služby domácího hospice, nezbytný léčebný režim či zdravotní pomůcky, které nehradí zdravotní pojišťovna. 

Příspěvek také pomůže ve vzdělání, k lepšímu pracovnímu uplatnění i rozvoji a také odlehčení v péči či možnosti regenerace pro pečující. 

Příspěvky je možné čerpat také na osobní asistenci či podpůrné služby jiných odborníků, na léčebné výlohy, část nákladů na zajištění zvláštní pomůcky a další náklady spojené například s osobní asistencí či speciální dopravou. 

Dále slouží program na vzdělávání a vybavení nezbytné pro přípravu na povolání či jeho výkon či pro pečující osoby určené na psychoterapeutické služby, právní služby související s poskytováním péče, úhradu vzdělávání pro lepší zvládání domácí péče či krátkodobou regeneraci pečující osoby. 

Jednou z podmínek je trvalé či faktické bydliště v Praze minimálně jeden rok. Seznam všech potřebných dokumentů k jednotlivým příspěvkům v Programu podpory nezávislého života lidí se zdravotním znevýhodněním, jejich výše a informace k dalším podmínkám žádosti jsou k dispozici na webu Sociálního nadačního fondu hlavního města Prahy. 

V současné době v rámci nadačního fondu fungují celkem čtyři programy podpory, konkrétně se jedná o Program podpory pěstounské péče, Program podpory bydlení, Podporu při řešení tíživé situace a Podporu nezávislého života lidí se zdravotním znevýhodněním.


Autor: Cen

Na trati mezi Zličínem a Hostivicí srazil vlak člověka

17. července 2024 v 09:18

Na železniční trati mezi stanicemi Praha-Zličín a Hostivice srazil v úterý před 22:30 hodin osobní vlak člověka. Provoz na trati kvůli tomu stál zhruba hodinu a půl.

Další články
Nahoru