dnes
Neděle - jasno
22°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
23°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Pražané mohou spravovat parkování z domova díky webové aplikaci
Čekání na úřadech může znamenat velkou ztrátu času. Ilustrační kresba: archiv

Pražané mohou spravovat parkování z domova díky webové aplikaci

Majitelé vozidla, kteří vlastní parkovací oprávnění pro zóny, mohou ušetřit čas i peníze díky šikovnému pomocníkovi, který si říká OSU (Osobní stránky uživatele). Je to intuitivní webová aplikace, do které se lze registrovat nahlášením e-mailu při návštěvě výdejního místa parkovacích oprávnění. Následně už není potřeba na tato místa chodit.

Aplikace je přístupná na adrese https://osu.zpspraha.cz/. Po registraci je zde možné spravovat parkovací oprávnění z domova či z mobilu a tabletu místo cesty na úřad, provádět dočasné změny SPZ. Například, když má držitel oprávnění auto v servisu.

Aplikace přináší základové přehledové informace například o tom, pro jakou parkovací oblast je oprávnění vydáno, kdo je držitel a jaká je platnost oprávnění. 

Využít ji ale lze i k žádosti o prodloužení této platnosti. Aplikace uživatele, které má parkovací oprávnění blížící ke konci platnosti, na tuto skutečnost upozorní.

S pomocí aplikace lze i libovolně měnit SPZ pro přenosné parkovací oprávnění. Tuto funkci oceňují především živnostníci a firmy, jež chtějí, aby u jejich provozovny mohli zaparkovat bez obav z pokuty jejich zákazníci. Před jejich provozovnou či obchodem tak zákazníci mohou zaparkovat bez obav, že dostanou pokutu za špatné parkování.

Další informace získáte na parking.praha.eu, je zde i uživatelský manuál Osobních stránek uživatele.


Poslance a pražského zastupitele ODS Svobodu odvezli do nemocnice

15. května 2019 ve 21:21

Bývalý pražský primátor a současný poslanec a pražský zastupitel ODS Bohuslav Svoboda dnes odpoledne zkolaboval v budově Poslanecké sněmovny na Malé Straně. S podezřením na mozkovou příhodu ho záchranáři odvezli do nemocnice, informoval server Novinky.cz. Mluvčí pražské záchranné služby Jana...

Další články
Nahoru