dnes
Pondělí - jasno
0°C
zítra
Úterý - jasno
0°C
pozítří
Středa - zatazeno
0°C
Pražané mohou spravovat parkování z domova díky webové aplikaci
Čekání na úřadech může znamenat velkou ztrátu času. Ilustrační kresba: archiv

Pražané mohou spravovat parkování z domova díky webové aplikaci

Majitelé vozidla, kteří vlastní parkovací oprávnění pro zóny, mohou ušetřit čas i peníze díky šikovnému pomocníkovi, který si říká OSU (Osobní stránky uživatele). Je to intuitivní webová aplikace, do které se lze registrovat nahlášením e-mailu při návštěvě výdejního místa parkovacích oprávnění. Následně už není potřeba na tato místa chodit.

Aplikace je přístupná na adrese https://osu.zpspraha.cz/. Po registraci je zde možné spravovat parkovací oprávnění z domova či z mobilu a tabletu místo cesty na úřad, provádět dočasné změny SPZ. Například, když má držitel oprávnění auto v servisu.

Aplikace přináší základové přehledové informace například o tom, pro jakou parkovací oblast je oprávnění vydáno, kdo je držitel a jaká je platnost oprávnění. 

Využít ji ale lze i k žádosti o prodloužení této platnosti. Aplikace uživatele, které má parkovací oprávnění blížící ke konci platnosti, na tuto skutečnost upozorní.

S pomocí aplikace lze i libovolně měnit SPZ pro přenosné parkovací oprávnění. Tuto funkci oceňují především živnostníci a firmy, jež chtějí, aby u jejich provozovny mohli zaparkovat bez obav z pokuty jejich zákazníci. Před jejich provozovnou či obchodem tak zákazníci mohou zaparkovat bez obav, že dostanou pokutu za špatné parkování.

Další informace získáte na parking.praha.eu, je zde i uživatelský manuál Osobních stránek uživatele.


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Další články
Nahoru