dnes
Úterý - jasno
8°C
zítra
Středa - jasno
10°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
14°C
Pražané mohou spravovat parkování z domova díky webové aplikaci
Čekání na úřadech může znamenat velkou ztrátu času. Ilustrační kresba: archiv

Pražané mohou spravovat parkování z domova díky webové aplikaci

Majitelé vozidla, kteří vlastní parkovací oprávnění pro zóny, mohou ušetřit čas i peníze díky šikovnému pomocníkovi, který si říká OSU (Osobní stránky uživatele). Je to intuitivní webová aplikace, do které se lze registrovat nahlášením e-mailu při návštěvě výdejního místa parkovacích oprávnění. Následně už není potřeba na tato místa chodit.

Aplikace je přístupná na adrese https://osu.zpspraha.cz/. Po registraci je zde možné spravovat parkovací oprávnění z domova či z mobilu a tabletu místo cesty na úřad, provádět dočasné změny SPZ. Například, když má držitel oprávnění auto v servisu.

Aplikace přináší základové přehledové informace například o tom, pro jakou parkovací oblast je oprávnění vydáno, kdo je držitel a jaká je platnost oprávnění. 

Využít ji ale lze i k žádosti o prodloužení této platnosti. Aplikace uživatele, které má parkovací oprávnění blížící ke konci platnosti, na tuto skutečnost upozorní.

S pomocí aplikace lze i libovolně měnit SPZ pro přenosné parkovací oprávnění. Tuto funkci oceňují především živnostníci a firmy, jež chtějí, aby u jejich provozovny mohli zaparkovat bez obav z pokuty jejich zákazníci. Před jejich provozovnou či obchodem tak zákazníci mohou zaparkovat bez obav, že dostanou pokutu za špatné parkování.

Další informace získáte na parking.praha.eu, je zde i uživatelský manuál Osobních stránek uživatele.


Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

TOP 09 v Praze 2 má nové vedení, předsedou byl zvolen radní Michal Zuna

7. března 2019 ve 20:02

Regionální sněm TOP 09 Praha 2 zvolil na další 2 roky nové vedení. Novým předsedou se stává Michal Zuna a místopředsedou Michael Grundler. Do regionálního výboru byli zvoleni Jana Cagašová, Tomáš Halva, Radek Janda, Albert Kubišta a Michal Orság.

Výbor pro územní rozvoj a životní prostředí Prahy 11 zve na veřejné jednání

7. března 2019 v 08:00

První jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve čtvrtek 14. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Další články
Nahoru