dnes
Pondělí - jasno
15°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
14°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Pražané mohou opět soutěžit s aplikací Na kole Prahou

Milovníci cyklistiky se mohou i letos zúčastnit letní soutěže Na kole Prahou, která odstartovala 23. července a potrvá až do 15. září. Pro účast v soutěži je potřeba aktivně používat aplikaci Na kole Prahou a zúčastnit se jedné z pěti různých po sobě jdoucích cyklistických výzev. Soutěžící, kteří splní podmínky výzvy a  budou vylosováni, získají zajímavé ceny.

Soutěže se může zúčastnit každý cyklista, který používá aplikaci Na kole Prahou. Tato aplikace vznikla v rámci kampaně Čistou stopou Prahou a jejím cílem je praktickou pomocí zjednodušit cyklodopravu v hlavním městě, aby se mohlo kolo stát pro každého každodenním dopravním prostředkem. Soutěž cyklisty motivuje, aby jezdili co nejvíce a během léta se zapojili do pěti unikátních výzev. Každá výzva má omezenou dobu, po kterou se dá plnit. Jedná se například o pražského dálkaře či vrchaře. Ve výzvě pražský objevitel budou mít soutěžící za úkol navštívit 17 z předem daných známých i méně známých pražských památek a díky aplikaci na kole Prahou se o těchto místech i něco dozví.  

„Chceme, aby bylo město co nejvíce přívětivé k jeho obyvatelům a co nejméně znečištěné výfukovými zplodinami, čemuž soutěž Na kole Prahou aktivně napomáhá,“ říká náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Lidé mohou samozřejmě aplikaci používat celoročně, ale soutěžit se bude pouze v období od 23. července do 15. září. Soutěžící, kteří splní podmínky výzvy, budou zařazeni do slosování o zajímavé ceny. Úspěšní cyklisté tak mohou získat kvalitní cyklistické nářadí nebo pumpičku na kolo či knížku o městské cyklistice. Ceny si mohou výherci převzít osobně od 16 do 18 hodin ve stánku Čistou stopou Prahou v rámci oslav Mezinárodního Dne Bez Aut, který každoročně připadá na 22. září a letos bude probíhat v Křižíkově ulici.

Aplikace je dostupná pro telefony s operačním systémem Android (ZDE) a iOS (ZDE). Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici přímo v aplikaci nebo na webových stránkách www.cistoustopou.cz v sekci Knihovna.

 


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru