dnes
Úterý - jasno
26°C
zítra
Středa - skorojasno
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
29°C
Pražané mohou o Vánocích pomoci opuštěným psům a kočkám
Ilustrační foto: archiv MP Praha

Pražané mohou o Vánocích pomoci opuštěným psům a kočkám

Lidé mohou o Vánocích podat pomocnou ruku opuštěným psům a kočkám a nemusí při tom ani utrácet. Stačí, když přinesou staré deky, nepoužívaná vodítka, pytlík piškotů nebo konzervu. „Všechno s vděčností přijmeme," řekl ředitel trojského a měcholupského útulku Václav Steinbauer. Vloni se o svátcích v útulku sešlo osm tun krmení, na kterém si opuštěná zvířata pochutnávala ještě v létě.

Příležitostí k návštěvě jsou dny otevřených dveří, které se v Troji uskuteční na Štědrý den a na Boží hod. Návštěvníci mají příležitost si celý areál projít a podívat se, jak svěřenci v útulku žijí, a třeba si domů odnést nového zvířecího kamaráda. Nesetkají se přitom jen se psy a kočkami.

„Uvidí exotické druhy ptáků, plazů a obojživelníků, třeba velké hady nebo ropuchy, barevné papoušky, ale i ovečku nebo želvy a kachničky v nově vzniklém rybníku," popsal ředitel útulku.

Vloni o Vánocích dveřmi útulku prošly 3000 lidí za den. „Nosili především krmení, tedy konzervy a granule, ale i pamlsky, které jsou pro naše svěřence vítanou odměnou. Důležité jsou pro nás i deky nebo hadry, které psům a kočkám zpříjemňují pobyt v kotcích," řekl Steinbauer. Naopak nevhodné jsou péřové polštáře, matrace a další věci, které není možné vyprat.

Útulek se stará o až 90 druhů zvířat. Výjimkou nejsou hospodářská zvířata jako ovce a koně, ale i jedovatí pavouci, krajty či anakondy, jednou našel přechodný domov v útulku i aligátor. V sezoně zaměstnanci pečují denně o zhruba 150 psů a 250 koček.

„Až 250 psů měsíčně se nám podaří vrátit zpět majiteli nebo pro něj najít nový domov," sdělil ředitel. Velkým pomocníkem je čipování psů. Pomůže ale i obojek s telefonním číslem.

Rodiče by si podle něj měli před Vánoci dobře rozmyslet, zda dětem pořídit živý dárek. „Štěně se všem líbí, dokud něco nerozkouše nebo dokud neudělá loužičku. Pak často putuje k nám do útulku," uvedl ředitel.


První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

Včera ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru