dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
4°C
Pražané mohou o Vánocích pomoci opuštěným psům a kočkám
Ilustrační foto: archiv MP Praha

Pražané mohou o Vánocích pomoci opuštěným psům a kočkám

Lidé mohou o Vánocích podat pomocnou ruku opuštěným psům a kočkám a nemusí při tom ani utrácet. Stačí, když přinesou staré deky, nepoužívaná vodítka, pytlík piškotů nebo konzervu. „Všechno s vděčností přijmeme," řekl ředitel trojského a měcholupského útulku Václav Steinbauer. Vloni se o svátcích v útulku sešlo osm tun krmení, na kterém si opuštěná zvířata pochutnávala ještě v létě.

Příležitostí k návštěvě jsou dny otevřených dveří, které se v Troji uskuteční na Štědrý den a na Boží hod. Návštěvníci mají příležitost si celý areál projít a podívat se, jak svěřenci v útulku žijí, a třeba si domů odnést nového zvířecího kamaráda. Nesetkají se přitom jen se psy a kočkami.

„Uvidí exotické druhy ptáků, plazů a obojživelníků, třeba velké hady nebo ropuchy, barevné papoušky, ale i ovečku nebo želvy a kachničky v nově vzniklém rybníku," popsal ředitel útulku.

Vloni o Vánocích dveřmi útulku prošly 3000 lidí za den. „Nosili především krmení, tedy konzervy a granule, ale i pamlsky, které jsou pro naše svěřence vítanou odměnou. Důležité jsou pro nás i deky nebo hadry, které psům a kočkám zpříjemňují pobyt v kotcích," řekl Steinbauer. Naopak nevhodné jsou péřové polštáře, matrace a další věci, které není možné vyprat.

Útulek se stará o až 90 druhů zvířat. Výjimkou nejsou hospodářská zvířata jako ovce a koně, ale i jedovatí pavouci, krajty či anakondy, jednou našel přechodný domov v útulku i aligátor. V sezoně zaměstnanci pečují denně o zhruba 150 psů a 250 koček.

„Až 250 psů měsíčně se nám podaří vrátit zpět majiteli nebo pro něj najít nový domov," sdělil ředitel. Velkým pomocníkem je čipování psů. Pomůže ale i obojek s telefonním číslem.

Rodiče by si podle něj měli před Vánoci dobře rozmyslet, zda dětem pořídit živý dárek. „Štěně se všem líbí, dokud něco nerozkouše nebo dokud neudělá loužičku. Pak často putuje k nám do útulku," uvedl ředitel.


Vánoce ve staré Praze

Dnes ve 12:06

Každý z nás si již z dětství odnáší „své“ vánoční zvyky či obyčeje. Na přednášce Jaroslavy Novákové si připomenete, jak se slavily Vánoce za Karla IV., od kdy se vystavují jesličky, kdy k nám přišel vánoční stromeček a kde byly v Praze největší...

Tradiční vánoční Lemarket v Mánesu

Dnes v 11:42

Vánoční Lemarket s vybranými lokálními značkami, službami i projekty. Těšit se můžete na více než 200 prodejců, mini hostinu, koncerty i workshopy.

Vánoce v Šabachově parku v Praze 6 začnou ve čtvrtek

Dnes v 11:05

Od 13. do 25. prosince se na tradičním místě v Šabachově parku koná slavnostní vánoční program. Těšit se můžete na stánky nejen s občerstvením a kulturní vyžití.

Praha 5: Bach Collegium Praha zahraje Českou mši vánoční

Dnes v 10:39

Praha 5 a Bach Collegium Praha zvou 25. prosince na koncert Jan Jakub Ryba: Česká mše vánoční Hej mistře od 16 hodin v kostele sv. Václava na Smíchově, Nám. 14. října, Praha 5.

Adventní koncert: Musica Florea

Dnes v 10:26

Adventní koncert Musica Florea se koná v pátek 14. prosince od 20 hodin v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně.

Druhý adventní koncert v kostele

Dnes v 09:50

Radnice druhé městské části přichystala na advent cyklus koncertů v kostelích na svém území. Koncerty se konají během tří čtvrtečních podvečerů. Začátek je vždy v 18 hodin a vstup mají zájemci zdarma.

Adventní varhanní koncert v kostele Sv. Ignáce

Včera v 09:21

Adventní varhanní koncert do kostela sv. Ignáce na Karlově náměstí v neděli 16. prosince od 19 hodin. Na varhany hraje Martin Maxmilian Kaiser, na trubku a flétnu Jan Verner.

Praha 13: Adventní koncert v kostele sv. Jakuba

Včera v 09:07

Koncert skladeb J. S. Bacha, A. Vivaldiho, W. A. Mozarta nebo A. Dvořáka v úterý 18. prosince. Poslechnete si soprán Lucie Silkenové, operní pěvkyně, která je již osm let stálým hostem Národního divadla.

Vánoce s Českým jarmarkem

Včera v 09:00

V sobotu 15. prosince se potkáte s desítkami designérů, návrhářů, šperkařů a výtvarníků. Výrobci cukroví, módy, šperků, dobrot, hraček a skvělých dárků či výjimečného občerstvení.

Praha 13: Výstava betlémů v atriu radnice

8. prosince 2018 ve 13:11

Výstavu betlémů pánů Vladimíra Glasera a Miroslava Hniličky najdete od pondělí 10. prosince v atriu radnice na Slunečním náměstí, kde se od 18 hodin bude konat její vernisáž.

Česká mše vánoční na Jižním Městě

8. prosince 2018 ve 12:41

V úterý 18. prosince od 18 hodin si Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby můžete poslechnout ve sboru Církve bratrské Jižní Město.

Další články
Nahoru