dnes
Pátek - prehanky-dest
31°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - oblacno
20°C
Pražané často nerespektují zákaz vstupu do parků. Hrozí jim přitom pokuta až 50 tisíc
Zákaz vstupu platí nadále i do Stromovky. Ilustrační foto: Dezidor / Wikimedia Commons

Pražané často nerespektují zákaz vstupu do parků. Hrozí jim přitom pokuta až 50 tisíc

Nařízení primátora o zákazu vstupu do některých pražských parků je denně porušováno. „Neukázněností ve vztahu k aktuálnímu zákazu vstupu do parků se strážníci v Praze setkají často,“ připouštějí pražští strážníci. Jeden z nich byl dokonce v pátek při dohlížení na dodržování zákazu napaden. Těm, kdo vstoupí do těchto parků, přitom dle nařízení hrozí pokuta až padesát tisíc korun.

Pokuty za porušení rozhodnutí  primátora o zákazu vstupu do parků

Za nesplnění povinnosti v době krizového stavu může orgán, který porušení povinnosti zjistil, uložit

1. V souladu s ustanovením  § 34 a § 34a krizového zákona:

a)       Fyzické osobě pokutu až do výše 50 000,– Kč

b)       Právnické osobě nebo podnikající fyzické osobě pokutu až do výše 3 000 000,– Kč

 2. V souladu s ustanovením § 25a zákona o hospodářských opatřeních právnické osobě nebo podnikající fyzické osobě pokutu až do výše 5 000 000,– Kč

První víkendový den se snížil počet pražských parků a sadů, do nichž je vstup zakázán. Například na území Prahy 5 už je zúžen pouze na Zahradu Kinských a vymezené části parku Santoška a parku Mrázovka.

Jedním z míst, kam se nyní nesmí, je část Riegrových sadů. V prostoru Na vyhlídce si v pátek odpoledne všiml strážník skupinky asi dvaceti lidí. Vyzval je k opuštění místa a většina přítomných to respektovala.

Šest lidí však zůstalo na místě a jeden z polehávajících mužů začal strážníkovi nadávat a později se mu snažil dát pěstí. Incident nakonec museli řešit policisté.

Parky, do kterých stále platí zákaz vstupu

Praha 1
Petřín – Nebozízek, Petřín – Lobkovická zahrada, Střelecký ostrov, Slovanský ostrov, Kampa, Vojanovy sady, Chotkovy sady, Smetanovo nábřeží – Sady národního probuzení, Park pod Mánesovým mostem

Anketa

Myslíte, že je maximální výše pokuty 50 000 za porušení zákazu vstupu do parků přiměřená?

51.1%
(51.1%)
48.9%
(48.9%)
Praha 2
Havlíčkovy sady – Gröbovka, Riegrovy sady, Čechovy sady, Bezručovy sady, Folimanka

Praha 4
Sad na Fidlovačce, Sady na Jezerce

Praha 5
Zahrada Kinských, Santoška, Park Mrázovka

Praha 7
Královská obora – Stromovka

Praha 8
Kaizlovy sady, Karlínské náměstí, Sady před Invalidovnoiu

Praha 12
Na Zvonici, Park u ZŠ T. G. Masaryka

Praha 13
Park Panská zahrada

Praha 22
Husův park, Pivovarský park

Praha – Čakovice
Sady vítězství – zámecký park, 

Praha – Dolní Počernice
Zámecký park


Autor: Dalibor Kracík

Napadený řidič tramvaje se ubránil tyčí k přehazování výhybek

Včera v 07:30

Na konečné stanici Divoká Šárka se dobýval muž násilím do tramvaje a kabiny řidiče. Když mu řidič vstup neumožnil, začal bušit pěstmi do přední části a do dveří, sprostě nadával a na opakované vysvětlování řidiče nereagoval.

Mladíci, kteří posprejovali Negrelliho viadukt, způsobili škodu za více než pět tisíc

7. července 2020 v 16:21

V pondělí krátce před jedenáctou hodinou v noci přijal operační důstojník oznámení, že u Rohanského nábřeží v Praze 8 sprejují osoby. Na místo jako první dorazili velitelé policie z pohotovostní motorizované jednotky. Při dojezdu na místo uviděli u viaduktu sprejovat dva mladíky, kteří před nimi...

Tabletky na erekci a metamfetamin muž důkladně schoval

5. července 2020 v 07:17

Ve středu pět minut po osmnácté hodině si policisté z pohotovostní motorizované jednotky povšimli v Záběhlické ulici v Praze 10 projíždějícího Mercedesu, který se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Ve vozidle se nacházeli dva muži, kteří byli značně nervózní. Lustrací policisté zjistili, že oba...

Obraz z Lennonovy zdi odcizili dva muži, jeden z nich byl vybaven noži

4. července 2020 v 09:09

Lennonovu zeď zdobí obrazy hlásající svobodu a lásku více než 30 umělců z 5 zemí. Jeden z těchto obrazů se pokusili odcizit dva muži.

Agresivní opilec mlátil hlavou do automatu na jízdenky

3. července 2020 v 07:44

Vybaven několika předměty, které mohou sloužit jako zbraň, popíjel alkohol, obtěžoval a napadal kolemjdoucí. Nakonec vztáhl ruku i na strážníka.

Pro benzín do cizího auta

3. července 2020 v 07:40

Včera v ulici Pod Plynojemem u křoví pod autem ležel muž a pomocí hadice z něj odčerpával benzín do předem přichystaného kanystru. Osádka služebního vozidla strážníků si ho chvíli předtím všimla, jak se v křovinatém porostu schovává a v ruce drží kufr nebo...

Strážníci našli v bytě zraněnou ženu v bezvědomí

1. července 2020 v 19:04

Operační středisko městské policie přijalo včera večer signál použití nouzového tlačítka v Praze 10, ale zpětné volání bylo bez reakce. Vyslaná hlídka se dostala před byt volající, ale na zvonek ani bouchání nikdo nereagoval, ozýval se pouze štěkot psa.

Muž s více než 1,5 promile projel cyklostezkou

1. července 2020 v 07:55

Dalším z řidičů, kteří usedli o víkendu za volant pod vlivem alkoholu, byl i 61letý muž. Ten neváhal vjet se svým vozem ani na cyklostezku a ještě k tomu troubit na ostatní.

Lodi se zasekla kotva, strážníci se k ní potopili

1. července 2020 v 07:33

Neovladatelná loď z důvodu zaseknuté kotvy. Ponor strážníků z Poříčního útvaru v sobotu 27. června dopadl úspěšně a loď se bezpečně vrátila do svého kotviště.

Jeden neodolal nabídce alkoholu zdarma, druhý skončil v péči záchranářů

30. června 2020 v 19:42

Do parku v Kuttelwascherově ulici v Praze 14 jela v neděli večer hlídka prověřit oznámení o muži, který popíjí alkohol a nabízí ho mladistvým. Hlídka na místě skutečně objevila dospělého muže pod vlivem alkoholu a dva mladíky, kolem nich leželo několik lahví od tvrdého alkoholu...

Samozvaný dendrolog polámal stromy. Dělal to prý z jednoho důvodu, ten byl ale zcela nesmyslný

30. června 2020 ve 12:43

Patnáct větví ze sedmi stromů padlo za oběť řádění opilce na Praze 7. Strážníkům se pak vandal sám k činu přiznal. Jeho řádění byli přítomni také svědci, kteří se na strážníky obrátili.

Další články
Nahoru