Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražané letos asi vytřídí rekordní množství kovových odpadů
Vysočanská linka na třídění kovu. Foto: archiv PSAS

Pražané letos asi vytřídí rekordní množství kovových odpadů

Pražané si třídění nápojových plechovek oblíbili, dokládají to statistiky. Loni se jednalo o 831 tun. Do konce letošního srpna odevzdali lidé 619 tun železa a hliníku. Informoval o tom mluvčí společnosti Pražské služby Alexandr Komarnický. 

„Zdá se proto, že i tento rok bude rekordní,“ uvedl Komarnický. Obsah všech zhruba 1 800 šedých nádob, rozmístěných v ulicích hlavního města, končí v násypce speciální poloautomatizované linky na separaci kovových obalů. Ta se nachází ve Vysočanech.

Sběr kovových odpadů začal v Praze v srpnu 2016. Do konce roku v kontejnerech skončilo 21 tun především plechovek. S tím, jak přibývalo nádob, každý rok se zvětšovalo množství vytříděného odpadu. V roce 2017 to bylo 143 tun, v roce 2020 už 629 tun a loni již zmiňovaných 831 tun.

Nově je možné ve webové aplikaci Moje Praha – Odpady ohodnotit každé kontejnerové stanoviště na tříděný odpad, poslat městu pochvalu či podnět ke zlepšení jeho stavu. Pro hlavní město Praha tyto webové stránky vyvíjí městská společnost Operátor ICT.

V aplikaci lze jednoduše filtrovat stanoviště dle požadovaného druhu odpadu (papír, plast, čiré a barevné sklo, nápojové kartóny, kovy a jedlé oleje a tuky), či si vybrat pouze stanoviště, na kterých se nachází monitorované sběrné nádoby, tj. nádoby s instalovaným senzorickým řešením. 


Autor: Jan Puci

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Dnes v 00:18

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

2. října 2023 ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

2. října 2023 ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Další články
Nahoru