Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražané letos asi vytřídí rekordní množství kovových odpadů
Vysočanská linka na třídění kovu. Foto: archiv PSAS

Pražané letos asi vytřídí rekordní množství kovových odpadů

Pražané si třídění nápojových plechovek oblíbili, dokládají to statistiky. Loni se jednalo o 831 tun. Do konce letošního srpna odevzdali lidé 619 tun železa a hliníku. Informoval o tom mluvčí společnosti Pražské služby Alexandr Komarnický. 

„Zdá se proto, že i tento rok bude rekordní,“ uvedl Komarnický. Obsah všech zhruba 1 800 šedých nádob, rozmístěných v ulicích hlavního města, končí v násypce speciální poloautomatizované linky na separaci kovových obalů. Ta se nachází ve Vysočanech.

Sběr kovových odpadů začal v Praze v srpnu 2016. Do konce roku v kontejnerech skončilo 21 tun především plechovek. S tím, jak přibývalo nádob, každý rok se zvětšovalo množství vytříděného odpadu. V roce 2017 to bylo 143 tun, v roce 2020 už 629 tun a loni již zmiňovaných 831 tun.

Nově je možné ve webové aplikaci Moje Praha – Odpady ohodnotit každé kontejnerové stanoviště na tříděný odpad, poslat městu pochvalu či podnět ke zlepšení jeho stavu. Pro hlavní město Praha tyto webové stránky vyvíjí městská společnost Operátor ICT.

V aplikaci lze jednoduše filtrovat stanoviště dle požadovaného druhu odpadu (papír, plast, čiré a barevné sklo, nápojové kartóny, kovy a jedlé oleje a tuky), či si vybrat pouze stanoviště, na kterých se nachází monitorované sběrné nádoby, tj. nádoby s instalovaným senzorickým řešením. 


Autor: Jan Puci

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

Dnes v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru