dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražané i turisté slavte, na novoroční úklid jsou silničáři připraveni
Novoroční úklid v centru Prahy po silvestrovských oslavách. Foto: archiv

Pražané i turisté slavte, na novoroční úklid jsou silničáři připraveni

Jako každý rok připravila Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK), spolu s dodavateli, plán novoročního úklidu centra města po silvestrovských oslavách. Počítá se s nasazením stovky pracovníků, kteří budou zajišťovat ruční čištění, a s více než třiceti stroji a další technikou.

K dispozici bude také dvanáct velkoobjemových kontejnerů na nejfrekventovanějších místech hlavního města Prahy. A to pět kusů na Václavském náměstí, dva na Staroměstském náměstí a dále po jednom na Malostranském náměstí a v ulicích Opletalova, Křížovnická, Havelská a Mostecká.  Na pravém břehu Vltavy bude uklizena plocha o výměře 132 712 m2 a na levém břehu pak 40 962 m2.

novorocni-uklid8-clanek-nahled Na Václavském a Hradčanském náměstí, kde bývají oslavy největší, bude úklid zahájen ve tři hodiny ráno. Oficiální úklid ve zbylých lokalitách odstartuje ve tři hodiny ráno strojním čištěním a v pět hodin začnou ostatní činnosti.

„Pokud nenapadne sníh, skončí hrubý úklid nejpozději v deset hodin dopoledne a všechny komunikace budou dočištěny maximálně do 17 hodin,“ uvedl Ladislav Pivec, ředitel TSK.

V případě varianty úklidu a zároveň průběžného odvážení sněhu se lhůta na dokončení prodlouží o 48 hodin. „Při této variantě počítáme s  odvážením sněhu na náplavku Na Františku, kde se budou odstraňovat hrubé nečistoty,“ doplnil Pivec.

TSK se zaměří například na úklid Václavského náměstí a přilehlých ulic, pěší zóny v dolní části Václavského náměstí a navazujících komunikací, Staroměstského náměstí, Královské cesty, Karlova mostu, Malostranského náměstí, Nerudovy ulice nebo Hradčanského náměstí.


Další články
Nahoru