dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražané budou o stavebním ruchu v okolí bydliště informováni letáky
Obyvatele Prahy 6 už dlouho omezuje stavba dalšího úseku metra. Ilustrační foto: Jan Groh / Wikimedia Commons

Pražané budou o stavebním ruchu v okolí bydliště informováni letáky

O povinnosti včasného informování občanů při stavbách či rekonstrukcích, které omezí provoz na komunikaci v místě jejich bydliště, budou v blízké době jednat pražští radní.

Vedení města si představuje, že Pražané minimálně s týdenním předstihem obdrží do poštovních schránek leták nejen o začátku a konci prací, ale také o tom, jaká omezení je čekají.

Současně s tímto opatřením jde ruku v ruce další, které by při práci na komunikacích mělo městu podle jeho plánů ušetřit nemalé finanční prostředky.

Doposud byly totiž všichni investoři nařízením Rady hl. města Prahy z loňského ledna povinni po ukončení výkopových prací vytvořit nový povrch chodníku v minimální šíři tří metrů při jakémkoli, i velmi úzkém výkopu chodníku.

„Takové opatření je nesmyslné. Když je kvůli stávající vyhlášce třeba vykopat a znovu vydláždit tři metry široký pruh, přestože je zasaženo výkopem třeba jen půl metru, musíme to pochopitelně zaplatit. Nově nebudeme nařizovat rozměr, ale provádět důslednou kontrolu o uvedení povrchu komunikace do původního stavu,“ říká primátor Tomáš Hudeček (TOP 09).

Paradoxně považuje primátor za nesmyslný obsah usnesení Rady, které byl na začátku loňského roku při jeho schvalování sám členem. Toto usnesení totiž přišlo dva měsíce po „revoluci“ na magistrátu, kdy strana TOP 09 bleskově vystřídala v Radě hl. m. Prahy ČSSD. Hudeček byl v té době prvním náměstkem primátora.


Další články
Nahoru