dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pražská politika

Pravou ruku prezidenta Zemana vyzval, aby se chopila alkoholu. Srovná se jí tlak a nebude díky tomu jako Clouseau

Poškození desítek čínských vlajek v centru Prahy ostře na svém twitterovém účtu zkritizoval mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček. Ostře se vymezil proti TOP 09 a nepřímo i proti starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi, který „kope“ v barvách této pravicové strany. Kolářova reakce přišla záhy.

„Nejsem si vědom toho, že bych já nebo kdokoliv z TOP 09 kdykoliv a jakkoliv vyzýval k ničení nebo poškozování čehokoliv. Lidsky mohu s člověkem, který poškodil výzdobu pražských ulic soucítit – dal celkem jasně najevo svůj názor, ovšem bohužel zašel do úplné krajnosti. Řekl bych, že jeho konání bylo způsobeno dlouhodobou frustrací z chování nejvyššího představitele naší země a jeho okolí. Jak jsem již včera řekl – jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Hodilo by se snad ještě dodat, že na hrubý pytel patří hrubá záplata," sdělil Kolář. 

 „Nemyslím si ale, že poškozování státních symbolů jakékoliv země, byť jsou umístěny na reklamních nosičích, anebo ničení cizího majetku jsou způsoby, jakými bychom měli vyjadřovat své názory. Klesáme tím na velmi nízkou úroveň. ‎Panu Ovčáčkovi bych doporučil, aby si na uklidnění dal sklenku červeného, srovná mu to tlak. Potom snad nebude dělat ukvapené závěry hodné inspektora Clouseau," dodal.

Původní vyjádření Jiřího Ovčáčka si můžete přečíst zde: Nazlobený Ovčáček si nebere servítky: Poničení čínských vlajek v Praze vybudilo prezidentova mluvčího k ostré reakci


Další články
Nahoru