dnes
Neděle - jasno
31°C
zítra
Pondělí - zatazeno
30°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
29°C
Právník z Texasu si zamiloval pražskou Stromovku, na její zvelebení myslel ve své závěti
Stromovka je oblíbeným místem pro relaxaci. Foto: Jan Starec / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Právník z Texasu si zamiloval pražskou Stromovku, na její zvelebení myslel ve své závěti

Radnice Prahy 7 získala 500 dolarů (asi 12 000 korun) po americkém právníkovi Stroud Carter Kelleym. Peníze jí odkázal na zvelebení parku Stromovka. Peníze budou využity při rekonstrukci cesty vedoucí do Stromovky od Čechovy ulice, kde právník od konce devadesátých let bydlel. V parku bude mít také svou lavičku.

Stroud Carter Kelley byl úspěšný americký právník v oblasti energetiky, v Texasu se angažoval také v lokální i státní politice. Během své praxe procestoval mnoho zemí po celém světě. Nakonec se usadil v Praze 7 na rohu ulic Čechova a Nad Královskou oborou kousek od Stromovky.

Ve své poslední vůli pan Kelley Praze 7 odkázal 500 dolarů, které mají sloužit na další zvelebování jeho milované Stromovky. „Příběh pana Kelleyho je velmi zajímavý a inspirující. Je skvělé, že si člověk, který procestoval půl světa, vybral jako místo, kde se usadí, právě naši čtvrť,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Ve spolupráci s hlavním městem a správcem parku věnujeme dědictví na úpravu míst, kam pan Kelley tak rád chodíval. U vchodu do Stromovky z Čechovy ulice bychom rádi jednu z laviček věnovali jeho památce,“ řekl radní Prahy 7 Jiří Knitl, který převzal šek na 500 dolarů z rukou rodinné přítelkyně pana Kelleyho paní Stanislavy Hradilové.

Kelley se do Prahy stěhoval v roce 1997, poté co pracovně strávil mnoho let v různých zemích v Evropě, Asii i Africe. „Původně se chtěl usadit v Berlíně, ale Letnou si zamiloval a zůstal tady. I když už byl těžce nemocný, snažil se vycházet ven, přestože v domě nebyl výtah. Když jsem se ho ptala, jak se má, často odpovídal: Podařilo se mi vyjít na procházku a posedět na lavičce ve Stromovce, takže jsem měl krásný den,“ zavzpomínala Hradilová.


V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

Včera v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Odměna za práci v okrskových volebních komisích Prahy 5

7. srpna 2020 ve 22:53

Volby do Senátu Parlamentu ČR se konají 2. a 3. října 2020. Úřad městské části Praha 5 zajišťuje volby do Senátu za volební obvod č. 21.

Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

5. srpna 2020 ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

5. srpna 2020 v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Další články
Nahoru