Dnes Čtvrtek - zatazeno 3°C
Zítra Pátek - snih 1°C
Čtvrtek 28. 1. 2021
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Právník z Texasu si zamiloval pražskou Stromovku, na její zvelebení myslel ve své závěti
Stromovka je oblíbeným místem pro relaxaci. Foto: Jan Starec / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Právník z Texasu si zamiloval pražskou Stromovku, na její zvelebení myslel ve své závěti

Radnice Prahy 7 získala 500 dolarů (asi 12 000 korun) po americkém právníkovi Stroud Carter Kelleym. Peníze jí odkázal na zvelebení parku Stromovka. Peníze budou využity při rekonstrukci cesty vedoucí do Stromovky od Čechovy ulice, kde právník od konce devadesátých let bydlel. V parku bude mít také svou lavičku.

Stroud Carter Kelley byl úspěšný americký právník v oblasti energetiky, v Texasu se angažoval také v lokální i státní politice. Během své praxe procestoval mnoho zemí po celém světě. Nakonec se usadil v Praze 7 na rohu ulic Čechova a Nad Královskou oborou kousek od Stromovky.

Ve své poslední vůli pan Kelley Praze 7 odkázal 500 dolarů, které mají sloužit na další zvelebování jeho milované Stromovky. „Příběh pana Kelleyho je velmi zajímavý a inspirující. Je skvělé, že si člověk, který procestoval půl světa, vybral jako místo, kde se usadí, právě naši čtvrť,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Ve spolupráci s hlavním městem a správcem parku věnujeme dědictví na úpravu míst, kam pan Kelley tak rád chodíval. U vchodu do Stromovky z Čechovy ulice bychom rádi jednu z laviček věnovali jeho památce,“ řekl radní Prahy 7 Jiří Knitl, který převzal šek na 500 dolarů z rukou rodinné přítelkyně pana Kelleyho paní Stanislavy Hradilové.

Kelley se do Prahy stěhoval v roce 1997, poté co pracovně strávil mnoho let v různých zemích v Evropě, Asii i Africe. „Původně se chtěl usadit v Berlíně, ale Letnou si zamiloval a zůstal tady. I když už byl těžce nemocný, snažil se vycházet ven, přestože v domě nebyl výtah. Když jsem se ho ptala, jak se má, často odpovídal: Podařilo se mi vyjít na procházku a posedět na lavičce ve Stromovce, takže jsem měl krásný den,“ zavzpomínala Hradilová.


Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

26. ledna 2021 ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

26. ledna 2021 v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

26. ledna 2021 v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

25. ledna 2021 v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

25. ledna 2021 v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Další články
Nahoru