Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - oblacno 17°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Právník z Texasu si zamiloval pražskou Stromovku, na její zvelebení myslel ve své závěti
Stromovka je oblíbeným místem pro relaxaci. Foto: Jan Starec / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Právník z Texasu si zamiloval pražskou Stromovku, na její zvelebení myslel ve své závěti

Radnice Prahy 7 získala 500 dolarů (asi 12 000 korun) po americkém právníkovi Stroud Carter Kelleym. Peníze jí odkázal na zvelebení parku Stromovka. Peníze budou využity při rekonstrukci cesty vedoucí do Stromovky od Čechovy ulice, kde právník od konce devadesátých let bydlel. V parku bude mít také svou lavičku.

Stroud Carter Kelley byl úspěšný americký právník v oblasti energetiky, v Texasu se angažoval také v lokální i státní politice. Během své praxe procestoval mnoho zemí po celém světě. Nakonec se usadil v Praze 7 na rohu ulic Čechova a Nad Královskou oborou kousek od Stromovky.

Ve své poslední vůli pan Kelley Praze 7 odkázal 500 dolarů, které mají sloužit na další zvelebování jeho milované Stromovky. „Příběh pana Kelleyho je velmi zajímavý a inspirující. Je skvělé, že si člověk, který procestoval půl světa, vybral jako místo, kde se usadí, právě naši čtvrť,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Ve spolupráci s hlavním městem a správcem parku věnujeme dědictví na úpravu míst, kam pan Kelley tak rád chodíval. U vchodu do Stromovky z Čechovy ulice bychom rádi jednu z laviček věnovali jeho památce,“ řekl radní Prahy 7 Jiří Knitl, který převzal šek na 500 dolarů z rukou rodinné přítelkyně pana Kelleyho paní Stanislavy Hradilové.

Kelley se do Prahy stěhoval v roce 1997, poté co pracovně strávil mnoho let v různých zemích v Evropě, Asii i Africe. „Původně se chtěl usadit v Berlíně, ale Letnou si zamiloval a zůstal tady. I když už byl těžce nemocný, snažil se vycházet ven, přestože v domě nebyl výtah. Když jsem se ho ptala, jak se má, často odpovídal: Podařilo se mi vyjít na procházku a posedět na lavičce ve Stromovce, takže jsem měl krásný den,“ zavzpomínala Hradilová.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru