dnes
Středa - skorojasno
14°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
17°C
pozítří
Pátek - zatazeno
17°C
Právník z Texasu si zamiloval pražskou Stromovku, na její zvelebení myslel ve své závěti
Stromovka je oblíbeným místem pro relaxaci. Foto: Jan Starec / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Právník z Texasu si zamiloval pražskou Stromovku, na její zvelebení myslel ve své závěti

Radnice Prahy 7 získala 500 dolarů (asi 12 000 korun) po americkém právníkovi Stroud Carter Kelleym. Peníze jí odkázal na zvelebení parku Stromovka. Peníze budou využity při rekonstrukci cesty vedoucí do Stromovky od Čechovy ulice, kde právník od konce devadesátých let bydlel. V parku bude mít také svou lavičku.

Stroud Carter Kelley byl úspěšný americký právník v oblasti energetiky, v Texasu se angažoval také v lokální i státní politice. Během své praxe procestoval mnoho zemí po celém světě. Nakonec se usadil v Praze 7 na rohu ulic Čechova a Nad Královskou oborou kousek od Stromovky.

Ve své poslední vůli pan Kelley Praze 7 odkázal 500 dolarů, které mají sloužit na další zvelebování jeho milované Stromovky. „Příběh pana Kelleyho je velmi zajímavý a inspirující. Je skvělé, že si člověk, který procestoval půl světa, vybral jako místo, kde se usadí, právě naši čtvrť,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Ve spolupráci s hlavním městem a správcem parku věnujeme dědictví na úpravu míst, kam pan Kelley tak rád chodíval. U vchodu do Stromovky z Čechovy ulice bychom rádi jednu z laviček věnovali jeho památce,“ řekl radní Prahy 7 Jiří Knitl, který převzal šek na 500 dolarů z rukou rodinné přítelkyně pana Kelleyho paní Stanislavy Hradilové.

Kelley se do Prahy stěhoval v roce 1997, poté co pracovně strávil mnoho let v různých zemích v Evropě, Asii i Africe. „Původně se chtěl usadit v Berlíně, ale Letnou si zamiloval a zůstal tady. I když už byl těžce nemocný, snažil se vycházet ven, přestože v domě nebyl výtah. Když jsem se ho ptala, jak se má, často odpovídal: Podařilo se mi vyjít na procházku a posedět na lavičce ve Stromovce, takže jsem měl krásný den,“ zavzpomínala Hradilová.


Praha 5: Uzavření úřadu pro veřejnost z důvodu konání voleb

28. září 2020 ve 20:32

Úřad městské části Praha 5 bude v pátek 2. října z důvodu konání voleb do Senátu Parlamentu ČR pro veřejnost uzavřen.

Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

28. září 2020 v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Další články
Nahoru