Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Právníci magistrátu řeší podání na poradce radního kvůli vynášení informací
Sídlo pražského magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Právníci magistrátu řeší podání na poradce radního kvůli vynášení informací

Právníci pražského magistrátu řeší podání na poradce radního Adama Zábranského (Piráti) Petra Beneše kvůli údajnému vynášení informací protistraně v soudním sporu. Kdy právníci rozhodnou, není jasné. Případ magistrát nebude do jejich rozhodnutí komentovat, sdělil ČTK mluvčí Vít Hofman.

Server Neovlivni.cz uvedl, že ředitel magistrátního odboru majetku Jan Rak zaslal řediteli magistrátu dopis, kde tvrdí, že Beneš vynesl tajné informace z jednání o strategii Prahy v soudním sporu s firmou Vinci Construction.

Beneš jakoukoliv vinu odmítá, a naopak zvažuje podat trestní oznámení pro pomluvu. Benešovu rezignaci požaduje opoziční ANO, jehož zastupitelka Radmila Kleslová firmu proti Praze zastupuje.

„Ano, o tomto případu víme. Panu řediteli magistrátu (Martinu Kubelkovi) bylo v této věci zasláno podání o tomto jednání, které postoupil, tak jako v jiných podobných případech, odboru právní podpory pražského magistrátu, který situaci posoudí. Do doby posouzení případu odborem právní podpory se k případu nebudeme vyjadřovat," uvedl Hofman.

Sám Beneš jakoukoliv vinu odmítá. „Žádné tajné informace jsem nikomu nevyzradil a rezignaci nezvažuji. Snažím se totiž denně odvádět maximálně dobrou práci pro Prahu. Co ale v tuto chvíli opravdu zvažuji, je podání žaloby za poškození dobrého jména. Vypadá to na cílený útok, který se mě snaží zdiskreditovat," sdělil ČTK Beneš.

Uvedl, že co přesně se v dopise píše, neví – stejně jako radní Zábranský, který o něj úředníky požádal. „V tuto chvíli mi ho úřad odmítá poskytnout s argumentem, že se ředitel odboru (Rak) označil za whistleblowera, a proto budou tuto věc šetřit tak, aby nedocházelo k úniku informací. Považuji to za absurdní, obsah dopisu se už šíří médii, kde je očerňováno dobré jméno Pirátů, mojí osoby i mého poradce, my ale dosud nevíme, v čem konkrétně obvinění spočívá," uvedl Zábranský.

Opoziční zastupitel a předseda magistrátního výboru pro správu majetku Martin Benkovič (ANO) v pátek zaslal primátoru Bohuslavu Svobodovi (ODS) dopis, ve kterém jej žádá, aby situaci řešil a rovněž, aby byl Beneš odvolán z výboru, který Benkovič vede. Odvolat Beneše mohou pouze městští zastupitelé.

Spor mezi Prahou a firmou Vinci se týká magistrátní budovy, která stojí na pozemku firmy v Praze 8. Firma chce po městě platit nájem. V první instanci město soud prohrálo a následně se odvolalo zejména kvůli výši nájemného.

Beneš pak podle serveru vyzradil firmě taktiku města. Zábranský kauzu označil za absurdní. „O tom, jak Praha v soudním sporu argumentuje, protistrana samozřejmě ví, protože z podstaty věci má přístup ke všem dokumentům, které Praha na soud zasílá. Nechápu tak, jaké informace měl můj asistent údajně vyzradit," dodal.


Autor: ČTK

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

20. května 2024 ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru