dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Právní poradna: mohou být zpocení a zapáchající cestující v létě vykázáni z MHD?
Čistý vzduch není hlavně v létě v prostředcích MHD samozřejmostí. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Právní poradna: mohou být zpocení a zapáchající cestující v létě vykázáni z MHD?

Trávím denně cestou do práce a z ní hodinu v tramvaji. Když je venku horko, tak zápach některých lidí, kteří nepoužijí něco proti potu, je hrozný. Obtěžují mne stejně jako bezdomovci. Proti těm přitom občas vidím zasáhnout strážníky, kteří je z tramvaje vyvedou. Je možné po nich toto požadovat i u „normálních“ cestujících, kteří tak šíleně zapáchají, že tím jasně obtěžují okolí? Jan K.

On výraz „šíleně zapáchají“ je velmi subjektivní. To, co jednomu smrdí, může druhému vonět. Navíc mám pocit, že i když používám deodoranty a kolínské vody exklusivních značek, tak po cestě tramvají číslo 22, od začátku na konečnou, to v těchto „vedrech“ na konečné poznat není.

Odpověď je tedy nejednoznačná. Pokud cestující je v čistých a upravených šatech a jeho zápach je způsoben jen prožitým dnem v práci, asi těžko ho někdo z dopravních prostředků bude vyvádět.

Anketa

Jak se vám v létě dýchá v MHD?

3.8%
(3.8%)
84.3%
(84.3%)
11.9%
(11.9%)
Jiná věc je u právě bezdomovců, popřípadě lidí viditelně špinavých, například i pod vlivem alkoholu či jiných látek. Ti samozřejmě do hromadné dopravy nepatří a z přepravy by měli být vyloučeni.

Třeba se jednoho dne dočkáme klimatizovaných tramvají a autobusů, kde i lidé, kteří neholdují deodorantům, tak cítit nebudou.

Mgr. Aleš Choděra, www.ak-choderovi.cz

Máte nějakou otázku z libovolné oblasti práva? Pište na adresu redakce@prazskypatriot.cz, odpovědi se objeví v této rubrice.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru