Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pravidelný servis auta a správná výbava vám zachrání život
DopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: Goksi / Shutterstock.com

Pravidelný servis auta a správná výbava vám zachrání život

Zima se pomalu blíží, což znamená speciální péči o váš automobil. Při špatné péči se může velmi snadno stát, že dojde k menšímu nebo většímu poškození, které vás nakonec bude stát hodně peněz. Před začátkem zimy začněte s přípravou na zimu a pořiďte si základní prostředky, které pomohou vašemu autu, aby přežilo tuhou zimu.

Kontrola základních funkcí je nejdůležitější 

Před začátkem zimy byste měli zaručeně navštívit servis. Kontrola základních funkcí by měla být každý podzim činnost, na kterou nikdy nezapomenete. Funkční brzdové kotouče vám zachrání život. V zimě jsou brzy důležitější než jindy, a proto byste je měli vždy nechat zkontrolovat. Nebude vás to stát příliš mnoho peněz a přitom si můžete zachránit život. 

Většina lidí jezdí do servisu jen v případě, že se s vozem něco stane nebo potřebují prodloužit technickou. To je velká chyba. Jestli používáte svůj vůz pravidelně (nebo nepravidelně), jeho části se opotřebují a nebudou fungovat správně. To může být velmi nebezpečné a na sněhu nebo ledu můžete snadno přijít o kontrolu nad vozem. Využít můžete služeb:

  • autorizovaný servis,

  • běžný autoservis (najdete téměř v každém městě).

Výbava, která vám pomůže v každé situaci 

Co vozíte ve svém kufru? Mnoho lidí tam nemá téměř nic. Samozřejmě tak máte povinnou výbavu, lékárničku apod. V zimě vám ale může pomoci také nová nabíječka autobaterií, stejně jako základní nářadí nebo vana do kufru. Díky tomu budete mít vždy věci suché a velmi jednoduše se udržuje neustále v čistotě. To je v zimě velmi důležité, pokud nechcete při úklidu strávit celé hodiny.

Kosmetickou péči o vůz rozhodně nepodceňujte

V zimních měsících nesmíte zapomínat na to, že často mrzne. Ve voze byste proto měli mít neustále škrabku nebo sprej proti námraze. Sprej vám ušetří hodně času a námahy, a to hlavně ráno před odjezdem do práce. Myslet byste měli také na údržbu exteriéru automobilu. Opravte vždy všechny škrábance co nejdříve a nezapomínejte na voskování před zimní sezónou. 

Mytí je důležité v každé sezóně. Před zimou i během ní nezapomeňte využít samoobslužnou myčku na odstranění nečistot a posypové soli z karoserie i kol. Posypová sůl může zničit nejen poklice kol, ale také karoserii. To vás nakonec bude stát hodně peněz, když se rozhodnete pro nápravu škod až na jaře.


Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru