Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pravidelný servis auta a správná výbava vám zachrání život
DopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: Goksi / Shutterstock.com

Pravidelný servis auta a správná výbava vám zachrání život

Zima se pomalu blíží, což znamená speciální péči o váš automobil. Při špatné péči se může velmi snadno stát, že dojde k menšímu nebo většímu poškození, které vás nakonec bude stát hodně peněz. Před začátkem zimy začněte s přípravou na zimu a pořiďte si základní prostředky, které pomohou vašemu autu, aby přežilo tuhou zimu.

Kontrola základních funkcí je nejdůležitější 

Před začátkem zimy byste měli zaručeně navštívit servis. Kontrola základních funkcí by měla být každý podzim činnost, na kterou nikdy nezapomenete. Funkční brzdové kotouče vám zachrání život. V zimě jsou brzy důležitější než jindy, a proto byste je měli vždy nechat zkontrolovat. Nebude vás to stát příliš mnoho peněz a přitom si můžete zachránit život. 

Většina lidí jezdí do servisu jen v případě, že se s vozem něco stane nebo potřebují prodloužit technickou. To je velká chyba. Jestli používáte svůj vůz pravidelně (nebo nepravidelně), jeho části se opotřebují a nebudou fungovat správně. To může být velmi nebezpečné a na sněhu nebo ledu můžete snadno přijít o kontrolu nad vozem. Využít můžete služeb:

  • autorizovaný servis,

  • běžný autoservis (najdete téměř v každém městě).

Výbava, která vám pomůže v každé situaci 

Co vozíte ve svém kufru? Mnoho lidí tam nemá téměř nic. Samozřejmě tak máte povinnou výbavu, lékárničku apod. V zimě vám ale může pomoci také nová nabíječka autobaterií, stejně jako základní nářadí nebo vana do kufru. Díky tomu budete mít vždy věci suché a velmi jednoduše se udržuje neustále v čistotě. To je v zimě velmi důležité, pokud nechcete při úklidu strávit celé hodiny.

Kosmetickou péči o vůz rozhodně nepodceňujte

V zimních měsících nesmíte zapomínat na to, že často mrzne. Ve voze byste proto měli mít neustále škrabku nebo sprej proti námraze. Sprej vám ušetří hodně času a námahy, a to hlavně ráno před odjezdem do práce. Myslet byste měli také na údržbu exteriéru automobilu. Opravte vždy všechny škrábance co nejdříve a nezapomínejte na voskování před zimní sezónou. 

Mytí je důležité v každé sezóně. Před zimou i během ní nezapomeňte využít samoobslužnou myčku na odstranění nečistot a posypové soli z karoserie i kol. Posypová sůl může zničit nejen poklice kol, ale také karoserii. To vás nakonec bude stát hodně peněz, když se rozhodnete pro nápravu škod až na jaře.


Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru