Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pravidelný servis auta a správná výbava vám zachrání život
DopravaKomerční sdělení
Ilustrační foto: Goksi / Shutterstock.com

Pravidelný servis auta a správná výbava vám zachrání život

Zima se pomalu blíží, což znamená speciální péči o váš automobil. Při špatné péči se může velmi snadno stát, že dojde k menšímu nebo většímu poškození, které vás nakonec bude stát hodně peněz. Před začátkem zimy začněte s přípravou na zimu a pořiďte si základní prostředky, které pomohou vašemu autu, aby přežilo tuhou zimu.

Kontrola základních funkcí je nejdůležitější 

Před začátkem zimy byste měli zaručeně navštívit servis. Kontrola základních funkcí by měla být každý podzim činnost, na kterou nikdy nezapomenete. Funkční brzdové kotouče vám zachrání život. V zimě jsou brzy důležitější než jindy, a proto byste je měli vždy nechat zkontrolovat. Nebude vás to stát příliš mnoho peněz a přitom si můžete zachránit život. 

Většina lidí jezdí do servisu jen v případě, že se s vozem něco stane nebo potřebují prodloužit technickou. To je velká chyba. Jestli používáte svůj vůz pravidelně (nebo nepravidelně), jeho části se opotřebují a nebudou fungovat správně. To může být velmi nebezpečné a na sněhu nebo ledu můžete snadno přijít o kontrolu nad vozem. Využít můžete služeb:

  • autorizovaný servis,

  • běžný autoservis (najdete téměř v každém městě).

Výbava, která vám pomůže v každé situaci 

Co vozíte ve svém kufru? Mnoho lidí tam nemá téměř nic. Samozřejmě tak máte povinnou výbavu, lékárničku apod. V zimě vám ale může pomoci také nová nabíječka autobaterií, stejně jako základní nářadí nebo vana do kufru. Díky tomu budete mít vždy věci suché a velmi jednoduše se udržuje neustále v čistotě. To je v zimě velmi důležité, pokud nechcete při úklidu strávit celé hodiny.

Kosmetickou péči o vůz rozhodně nepodceňujte

V zimních měsících nesmíte zapomínat na to, že často mrzne. Ve voze byste proto měli mít neustále škrabku nebo sprej proti námraze. Sprej vám ušetří hodně času a námahy, a to hlavně ráno před odjezdem do práce. Myslet byste měli také na údržbu exteriéru automobilu. Opravte vždy všechny škrábance co nejdříve a nezapomínejte na voskování před zimní sezónou. 

Mytí je důležité v každé sezóně. Před zimou i během ní nezapomeňte využít samoobslužnou myčku na odstranění nečistot a posypové soli z karoserie i kol. Posypová sůl může zničit nejen poklice kol, ale také karoserii. To vás nakonec bude stát hodně peněz, když se rozhodnete pro nápravu škod až na jaře.


Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

ČD posílí dopravu na sobotní Pochod Praha – Prčice

18. května 2023 ve 12:26

České dráhy výrazně posílí dopravu na 56. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 20. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů dopravce vypraví na trati z Prahy přes Benešov u Prahy a Olbramovice do Tábora a Sedlčan posilové vlaky a zvětší kapacitu...

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 6: Nové možnosti parkování pro dědinské

16. května 2023 v 08:49

Obyvatelé Dědiny mohou od května parkovat na nevyužívané odstavné ploše v blízkosti sídliště. Praha 6 se na tom dohodla s majitelem pozemku, ministerstvem obrany. Částečně se tak podaří nahradit parkovací místa, která dočasně chybí kvůli stavbě tramvajové trati a...

Rekonstrukce vozovky ve Zlíchovském tunelu omezí dopravu

12. května 2023 v 07:06

Od 12. května od 18 hodin do 14. května, nejpozději do 14 hodin, proběhne druhá etapa rekonstrukce vozovky ve Zlíchovském tunelu.

Další články
Nahoru