dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
14°C
Volby 2018

Pravicová, nebo levicová? Především komunální, říká o straně Jižní Město - náš domov Mlejnský

Exstarosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský byl dlouholetým členem ODS, ale právě končící volební období strávil v zastupitelstvu „jedenáctky“ v opozici se stranou Jižní Město – náš domov, kterou před lety spoluzakládal. Uspět se pokusí i v blížících se komunálních volbách, které určí nové složení zastupitelstev v městských částech už v říjnu.

„Na starostu kandidovat nechci, byl by to přílišný zásah do rodiny. Chci vidět, jak mi vyrůstají děti, nerad bych si to jednou vyčítal,“ uvedl.

„Jižní Město náš domov má řadu odborníků, kteří mohou Praze 11 prospět svými zkušenostmi a schopnostmi. Je to dobrý tým a jsem moc rád, že můžu být jeho součástí,“ pokračoval.

I když má blízko k pravicové ODS, Dalibor Mlejnský se na komunální úrovní brání „nálepkování“. „Naše strana na Jižním Městě není pravicová, ani levicová, je komunální. Chce efektivně řešit problémy této městské části bez jakékoli ideologické nálepky. Naše řešení a návrhy se mohou zdát někomu více či méně pravicová, někomu třeba levicová. Ale o tom skutečně komunální politika není, snažíme se vždy navrhovat to, co se nám zdá pro Prahu 11 nejlepší,“ dodal.  


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru