dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Pravicová koalice na magistrátu se rozpadla. TOP 09 dala vale ODS
Náměstek primátora Tomáš Hudeček neskrývá antipatie k primátorovi Bohuslavu Svobodovi. Nyní jeho TOP 09 ukončila spolupráci s ODS. Foto: www.top09.cz

Pravicová koalice na magistrátu se rozpadla. TOP 09 dala vale ODS

Kvůli neshodám na řadě klíčových témat vypověděla pražská TOP 09 koaliční smlouvu s ODS. Primátor Bohuslav Svoboda obvinil dosavadního partnera v koalici z toho, že mu jde jen o moc a chová se vyděračsky.

Členové krajského výboru T0P 09 po dlouhém jednání v pondělí večer rozhodli, že vypoví koaliční smlouvu s ODS.

Vzhledem k rozložení křesel v pražském zastupitelstvu (TOP 09 jich má 26, ODS 20, ČSSD 14), moc možností dalšího vývoje není. Buď TOP 09 uzavře novou koalici s ODS, ale v takovém případě bude požadovat přerozdělení kompetencí v Radě hl. m. Prahy.

Možná je i menšinová vláda TOP 09, s tím, že by měla podporu části ODS, případně ČSSD. Nabízí se i možnost koalice s ČSSD a také koalice s přeběhlíky z různých stran.

Možnost vypovězení koaliční smlouvy avizovala TOP 09 už několik týdnů. Koalice v hlavním městě se už dlouho potýká s velkými problémy. Radní nejsou schopni se shodnout na klíčových otázkách. 

Opakovaně se hádali kvůli financování pražského dopravního podniku či tunelového komplexu Blanka. Už delší dobu se kvůli tomu vede smírčí řízení. 


Autor: Dalibor Kracík

Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru