dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražská kultura

Právě vychází osudy princů a princezen

Vánoce už se díky čilým obchodům začínají připomínat. A k těmhle svátkům patří neoddělitelně i filmové pohádky. Snad právě proto nyní najdeme mezi knižními novinkami i (Ne)pohádkové osudy českých princů a princezen.

Proč (nepohádkové)? „Proto, že žádný ze slavných českých představitelů princů a princezen v pěti historicky nejúspěšnějších pohádkách nemohl říct, že jeho život byl přímo pohádkový,“ říká autorka Zuzana Pšenicová.

„Například Josef Zíma sice tvrdí, že jeho život byla jedna pohádka, ale zároveň přiznává, že jeho manželství s Evou Klepáčovou bylo poněkud italské a osud ho tvrdě zasáhl i těžkou bouračkou, následnými depresemi z toho, že zabil člověka, a také pokusem o sebevraždu jeho ženy…,“ dodává autorka.

princove-zuzka-nahled Knížka je tedy o představitelích pěti filmových pohádek – Pyšné princezny, Princezny se zlatou hvězdou na čele, Byl jednou jeden král, Tří oříšků pro Popelku a Šíleně smutné princezny.

V jejich osudech najdeme svatby i rozvody, lásku i nenávist, alkohol, těžké nemoci i rodinné tragédie. Zdá se, že ani pohádkové role jim štěstí nepřinesly. Naopak, mnozí z nich dnes o svých princích a princeznách ani nechtějí mluvit.

V knize najdete autentické rozhovory, životní příběhy i nové pohledy na to, co se protagonistům přihodilo. Je to čtení pro ty, kdo mají rádi pohádky, ale také lidské příběhy.

Vydalo nakladatelství Bondy.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru