dnes
Středa - oblacno
29°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
28°C
pozítří
Pátek - bourky
24°C
Pražské krimi

Opilá řidička nechala dceru u školy, najížděla na strážníka a nakonec prchla na půdu

Autohlídka městské policie z Prahy 8 byla ve čtvrtek přivolána na pomoc svému kolegovi, který se rozhodl zastavit auto, jehož řidička byla podezřelá z řízení pod vlivem alkoholu.

Strážník z Dolních Chaber byl upozorněn na ženu, která si zjevně pod vlivem alkoholu přijela vyzvednout své dítě do školy autem. Nedaleko od místa oznámení ji uviděl, jak vede svoji dceru k zaparkovanému „esúvéčku“.

Když spatřila uniformu, nechala stát svoji dceru na ulici, rychle nasedla a začala ujíždět. Strážník si všiml, že jen objíždí bytový blok a chce se mu vyhnout. Přemístil se proto do vedlejší ulice, kde ženu zastavil.

Vyzval ji k předložení všech potřebných dokladů a přivolal na pomoc kolegy z autohlídky, kteří mají k dispozici tester na alkohol. Řidička odmítla opustit vozidlo i předložit doklad totožnosti. Najednou nečekaně zareagovala vytočením kol a rozjetím se proti strážníkovi.

Levým blatníkem do něj narazila a vysokou rychlostí z místa ujela. Strážník oznámil celou událost svým kolegům i s popisem ženy a vozidla, včetně směru, kterým žena ujíždí.

„Kolegové narazili na popisované auto před jedním z nedalekých domů zrovna ve chvíli, kdy z něj vystupovala i žena odpovídající popisu strážníka. Když je spatřila, ihned vběhla do jednoho z domů, kde se ukryla na půdě,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Po chvíli dobrovolně vyšla před dům, kde byla předána přivolané hlídce Policie ČR. Dceru, kterou nechala u školy, si později vyzvedla její, již dospělá sestra. Zraněný strážník skončil s pohmožděným kolenem na ošetření v nemocnici a v současné době je v pracovní neschopnosti.


Pro podnapilé děti si přišli rodiče

12. června 2019 v 16:08

V sobotu, krátce po čtvrté hodině ranní, narazila hlídka strážníků v parku na Karlově náměstí na partu mladých lidí. Jedna z dívek se však zábavy ostatních neúčastnila – nebyla schopná komunikace, nebyla schopná pohybu a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu.

Holčička se ztratila tatínkovi, kolemjdoucí se jí ujali a zavolali strážníky

10. června 2019 v 19:36

Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové...

Hasiči v Horních Měcholupech: Zachránili dva lidi a čtyři psy

23. května 2019 v 06:35

Hasiči ze dvou profesionálních a jedné dobrovolné jednotky zasahovali včera od 16:50 hodin v ulici Hornoměcholupská. Hořelo tam vybavení kuchyně v bytě obytného domu.

Další články
Nahoru