dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Opilá řidička nechala dceru u školy, najížděla na strážníka a nakonec prchla na půdu

Autohlídka městské policie z Prahy 8 byla ve čtvrtek přivolána na pomoc svému kolegovi, který se rozhodl zastavit auto, jehož řidička byla podezřelá z řízení pod vlivem alkoholu.

Strážník z Dolních Chaber byl upozorněn na ženu, která si zjevně pod vlivem alkoholu přijela vyzvednout své dítě do školy autem. Nedaleko od místa oznámení ji uviděl, jak vede svoji dceru k zaparkovanému „esúvéčku“.

Když spatřila uniformu, nechala stát svoji dceru na ulici, rychle nasedla a začala ujíždět. Strážník si všiml, že jen objíždí bytový blok a chce se mu vyhnout. Přemístil se proto do vedlejší ulice, kde ženu zastavil.

Vyzval ji k předložení všech potřebných dokladů a přivolal na pomoc kolegy z autohlídky, kteří mají k dispozici tester na alkohol. Řidička odmítla opustit vozidlo i předložit doklad totožnosti. Najednou nečekaně zareagovala vytočením kol a rozjetím se proti strážníkovi.

Levým blatníkem do něj narazila a vysokou rychlostí z místa ujela. Strážník oznámil celou událost svým kolegům i s popisem ženy a vozidla, včetně směru, kterým žena ujíždí.

„Kolegové narazili na popisované auto před jedním z nedalekých domů zrovna ve chvíli, kdy z něj vystupovala i žena odpovídající popisu strážníka. Když je spatřila, ihned vběhla do jednoho z domů, kde se ukryla na půdě,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Po chvíli dobrovolně vyšla před dům, kde byla předána přivolané hlídce Policie ČR. Dceru, kterou nechala u školy, si později vyzvedla její, již dospělá sestra. Zraněný strážník skončil s pohmožděným kolenem na ošetření v nemocnici a v současné době je v pracovní neschopnosti.


Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Na oslavu narozenin rozkopl dveře v metru

3. prosince 2018 ve 13:36

Strážníci z Prahy 14 zadrželi mladíka, který rozkopal skleněnou výplň dveří do stanice metra Černý Most. Jako důvod uvedl, že tak chtěl oslavit narozeniny. Případ dále šetří policisté.

Dříve milenci, nyní je láska dvou mužů passé. V neděli vyvrcholila tímto nehezkým způsobem. Důvod? Zkuste si tipnout…

3. prosince 2018 ve 13:26

Strážníci zamezili fyzickému konfliktu mezi bývalými partnery. Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice. Jeho bývalého přítele si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

Muže, který pobodal prodavačku v cukrárně, se podařilo zadržet

2. prosince 2018 v 15:10

Osmatřicetiletého muže, který je podezřelý, že v pátek ráno pobodal ve vršovické cukrárně prodavačku, se už policistům podařilo zadržet. Žena musela být ošetřena v nemocnici.

Měl dvě piva k večeři

30. listopadu 2018 v 18:25

Při kontrole ve Švehlově ulici si autohlídka městské policie z Prahy 15 všimla jedoucího auta s rozsvícenými výstražnými světly. Hlídka vozidlo zastavila, aby zjistila, zda jeho řidič nepotřebuje pomoc.

Další články
Nahoru