Dnes Úterý - mlha 2°C
Zítra Středa - oblacno 6°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Přátelská zahrada je nový park v Praze 4
Na otevření parku se přišli podívat starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová, radní životní prostředí Tomáš Hrdinka (oba ANO 2011) a radní pro investice Filip Vácha (TOP 09) a ředitel zmíněné školy Jan Vondrouš s dětmi z družiny. Foto: P4

Přátelská zahrada je nový park v Praze 4

Nový altán, most, amfiteátr a opravená zahrada s chodníčky, výukový a odpočinkový areál u Základní školy Jeremenkova, je po rozsáhlé rekonstrukci k dispozici svým uživatelům. Těmi jsou nejen žáci přilehlé školy.

Přátelská zahrada stojí na místě původního zahradnictví, které již několik let nebylo v provozu. Od 10. září je otevřena veřejnosti. K relaxaci ji může využít veřejnost, maminky s dětmi, senioři a všichni, kteří chtějí na chvíli utéct z hluku velkoměsta.

Park bude sloužit i žákům školy, kteří v nově vybudovaném amfiteátru a altánu mohou pořádat například divadelní a hudební představení.

altan-v-pratelske-zahrade

Nový altán, most, amfiteátr a opravená zahrada s chodníčky, to je od 10. září 2020 nový výukový a odpočinkový areál. Foto: Praha 4


Praha 6: Kde najdete v nejbližších dnech velkoobjemové kontejnery

Včera ve 12:02

Vkládat do kontejnerů lze nábytek, koberce a linolea, zrcadla, umyvadla, vany a WC mísy, staré sportovní náčiní, autosklo a kovové předměty.

Barrandov: Místní obyvatelé oceňují bezpečnost a dostupnost MHD, trápí je špatné parkování

28. února 2021 ve 21:16

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Radnice nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Barrandov.  

Sběr olejů a tuků v Praze 5

28. února 2021 v 19:31

Praha 5 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy rozmístila na deseti stanovištích tříděného odpadu nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Pokud se nádoby osvědčí, plánuje jejich rozšíření na více míst.

Druhý březnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

28. února 2021 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na druhý březnový týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Začátkem března nepoteče voda v ulicích Libně

25. února 2021 v 10:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Úpravy severní části Roztylského náměstí přinesou workoutové sportoviště

24. února 2021 ve 22:39

Praha 4 letos chystá několik investic do veřejného prostranství, informoval mluvčí městské části Jiří Bigas.

Květnaté louky, herní i cvičební prvky, pojmenování veřejných prostranství. Projekt PinCity Prahy 4 se líbí

24. února 2021 v 09:45

Před více než měsícem spustila městská část Praha 4 na webové adrese praha4.pincity.cz zcela novou nepolitickou platformu. Za krátkou dobu zde občané k 55 projektům radnice umístili více než 85 pomyslných připínáčků, tedy svých konkrétních návrhů pro zlepšení životního prostředí a místní rozvoj...

Další články
Nahoru