dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pražský sport

Praktický kurz cvičení: Pět Tibeťanů s Jarkou

Kurz pěti lekcí pro správné provádění jednotlivých cviků je určen pro všechny, koho bolí stále záda, páteř, klouby, i když vyzkoušel už všechno možné. Po půl roce denního 12minutového cvičení se projeví výsledky.

Cvičení je vhodné pro všechny začátečníky, každý věk i váhu. Je totiž jednoduché a fyzicky nenáročné. Velkou výhodou je, že po osvojení cviků lze cvičit na služební cestě, v kempu, na dovolené, doma v kuchyni, na zahradě, zkrátka všude.

„Investujte do sebe 8 hodin času a do smrti budete zdraví, záda přestanou bolet a ještě omládnete. Bude to vaše nejlepší investice. Přijďte na můj kurz, naučím vás, jak správně cvičit Tibeťany,“ říká lektorka Jarka Kučmášová.

„V každé lekci se naučíme (nejen) důkladně jeden cvik a celou sestavu si vyzkoušíme, ale také se navíc naučíme různá cvičení z jógy klasické i z Tao (čínské) jógy. Na hodinách se budeme věnovat i naší psychice. Prakticky to bude vypadat tak, že se naučíme dýchat do čaker, používat energii, dýchat do mikrokosmického oběhu na svém těle, používat vizualizaci a provedeme třístupňový plán, jak se zbavit strachu,“ dodává Kučmášová.

Kučmášová boduje u Pražanů: Poťte se a čistěte svůj organismus v místnosti se čtyřicítkou

Je to soubor pěti cviků (plus jeden navíc), ve kterých je ukryto staré tajemství dlouhověkosti a jak vypadat mladě. Jejich provádění bylo dlouho ukryto v tibetských klášterech, kde je mniši cvičili stovky let.

Při tomto cvičení se procvičují a „dodýchávají“ žlázy s vnitřní sekrecí, které mají zásadní vliv na zdraví a délku života. Navíc jsou tyto hormony (jak je dnes už běžně známo) nejdůležitější při působení na naši vitalitu a vzhled mladistvosti.

Výhodou tohoto cvičení je, že nám zabere denně cca 12 minut, které si můžeme i v dnešním každodenním shonu a v rychlém současném životě dovolit věnovat jen sobě.

Kdy se cvičí:  

  • 7. října. – 4. listopadu 2014
  • 11. listopadu – 9. prosince 2014
  • 6. ledna – 3. února 2015
  • 10. února – 10. března 2015
  • 17. března – 14. dubna 2015
  • 21. dubna –19. května 2015
  • 26. května – 23. června 2015

Kurzy probíhají vždy v odpoledních hodinách:  13:00 – 14:00 nebo  ve večerních hodinách: 19:45 – 20:45. 

Dům jógy Anděl,  Ostrovského 16/11, Praha 5, cena 950,–Kč za kurz, který zahrnuje 5 lekcí cvičení (jednotlivá lekce 60 minut) a skripta.

Dům jógy Vinohrady, Jana Masaryka 6.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Další články
Nahoru