Dnes Středa - polojasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praktické tipy, jak z obývacího pokoje udělat místo s jedinečnou atmosférou
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: Piixel Thing / Shutterstock.com

Praktické tipy, jak z obývacího pokoje udělat místo s jedinečnou atmosférou

Obývací pokoj je pro mnoho z nás místem klidu. Pohodlná sedací souprava přímo vybízí k odpočinku, ať už u televize či oblíbené knížky. Zároveň však tato místnost slouží i pro zábavu – hraní her s rodinou, pohoštění návštěvy a podobně. Aby se všichni cítili dobře, je třeba nastolit tu správnou atmosféru.

Sedací souprava

Jestliže zařizujete nový obývací pokoj, svou pozornost zaměřte nejprve na sedací soupravu. Jakmile se vám totiž podaří vybrat hezkou sedací soupravu, máte z poloviny vyhráno. Jedná se totiž o dominantní prvek, který v podstatě určí, jak bude celá místnost vypadat. Samozřejmě je třeba volit pohodlnou sedačku, na kterou se vejde celá rodina.

  • Snažte se zvolit vhodné rozměry vzhledem k velikosti místnosti.
  • Sedačka by sice měla být dominantou, ovšem nesmí vyplnit celou místnost.
  • Hledejte proto kompromis, který nejlépe vyhoví všem vašim požadavkům.
  • V neposlední řadě je důležitý také design.

Vzhledem k široké nabídce se nabízí opravdu mnoho možností. Vybírejte proto podle svého vkusu a snažte se styl sladit s okolním interiérem.

Pohodlí při odpočinku

Sedací souprava rozhodně nemusí být jediným místem, kde můžete odpočívat. Pokud patříte mezi milovníky knih, rozhodně oceníte svůj čtecí koutek. Pro ten se skvěle hodí pohodlné křeslo a deka, která zahřeje. Kromě gauče tak můžete zvolit i křeslo, ať už decentní menší kousek, anebo klasický ušák, ze kterého se nebudete chtít zvednout.

Nabízí se i další možnosti – taburety, sedací pytle a podobně. Pro vytvoření příjemné atmosféry je třeba nábytek vybírat individuálně. Každý z nás se totiž dobře cítí v něčem jiném. Při výběru nábytku se však vždy zaměřte na své potřeby a to, co od obývacího pokoje očekáváte. Tato místnost může být multifunkční, a přitom zůstat jednoduchá.

Skříně a police

Úložného prostoru nikdy není dost, proto by ani v obývacím pokoji neměly chybět skříně a police. Na police můžete uložit knížky či dekorace. I police se může stát stylovým doplňkem vašeho interiéru, jelikož se vůbec nemusí jednat pouze o obyčejné prkno. Skvěle vypadají komplexní knihovny, které mohou být kombinované se skříňkami.

Nábytek je nabízen v mnoha různých variantách, rozhodně tak vyberete tu pravou možnost pro svoje potřeby. Nepodceňujte přitom důležitost svého vkusu. Vybírejte z moderních kousků. V obývacím pokoji by neměla chybět ani moderní skříň, do níž můžete uschovat všechny potřebné věci, aby nebyly na očích. Právě dostatek úložného prostoru vám umožní prostor udržovat čistý. Pořádek je velmi důležitým prvkem proto, abychom se cítili dobře.

Dostatek světla

Nad osvětlením mnohdy ani moc nepřemýšlíme. Ovšem i tento aspekt dokáže výrazně ovlivnit naši náladu. Výběr vhodného osvětlení je tak klíčový. Je dobré volit vhodné odstíny světla, tak aby nenarušily náš běžný denní cyklus. Je proto dobré volit žárovku, která umožňuje studené i teplé bílé světlo.

Stropní svítidlo bývá nedostačující, jelikož neumožňuje regulaci světla – zvolte proto i stojací lampu, která se může stát stylovým doplňkem vašeho domova. Kromě umělého světla je důležité korigovat také přirozené světlo. Záclony jsou spíše na obtíž, nepropustí totiž tolik slunečních paprsků dovnitř. Oblíbeným řešením jsou proto okna bez záclon. Pro případné zatemnění se hodí mít žaluzie, či třeba závěsy, které využijete v případě potřeby.

Dejte při plánování obývacího pokoje volný průchod své fantazii. Zasněte se – představte si vše, co by v ideálním obýváku nemělo chybět. Jakmile celý proces zařizování zvládnete, stačí si obléct své nejpohodlnější oblečení, zachumlat se do deky s šálkem čaje či knížkou a jednoduše relaxovat.


Praha 5 se zapojila do říjnové výzvy 10 000 kroků

2. října 2022 v 19:47

Od začátku měsíce se můžete zapojit do říjnové výzvy 10 000 kroků. Minulé, jarní výzvy, se účastnilo přes 10 000 účastníků z celé republiky a zapojena byla stovka měst. Cílem výzvy není jen ujít denně 10 000 kroků, ale navrátit chůzi do našich životů. Zúčastnit se může kdokoliv od 6 let věku....

Letňany zvou na preventivní akci Den zdraví

2. října 2022 v 16:36

Ve středu 12. října se v obřadní síni radnice Prahy 18 v Bechyňské ulici 639 uskuteční akce Den zdraví. Mezi desátou a sedmnáctou hodinou si mohou občané této městské části nechat změřit hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi, krevní tlak a puls, množství tuku v těle. Dále zde bude zajištěna...

Den zdraví 2022

29. září 2022 v 10:51

Ve čtvrtek 20. října se ve vestibulu Polikliniky Parník od 7 do 12 hodin koná Den zdraví. Během dopoledne si můžete nechat změřit cukr a hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a poradit se můžete o virových onemocněních.

Lidé s epilepsií se rozvádějí častěji než zdraví lidé, ukázala studie

26. září 2022 v 11:48

Společenské stigma provází lidi s epilepsií často od útlého dětství. Kvůli nízkému sebevědomí a nepochopení okolí tak mohou mít problém s navázáním partnerských vztahů. Podle brazilské studie „Rodinný stav pacientů s epilepsií: Faktory a kvalita života“ čelí lidé s epilepsií dokonce vyššímu riziku...

Nová pobytová služba pro dospělé s autismem

23. září 2022 v 11:40

Diakonie Praha ve spolupráci s hlavním městem slavnostně otevřela novou pobytovou sociální službu pro Pražany s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzívní, a hlavně neustálou péči. Nový Domov Daniela ve Stodůlkách vznikl jako dostavba a sloužit bude od...

Další články
Nahoru