dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Praktické rady Kučmášové: Je vhodná doba pro očistu ledvin. Jak se do ní pustit?
My jsme čistotné, chceme se proto očistit! Ilustrační foto: freeimages

Praktické rady Kučmášové: Je vhodná doba pro očistu ledvin. Jak se do ní pustit?

V předchozích týdnech byly podle známé cvičitelky jógy Jarmily Kučmášové nejvíce zatíženy ledviny. S jejich oslabením souvisí virózy a nachlazení. Čím tedy ledviny posílit? Jak je zregenerovat? Očistou! Lze je čistit v kterémkoliv měsíci roku, nejvhodnější doba je v lednu a únoru.

Rady Jarmily Kučmášové pro očistu ledvin:

  1. Vynechat na měsíc ve stravě jakékoliv mléčné výrobky z kravského mléka. Lze nahradit mléčným výrobkem kozím, ovčím či sojovým. Nebojte se, že vám bude něco chybět. Mnohem, opravdu mnohem, více vápníku je například v mořských řasách, ze kterých si denně dělám vývar. Během očisty ledvin si nedávejte do kávy mléko. Nepijte latté, capucino.
  2. Je třeba mít ledviny v teple, ledviny prohřívat.
  3. Pít jen teplé nápoje. I v létě. Tělo nemá rádo šok, když se do rozpáleného organismu nalije ledový nápoj, ledviny utrpí nejvíce. Okamžitě je to oslabí. Pozor na přechlazené pivo.
  4. Ve stravě používejte denně v době detoxikace ledvin nějaké fazolky. Jsou různé druhy v bioprodejnách, lze je střídat. Stačí dvě velké lžíce, ale denně (nenadýmají, když se na noc namáčí, voda se vylije, důkladně se properou a vaří spolu s řasou).
  5. Během celé očisty pít denně litr čaje (z termosky horkého), ve kterém je celík zlatobýl. Bylina může být ve směsi stará či přesušená, proto je dobré si do denního čaje přikapávat ledvinovou směs z Ledvinové tinktury. Musí v ní být opět zlatobýl.
  6. A ti nejdůkladnější si navíc budou tento čaj lít každé tři dny do vany nebo kbelíku a budou si ve vaně (či v kbelíku) dělat dvacetiminutovou lázeň celého těla, nebo jen nohou v kbelíku.
  7. Je dobré si též dělat obden zásaditý vývar. Buď z výše zmiňovaných řas, přidávat pastu Miso (recept: jednu velkou lžíci řas namočit na noc do půl litru vody, uvařit a do uvařených přidat malou rozpuštěnou lžičku Misa pasty – nesmí se Miso vařit, zničily by se živé enzymy, má silné čistící účinky).
  8. S funkcí ledvin souvisí strach z hlediska emocí. Jestliže trpíte přehnaným strachem a úzkostí, je třeba s těmito emocemi, které velmi svírají ledviny, drží je ve velkém stresu – pracovat nějakou terapií.
  9. Existují i různá speciální cvičení k lepšímu fungování ledvin a k jejich očistě. Přijďte si je zacvičit na jógu. Nebo do kurzu Pěti tibeťanů. 26. dubna můžete navštívit workshop k detoxikaci celého těla a stravování.

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru