dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská doprava

Praktické informace o taxislužbě naleznou lidé v letáku. Strážníci je budou distribuovat na letiště, nádraží či do hotelů

Zákazníci využívající taxislužbu mají od dnešního dne k dispozici letáky se základními informacemi a praktickými radami o přepravních službách a tarifech. Jsou vyhotoveny v šesti jazykových mutacích a pro občany je připravila pražská městská policie společně s hlavním městem Prahou.

Informační letáky obsahují tři základní informace o ceníkových sazbách a pět základních rad pro jízdu s taxi. Patří mezi ně například doporučení obrátit se na linku 156 v momentě, kdy zákazník nebude spokojen se službou poskytnutou řidičem taxi. Důležité v tomto případě je zapamatovat si registrační značku nebo název provozovatele.

„Tyto letáky by měly zvýšit informovanost mezi zákazníky taxislužby a zároveň mít preventivní charakter. Doporučují, co by měl cestující sledovat, co může od řidiče požadovat a jaké jsou stanoveny maximální ceny za jízdu. Věřím, že tyto informace uvítají obzvláště zahraniční turisté," upřesnil radní hl. m. Prahy Lukáš Manhart.

Informace obsažené v letáku jsou z češtiny přeloženy také do anglického, německého, ruského, francouzského a italského jazyka. Letáky budou městští strážníci distribuovat například na letiště, nádraží či do hotelů.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru