Dnes Sobota - jasno 5°C
Zítra Neděle - jasno 6°C
Sobota 6. 3. 2021
Svátek má Miroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Prahu zasáhla silná bouřka, hasiči zasahovali u desítek událostí. Komplikace byly i v MHD
Jeden ze zásahů hasičů kvůli páteční bouřce. Foto: HZS Praha

Prahu zasáhla silná bouřka, hasiči zasahovali u desítek událostí. Komplikace byly i v MHD

Prahu dnes po sedmnácté hodině zasáhla silná bouřka, mraky se přihnaly od jihozápadu. Hasiči museli zasahovat u zhruba padesáti případů.

„Čerpáme vodu ze sklepů, podzemních garáží a sklepních bytů, občas nějaká laguna na silnici,“ vyjmenoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka případy, u kterých se zasahovalo. Laguna se na silnici vytvořila například u Trojského mostu.

Na některých místech kanály nezvládaly nával, například v Tanvaldské ulici v Kobylisích bylo v jednu chvíli skoro půl metru vody. „Až přestane pršet, tak voda odteče, kanál nestíhá,“ komentoval Kavka. Vodu hasiči odčerpávali v Mostecké, Vokovické, Nad Kajetánkou, V podzámčí a na dalších místech.

Kvůli zaplavené křižovatce ulic Pod Lisem a Povltavská v tomto místě byla více než hodinu nesjízdná tramvajová trať. Linka 17 byla odkloněna přes Ortenovo náměstí a Palmovku.

Kvůli zaplavené ulici Pod Lisem byla zhruba 50 minut autobusová linka 112 provozována pouze v úseku Nádraží Holešovice – Parking Blanka Troja.

Na dvacet minut se musel kvůli silnému dešti přerušit tramvajový provoz mezi Malovankou a Pohořelcem. Týkalo se to linek 22 a 25.

 


Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Další články
Nahoru