dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
4°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
4°C
Prahu zasáhla silná bouřka, hasiči zasahovali u desítek událostí. Komplikace byly i v MHD
Jeden ze zásahů hasičů kvůli páteční bouřce. Foto: HZS Praha

Prahu zasáhla silná bouřka, hasiči zasahovali u desítek událostí. Komplikace byly i v MHD

Prahu dnes po sedmnácté hodině zasáhla silná bouřka, mraky se přihnaly od jihozápadu. Hasiči museli zasahovat u zhruba padesáti případů.

„Čerpáme vodu ze sklepů, podzemních garáží a sklepních bytů, občas nějaká laguna na silnici,“ vyjmenoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka případy, u kterých se zasahovalo. Laguna se na silnici vytvořila například u Trojského mostu.

Na některých místech kanály nezvládaly nával, například v Tanvaldské ulici v Kobylisích bylo v jednu chvíli skoro půl metru vody. „Až přestane pršet, tak voda odteče, kanál nestíhá,“ komentoval Kavka. Vodu hasiči odčerpávali v Mostecké, Vokovické, Nad Kajetánkou, V podzámčí a na dalších místech.

Kvůli zaplavené křižovatce ulic Pod Lisem a Povltavská v tomto místě byla více než hodinu nesjízdná tramvajová trať. Linka 17 byla odkloněna přes Ortenovo náměstí a Palmovku.

Kvůli zaplavené ulici Pod Lisem byla zhruba 50 minut autobusová linka 112 provozována pouze v úseku Nádraží Holešovice – Parking Blanka Troja.

Na dvacet minut se musel kvůli silnému dešti přerušit tramvajový provoz mezi Malovankou a Pohořelcem. Týkalo se to linek 22 a 25.

 


Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

Dnes v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

Dnes v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

Včera ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

Včera v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Včera ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

Včera ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Včera v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Další články
Nahoru