Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 24. 6. 2021
Svátek má Jan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Prahu zasáhla silná bouřka, hasiči zasahovali u desítek událostí. Komplikace byly i v MHD
Jeden ze zásahů hasičů kvůli páteční bouřce. Foto: HZS Praha

Prahu zasáhla silná bouřka, hasiči zasahovali u desítek událostí. Komplikace byly i v MHD

Prahu dnes po sedmnácté hodině zasáhla silná bouřka, mraky se přihnaly od jihozápadu. Hasiči museli zasahovat u zhruba padesáti případů.

„Čerpáme vodu ze sklepů, podzemních garáží a sklepních bytů, občas nějaká laguna na silnici,“ vyjmenoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka případy, u kterých se zasahovalo. Laguna se na silnici vytvořila například u Trojského mostu.

Na některých místech kanály nezvládaly nával, například v Tanvaldské ulici v Kobylisích bylo v jednu chvíli skoro půl metru vody. „Až přestane pršet, tak voda odteče, kanál nestíhá,“ komentoval Kavka. Vodu hasiči odčerpávali v Mostecké, Vokovické, Nad Kajetánkou, V podzámčí a na dalších místech.

Kvůli zaplavené křižovatce ulic Pod Lisem a Povltavská v tomto místě byla více než hodinu nesjízdná tramvajová trať. Linka 17 byla odkloněna přes Ortenovo náměstí a Palmovku.

Kvůli zaplavené ulici Pod Lisem byla zhruba 50 minut autobusová linka 112 provozována pouze v úseku Nádraží Holešovice – Parking Blanka Troja.

Na dvacet minut se musel kvůli silnému dešti přerušit tramvajový provoz mezi Malovankou a Pohořelcem. Týkalo se to linek 22 a 25.

 


Ocenění in memoriam pro Milana Knoblocha

Dnes ve 12:52

Milan Knobloch byl oceněn in memoriam medailí Nadace Bohuslava Martinů. Medaili převzala na slavnostním aktu v úterý 22. června vdova po výtvarníkovi, paní Alena Knoblochová Knotková. Sochař sejmul posmrtnou masku při převozu skladatelových ostatků do Čech, je autorem památníku v Poličce a...

Koncem září se otevře dotační program pro podporu využití volného času dětí a mládeže na rok 2022

22. června 2021 v 09:12

Praha odsouhlasila návrh na vyhlášení Programu podpory využití volného času dětí a mládeže na rok 2022. V jeho rámci by se mělo rozdělit celkem 50 milionů korun. 

Setkání ke Strategii rozvoje 2030+. Co čeká Smíchov a Malou Stranu?

22. června 2021 v 07:13

Co čeká Smíchov a Malou Stranu v příštích několika letech? Jaké nové projekty se zrealizují? Debata se zástupci radnice Prahy 5 v kobce č. 9 na náplavce (Hořejší nábřeží) ve čtvrtek 24. června od 17 hodin.

Praha 1: Revitalizace ulice Na Poříčí a setkání nad mapou

22. června 2021 v 05:08

V úterý 29. června od 18 hodin se v Galerii 1 koná veřejné + on-line „Setkání nad mapou“ k revitalizaci ulice Na Poříčí.

Další články
Nahoru