dnes
Pátek - polojasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - jasno
22°C
Prahu zasáhla silná bouřka, hasiči zasahovali u desítek událostí. Komplikace byly i v MHD
Jeden ze zásahů hasičů kvůli páteční bouřce. Foto: HZS Praha

Prahu zasáhla silná bouřka, hasiči zasahovali u desítek událostí. Komplikace byly i v MHD

Prahu dnes po sedmnácté hodině zasáhla silná bouřka, mraky se přihnaly od jihozápadu. Hasiči museli zasahovat u zhruba padesáti případů.

„Čerpáme vodu ze sklepů, podzemních garáží a sklepních bytů, občas nějaká laguna na silnici,“ vyjmenoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka případy, u kterých se zasahovalo. Laguna se na silnici vytvořila například u Trojského mostu.

Na některých místech kanály nezvládaly nával, například v Tanvaldské ulici v Kobylisích bylo v jednu chvíli skoro půl metru vody. „Až přestane pršet, tak voda odteče, kanál nestíhá,“ komentoval Kavka. Vodu hasiči odčerpávali v Mostecké, Vokovické, Nad Kajetánkou, V podzámčí a na dalších místech.

Kvůli zaplavené křižovatce ulic Pod Lisem a Povltavská v tomto místě byla více než hodinu nesjízdná tramvajová trať. Linka 17 byla odkloněna přes Ortenovo náměstí a Palmovku.

Kvůli zaplavené ulici Pod Lisem byla zhruba 50 minut autobusová linka 112 provozována pouze v úseku Nádraží Holešovice – Parking Blanka Troja.

Na dvacet minut se musel kvůli silnému dešti přerušit tramvajový provoz mezi Malovankou a Pohořelcem. Týkalo se to linek 22 a 25.

 


Další články
Nahoru