dnes
Pátek - jasno
27°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - zatazeno
28°C
Zvýšit oblibu Zemana u Pražanů se snaží masivní kampaň v ulicích, na reklamní plochy útočí vandalové
Volit, nebo nevolit? Poničený billboard na Strahově. Foto: PP

Zvýšit oblibu Zemana u Pražanů se snaží masivní kampaň v ulicích, na reklamní plochy útočí vandalové

První kolo prezidentských voleb potvrdilo, že stávající prezident Miloš Zeman má v Praze nižší podporu, než ve zbytku republiky.   

Přesto, nebo spíš právě proto, je v pražských ulicích mnoho billboardů a jiných reklamních poutačů vybízejících voliče k tomu, aby Zemana nechali úřadovat na Pražském hradě dalších pět let. Stačí se třeba projet po Jižní spojce a pochopíte, o čem je řeč. Celkově je pouliční reklama na stávající hlavu státu násobně početnější než na jeho vyzyvatele.

Mnoho reklamních ploch se Zemanovou tváří se stává terčem vandalských útoků. V drtivé většině případů se je nepodaří objasnit, případ z uplynulého víkendu je spíš výjimkou.

V sobotu si totiž strážníci z Prahy 3 v Husitské ulici všimli dvou mladíků, kteří stáli u reklamní plochy. Jeden černým fixem psal na předvolební billboard propagující Miloše Zemana. 

Kromě velmi vulgárních nápisů měl vedle prezidentovy podobizny nakreslit ejakulující penis. „Čtyřiadvacetiletý mladík své počínání vysvětlil tím, že tohoto kandidáta už za prezidenta nechce a že ho volební kampaň pěkně naštvala,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Hlídka ho proto zadržela, zajistila místo trestného činu a celou věc předala Policii ČR k dalšímu opatření.

Anketa

Koho budete volit v 2. kole prezidentské volby?

43.1%
(43.1%)
54.7%
(54.7%)
2.2%
(2.2%)

zeman-billboard-2-1

zeman-billboard-2-2

Své názory někteří lidé přezentují i na zdi, nebo třeba na větrací věž z tunelu.

Jak dopadli finalisté prezidentské volby v prvním kole?

Česká republika

Miloš Zeman 1 985 547 hlasů (38,56 %)

Jiří Drahoš      1 369 601 hlasů          (26,60 %)

Praha

Miloš Zeman 138 437 hlasů (22,43 %)

Jiří Drahoš  216 167 (35,03%)

Zdroj: Český statistický úřad


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

Včera v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

18. července 2018 v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

18. července 2018 v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

18. července 2018 v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru