dnes
Čtvrtek - jasno
23°C
zítra
Pátek - polojasno
25°C
pozítří
Sobota - skorojasno
23°C
Zvýšit oblibu Zemana u Pražanů se snaží masivní kampaň v ulicích, na reklamní plochy útočí vandalové
Volit, nebo nevolit? Poničený billboard na Strahově. Foto: PP

Zvýšit oblibu Zemana u Pražanů se snaží masivní kampaň v ulicích, na reklamní plochy útočí vandalové

První kolo prezidentských voleb potvrdilo, že stávající prezident Miloš Zeman má v Praze nižší podporu, než ve zbytku republiky.   

Přesto, nebo spíš právě proto, je v pražských ulicích mnoho billboardů a jiných reklamních poutačů vybízejících voliče k tomu, aby Zemana nechali úřadovat na Pražském hradě dalších pět let. Stačí se třeba projet po Jižní spojce a pochopíte, o čem je řeč. Celkově je pouliční reklama na stávající hlavu státu násobně početnější než na jeho vyzyvatele.

Mnoho reklamních ploch se Zemanovou tváří se stává terčem vandalských útoků. V drtivé většině případů se je nepodaří objasnit, případ z uplynulého víkendu je spíš výjimkou.

V sobotu si totiž strážníci z Prahy 3 v Husitské ulici všimli dvou mladíků, kteří stáli u reklamní plochy. Jeden černým fixem psal na předvolební billboard propagující Miloše Zemana. 

Kromě velmi vulgárních nápisů měl vedle prezidentovy podobizny nakreslit ejakulující penis. „Čtyřiadvacetiletý mladík své počínání vysvětlil tím, že tohoto kandidáta už za prezidenta nechce a že ho volební kampaň pěkně naštvala,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Hlídka ho proto zadržela, zajistila místo trestného činu a celou věc předala Policii ČR k dalšímu opatření.

Anketa

Koho budete volit v 2. kole prezidentské volby?

43.1%
(43.1%)
54.7%
(54.7%)
2.2%
(2.2%)

zeman-billboard-2-1

zeman-billboard-2-2

Své názory někteří lidé přezentují i na zdi, nebo třeba na větrací věž z tunelu.

Jak dopadli finalisté prezidentské volby v prvním kole?

Česká republika

Miloš Zeman 1 985 547 hlasů (38,56 %)

Jiří Drahoš      1 369 601 hlasů          (26,60 %)

Praha

Miloš Zeman 138 437 hlasů (22,43 %)

Jiří Drahoš  216 167 (35,03%)

Zdroj: Český statistický úřad


Návrh Metropolitního plánu je připraven k prvnímu kolu veřejného projednání

Dnes ve 14:12

Od pondělí se veřejnost může seznámit s oficiální verzí návrhu Metropolitního plánu, nového územního plánu pro Prahu. Lidé si nyní plán mohou čtvrt roku prohlížet a připravit se na připomínkování. Připomínky k návrhu bude možné zasílat po dobu 30 dnů od...

Hlavní město přispěje k lepšímu vybavení Dětské kliniky Thomayerovy nemocnice

Dnes v 08:49

Městská rada na úterním jednání souhlasila s poskytnutím dotace ve výši 4 920 tis. korun pražské Thomayerově nemocnici, která finanční prostředky použije na pořízení nového přístroje a vybavení pro Dětskou kliniku. Dotaci musí ještě schválit zastupitelstvo.

Na granty pro oblast životního prostředí o 25 milionů více než loni

Včera v 09:21

Městská rada včera projednala návrhy na udělení grantů na projekty ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro letošní rok. Jedná se celkem o 171 projektů od 103 žadatelů s celkovou částkou ve výši 45,59 mil. korun. V loňském roce bylo v grantovém řízení pro oblast životního prostředí...

Praha bude modernizovat městský rádiový systém. Zlepší se pokrytí i jeho bezpečnost

Včera v 08:16

Rada hlavního města Prahy včera souhlasila s rozvojem městského rádiového systému. Záměr na realizaci veřejné zakázky s názvem „Zvýšení spolehlivosti a zabezpečení Městského rádiového systému TETRA hl. m. Prahy – 2. etapa“ předloží primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová ke schválení...

V ulicích Prahy 6 budou informační stánky k Metropolitnímu plánu

Včera v 08:00

Chcete vědět více o Metropolitním plánu? Pak se neváhejte zastavit u informačních stánků Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha), které budou od začátku května až do konce června rozmístěny po městě.

Praha se opět zapojí do projektu bezplatných obědů

Včera v 07:27

Hlavní město Praha se i v letošním roce zapojí do projektu potravinové pomoci dětem ve vážné sociální nouzi v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci, který spravuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Podání žádosti na dnešním jednání odsouhlasila Rada hlavního...

Rada souhlasila s přidělením grantů v oblasti rodinné politiky

17. dubna 2018 ve 13:21

S přidělením grantů hlavního města Prahy pro oblast rodinné politiky na rok 2018 dnes souhlasila městská rada. Letos bude rozděleno celkem 16 332 000 korun. Návrh musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy. 

Další články
Nahoru