dnes
Neděle - skorojasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Prahu rozezní festival flamenka, přichystán je doprovodný program zdarma
Festival zahájí jedna z nejslavnějších tanečnic současné flamenkové scény ve Španělsku La Moneta. Foto: archiv

Prahu rozezní festival flamenka, přichystán je doprovodný program zdarma

Oslavy Mezinárodního dne flamenka vypuknou v Praze již 23. listopadu. Na své si přijdou milovníci uhrančivého tance i jedinečných španělských rytmů. Festivalu s příznačným názvem Den flamenka rozezní různá místa tradičním flamenkem i jeho modernějšími verzemi.

Zahájí jej jedna z nejslavnějších tanečnic současné flamenkové scény ve Španělsku La Moneta. Následující den vystoupí dlouholetý spolupracovník Paca de Lucíi, zpěvák s nezaměnitelným hlasem, Duquende.

Společně s ním se představí slovenská flamenková kapela Remedios, které letos oslaví 15. let na scéně. Remedios šikovně doplňují flamenkový žánr o prvky jazzu, vážné hudby, latino i worldmusic. Zahraje také další slovenská formace Ponte Pardo, která se orientuje na nový styl flamenka „flamenco nuevo“.

Poslední den uzavře festival velkolepá závěrečná flamenková fiesta, kde bude excelovat iránsko-český Shahab Tolouie Quartet s originální fúzí flamenka, perské hudby, etna a jazzu. Rozezní například Fusetar – unikátní tříkrkou flamencovou kytaru.

Součástí festivalu je také pestrý zdarma přístupný doprovodný program, zahrnující dílny se španělskými lektory, filmové projekce, besedy, flamenkový bazar, kurz španělské gastronomie, oživení španělských restaurací hudbou a tancem či den otevřených dveří flamenkových akademií. V Malostranské besedě je již od 23. října ke zhlédnutí výstava Španělské flamenco v Čechách.

Podrobný program celého festivalu Día del Flamenco – Den flamenka je k dispozici na webu www.denflamenka.cz.

Akce zdarma:
24.10. – 26. 11.           výstava fotografií “Španělské flamenco v Čechách” / Malostranská      
                                   beseda
23.11. / 16:30 – 17:30 otevřené lekce Sevillanas pro veřejnost / studio Peňa flamenca
24.11. / 17:30 – 18:30 otevřené lekce Sevillanas pro veřejnost / studio ITAKA
25.11. / 10:00 – 11:00 otevřené lekce Sevillanas pro veřejnost / akademia Flamenkeria
25.11. / 15:30 – 18:00 beseda o Camarónovi / Malostranská beseda
25.11. / 22:00             flamenkové tablao & tančírna Sevillanas / Malostranská beseda (  
                                   vstupné dobrovolné)
26.11. / 12:00 – 16:00 flamenková akademie pro veřejnost (osobnosti flamenka, rytmika, kurz  
                                   pro děti, flamenkové rekvizity) / studio ITAKA
26.11. / 13:00 – 15:00 flamenkový bazar / studio ITAKA


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Včera v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru