Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Prahu letos čeká přes 20 velkých stavebních akcí ovlivňujících dopravu
V současnosti probíhá rekonstrukce tramvajové trati na části Rašínova nábřeží- Foto: Jan Puci

Prahu letos čeká přes 20 velkých stavebních akcí ovlivňujících dopravu

Pražské řidiče a cestující v MHD čekají v letošním roce více než dvě desítky významných stavebních akcí, které zkomplikují dopravu. Jedná se o opravy komunikací, mostů nebo rekonstrukce tramvajových tratí.

Dopravu omezí rovněž opravy inženýrských sítí. V plánu je mimo jiné oprava komunikace v ulicích K Žižkovu a Kutnohorská či na Hlávkově mostě. V MHD to pak budou výměny pražců v metru či oprava tramvajové trati z Ohrady na Palmovku.

Kromě chystaných omezení dopravu ovlivňují další již započaté práce a výluky. Vyplývá to z dokumentu vypracovaného pro magistrátní dopravní výbor.

Jednou z největších akcí letošního roku je oprava jižní části Barrandovského mostu a nájezdu na něj ze Strakonické ulice. Práce by měly začít v první polovině května a potrvají 110 dní.

Řidiči budou muset ve směru z jihu využít objízdné trasy. Ještě před zahájením prací na mostě silničáři rozšíří sjezd z mostu směrem do Modřanské ulice, na kterém přibude jízdní pruh pro odbočení do Braníku.

Povrch komunikace budou silničáři opravovat na Hlávkově mostě, kde bude jeden jízdní pruh bude od začátku dubna do konce května uzavřen u tramvajové zastávky ve směru do centra.

Dělníci opraví Horoměřickou včetně mostu v úseku mezi ulicemi Nebušická a V Šáreckém údolí, nový povrch bude mít Vršovická a reklamační oprava se uskuteční na zrekonstruované Modřanské.

Rekonstrukce kanalizace zapříčiní v březnu částečné dopravní omezení na Poděbradské v úseku mezi ulicemi U Elektry a Nademlejnská nebo v Jaromírově ulici v Nuslích.

Oprava plynovodu se uskuteční na Dvořákově nábřeží a po celý srpen pak oprava plynovodu způsobí částečné omezení provozu v Legerově a Sokolské ulici v úseku mezi Nuselským mostem a Fügnerovým náměstím. Rekonstrukce kanalizace je plánována do poloviny března v Divadelní ulici.

Výluky a omezení čekají také na cestující v pražské MHD. V metru bude dopravní podnik (DPP) vyměňovat pražce nebo opravovat zabezpečení. První výluka se uskuteční o Velikonocích a poslední potom v listopadu. Podnik bude rovněž opravovat stropní desku nad stanicí metra Florenc.

Chystají se také rekonstrukce tramvajových tratí, například z Ohrady na Palmovku, která má začít na konci března, nebo DPP opraví křižovatku u Anděla.

Naplánovány jsou práce na květen také v šesté městské části v ulici Milady Horákové v křižovatce s ulicemi Badeniho a U Prašného mostu a od poloviny října do konce roku na Bubenském nábřeží v Praze 7.

Dopravu omezí také práce, které již byly zahájeny. Rekonstrukce kolejí začala v únoru na Rašínově nábřeží v Podskalí a potrvá do 1. dubna. Silničáři zahájili pokračující práce na rozšíření Strakonické, kde je snížena nejvyšší povolená rychlost, avšak zachován průjezd oběma jízdními pruhy. Rekonstrukce začala také v ulici Jana Želivského na Praze 3.


Autor: ČTK

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru