Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský sportSportVíkend

Prahu čeká při půlmaratonu nával turistů

6. 4. 2024
Už jen pár týdnů zbývá do startu letošního 1/2Maratonu Praha, který bude unikátní. Čtyřiadvacátý ročník, který se koná 6. dubna, je už zcela vyprodaný. Na startu by mělo být celkově přes 15 tisíc běžců, z toho více než polovina dorazí ze zahraničí. Akce je totiž součástí oblíbeného evropského seriálu SuperHalfs. 

„Co do počtu se staneme největší hromadnou sportovní událostí v Česku a ve střední Evropě. Kromě běžců dorazí do Prahy také rodiny s dětmi, což přinese také pozitivní dopady pro českou ekonomiku a místní podnikatele,“ prohlásil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Jedná se o jeden z nejpopulárnějších závodů celého roku. Letos se nově bude startovat na Bubenském nábřeží vedle populární lávky HolKa u Holešovické tržnice. Kapacita byla navýšena na patnáct tisíc účastníků, velký zájem je ze zahraničí.

„Největší počet je samozřejmě z okolních zemí, ale máme účastníky například z USA nebo z Asie,“ upřesnil Carlo Capalbo s tím, že závodu by se měli účastnit zástupci ze 113 zemí světa. Hodně lidí přicestuje zejména z Německa, ale také z Velké Británie, Španělska nebo z Itálie.

Očekává se, že do Prahy na 1/2Maraton dorazí celkově přes 40 tisíc lidí – podle metodologie CzechTourism s každým účastníkem totiž přicestuje kolem dvou až tří blízkých, kteří se v místě ubytují, stravují se nebo nakupují. V rámci totálního ekonomického dopadu v multiplikovaných efektech přinesl pražský závod v minulém 204 milionů korun do české ekonomiky. „Věříme, že v letošním roce se bude jednat o větší částku, která celkově pomůže pražským hotelům a podnikům,“ dodal Capalbo z organizace RunCzech.

Celkem se pražského půlmaratonu vloni účastnilo přes 11 tisíc běžců a do Prahy dorazilo 24 tisíc lidí v souvislosti s touto sportovní událostí. V minulém roce deset RunCzech běžeckých závodů v šesti českých městech přineslo celkově 775 milionů korun pro domácí ekonomiku. Pozitivní dopad má organizování RunCzech akcí na malé a střední podnikatele, protože se v místě konání zvyšuje návštěvnost a poptávka po zboží nebo službách.

Autor: Alo

Butky Park: Den, kdy vám narostou křídla

19. dubna 2024 v 09:12

V sobotu 20. dubna zahajuje sezónu multifunkční Butky Park a na své si přijdou děti i jejich rodiče. Bohatý program provoní street festival s jídlem, inspiraci nabídnou taneční i parkour workshopy a tělo roztančí koncert kapely Eddie Stoilow. Vstup je zdarma

Garážový výprodej v Praze 6

18. dubna 2024 v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Průzkum: Klesá počet dětí v organizovaném sportu

18. dubna 2024 v 07:40

Pokles sportujících dětí v České republice se nedaří zastavit. Naopak se stále prohlubuje. Zatímco v roce 2022 chodilo pravidelně do sportovních klubů 51 % dětí, v letošním průzkumu od agentury SANEP počet klesl na 46 %. Rovněž u mládeže strmě upadá zájem o pohybové aktivity během dne, a naopak...

První jarní košt

17. dubna 2024 v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Káranský vodovodník zve na cyklojízdu, výlet pro pěší a prohlídku úpravny vody

16. dubna 2024 v 10:02

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce proběhne v sobotu 18. května 2024 v Káraném od 10 do 17 hodin. Její součástí je cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný...

Branický knižní malotrh 2024

16. dubna 2024 v 09:18

Druhý ročník knižního Malotrhu se koná v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Sobota: Street food na Smíchovské náplavce

16. dubna 2024 v 08:21

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 20. dubna na Smíchovské náplavce. Vybírat budete ze široké nabídky street foodových specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů. Ochutnáte tradiční pokrmy Indonésie a zjistíte, co se vaří v Africe.

Corgi Race Cup v Praze 4

15. dubna 2024 v 08:44

Corgi Race Cup pro milovníky tohoto psího plemene se koná v sobotu 27. dubna.

Tip na výlet: Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

14. dubna 2024 ve 12:37

O víkendu 20. a 21. dubna se otevřou brány zámku v Nelahozevsi veřejnosti. Turistická sezóna byla úspěšně zahájena už o Velikonocích, a proto se hned třetí dubnový víkend bude konat první ze série tematicky zaměřených festivalů. Tentokrát renesanční zámek ze 16. století ožije již 19. ročníkem...

Svátek kvetoucích sakur na Hanspaulce

14. dubna 2024 v 11:36

Oslavy jara v japonském stylu můžete zažít 27. dubna v pražském parku Hanspaulka. Hanami – svátek kvetoucích sakur poznáte v jeho autentické podobě tak, jak si ho užívá právě v těchto dnech celé Japonsko. Již pátý ročník oblíbené akce s bohatým doprovodným programem pořádá Česko-japonská...

Další články
Nahoru