dnes
Pondělí - jasno
18°C
zítra
Úterý - zatazeno
19°C
pozítří
Středa - zatazeno
24°C
Prahu čeká nájezd squashových hráčů - startuje Czech Junior Open!
Pražský sportKomerční sdělení
David Zeman je v juniorské kategorii posledním rokem. Foto: archiv

Prahu čeká nájezd squashových hráčů - startuje Czech Junior Open!

Dramatické výměny, emoce a zvuk odrážejících se míčků o stěny… Ani v letošním roce nebude o squash v Praze nouze. Naopak! Vše odstartuje už v pátek turnajem Czech Junior Open s historicky velkou účastí. Juniorská elita pak navštíví českou metropoli ještě v květnu, a to v rámci evropského šampionátu kategorie do 15 a 17 let. Ještě předtím se uskuteční další zajímavé akce.

„V loňském roce jsme uspořádali několik mezinárodních turnajů, mezi nimi mistrovství Evropy dospělých. Letos v tom budeme zase pokračovat,“ těší Tomáše Fořtera, generálního sekretáře České asociace squashe.

Až uvidíte nějakého mladého squashistu v dopravním prostředku, nedivte se. Czech Junior Open bude totiž největším juniorským squashovým turnajem konaným v České republice. Zúčastní se ho 231 hráčů z 28 zemí světa – například z Kataru, Íránu nebo Malty. Vedle Hectoru a Hamru v Záběhlicích se turnaj odehraje také v Hotelu STEP. Nasazenou jedničkou v kategorii do 19 let je David Zeman, pražský hráč ze Squashclubu Strahov. „Mým jediným cílem je vítězství. Ale vidím tři soupeře, se kterými to nebude jednoduché. Jedním z nich je další český hráč Viktor Byrtus. Věřím si ale,“ dodal Zeman, který je v juniorské kategorii posledním rokem.

Čeští junioři mají v Evropě své slovo, společně s Angličany a Francouzi patří k nejlepším. „Všichni se chtějí s námi porovnat, jsme pro soupeře hrozbou,“ tvrdil Byrtus z ostravského týmu, který ještě může hrát v Praze v kategorii do 17 let. Přesto se zúčastní starší kategorie. Proč? „Chci zlepšovat svou hru, je to pro mě výzva. Chtěl bych se dostat minimálně do semifinále.“

Exhibice s americkým hráčem a kdo bude českým mistrem? 

Vedle Czech Junior Open se uspořádá řada dalších squashových akcí. Již 11. února bude Praha svědky historicky první česko-americká exhibice. V ní Jan Koukal, sedmnáctinásobný mistr republiky, vyzve současnou jedničku USA Todda Harrityho. Tím to pro Koukala nekončí – 3. až 5. března bude obhajovat titul z mistrovství České republiky. Tentokrát se domácí šampionát odehraje v nákupním středisku Galerie Harfa. Mezi favority patří také Martin Švec, Daniel Mekbib, Petr Martin nebo Ondřej Uherka.

„Věřím, že letos bude domácí mistrovství hodně napínavé. Honza nemá vůbec nic jistého. Další čeští hráči si už v posledních měsících zahráli finále turnajů PSA, zlepšují se,“ potvrdil Fořter ze squashové asociace. Čtyřměsíční cyklus významných squashových událostí pak zakončí v Praze evropský šampionát juniorů do 15 a 17 let. A zde opět chtějí čeští junioři vyhrávat.

Zápasy z Czech Junior Open můžete sledovat živě na Playo.tv: http://www.playo.tv/event/Czech-Junior-Open-2017–2517.aspx

Přehled squashových akcí v Praze

20. – 22. 1. Czech Junior Open

3. – 5. 2. MČR juniorů

11. 2.     Exhibice Jana Koukala s USA jedničkou

3. – 5. 3. MČR mužů a žen

11. – 14. 5. ME juniorů do 15 a 17 let

20. – 21. 5. Finále extraligy


Do Klánovic za zážitky

20. dubna 2019 v 08:38

V neděli 12. května nebude v Klánovickém lese o dobrodružství nouze. Zážitkový závod dvojic zvaný Klánovický MiniAdventure, při němž se plní nejrůznější úkoly, nabízí skvělou zábavu i sportovní výkon. Závodí dospělé dvojice i kategorie rodičů s dětmi.

Praha 13 zve na Butovický rohlík 2019

17. dubna 2019 v 07:33

Praha 13 a Triatlon sportklub Praha zvou do Centrálního parku na tradiční cyklistický závod pro všechny věkové kategorie, který se koná u příležitosti Dne Země v sobotu 27. dubna v 8:30 na hrázi Stodůleckého rybníka v Centrálním parku.  

Na Řezáčově náměstí se odehraje jarní šachový turnaj

11. dubna 2019 ve 13:04

Na jaře roku 2016 umístila Praha 7 do veřejného prostoru dva šachové stolky. Jeden našel svůj domov na Řezáčově náměstí, druhý v parčíku v Tusarově ulici. Od té doby městská část pořádá pravidelné jarní šachové turnaje. Ten letošní se uskuteční ve středu 17. dubna od...

Praha 2: Mega Street Basketbal zdarma

11. dubna 2019 v 06:59

Dnes odstartuje v parku na Folimance série tréninků „Mega Street Basketbal“. Basketbalová série je určena pro děti od 8 do 18 let ze sociálně slabších rodin. Organizují ji USK Praha, Městská policie Praha 2 a nezisková organizace Klub Beztíže.

Běhej s námi míří do finále. V Únětickém pivovaru poteče pivo a bude se tančit

10. dubna 2019 v 09:25

Nový čtyřdílný seriál závodů Běhej s námi na západním okraji Prahy pílí do finiše. Poběží i Únětice, obec sousedící se Suchdolem! Už tento čtvrtek 11. dubna se zde chystá finále, start šestikilometrové trati je v 18 hodin na půdě zdejšího pivovaru. 

Sobota: Děkanský den v UK v Hostivaři a v Kampusu Hybernská

9. dubna 2019 ve 14:34

Zdarma si zacvičit, zasportovat, poměřit svoje dovednosti v rámci zápasů a turnajů v různých sportech anebo jen tak relaxovat při nezávodních sportovních aktivitách můžete v sobotu 13. dubna v areálu Sportovního centra UK v Hostivaři a v Kampusu Hybernská.

Běžecká škola Prahy 6 ve čtvrtek na Ladronce

8. dubna 2019 v 19:06

Běžecký trénink pod odborným vedením. Rozcvička, atletická abeceda, vlastní běžecký trénink (intervaly, kopce, nebo dlouhé úseky), protažení na závěr.

Nedělní Běžecká škola Prahy 6 ve Hvězdě zdarma

6. dubna 2019 v 07:20

Běžecký trénink pod odborným vedením. Rozcvička, atletická abeceda, vlastní běžecký trénink (intervaly, kopce, nebo dlouhé úseky), protažení na závěr.

V Praze odstartuje největší Noční běh pro Světlušku

3. dubna 2019 v 07:46

Pražské Výstaviště rozsvítí 11. dubna tisíce běžců na charitativním běhu pro Světlušku. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení kapely Pekař, s koupí vstupenky dostane prvních 3900 kupujících startovní balíček s běžeckou termofólií, sportovním vakem na záda, čelovkou a slevovým kupónem. Společně...

Pro ty, co neradi běhají sami, je Běžecká škola Prahy 6

2. dubna 2019 v 10:23

Běžecká škola Prahy 6 začíná svou třetí sezónu. Tréninky budou v úterý, čtvrtek a neděli od 18 hodin. Tréninky jsou pod odborným vedením. Rozcvička, atletická abeceda, vlastní běžecký trénink (intervaly, kopce, nebo dlouhé úseky), protažení na závěr.

Další články
Nahoru