dnes
Pondělí - jasno
33°C
zítra
Úterý - zatazeno
26°C
pozítří
Středa - skorojasno
29°C
Prahu čeká nájezd squashových hráčů - startuje Czech Junior Open!
Pražský sportKomerční sdělení
David Zeman je v juniorské kategorii posledním rokem. Foto: archiv

Prahu čeká nájezd squashových hráčů - startuje Czech Junior Open!

Dramatické výměny, emoce a zvuk odrážejících se míčků o stěny… Ani v letošním roce nebude o squash v Praze nouze. Naopak! Vše odstartuje už v pátek turnajem Czech Junior Open s historicky velkou účastí. Juniorská elita pak navštíví českou metropoli ještě v květnu, a to v rámci evropského šampionátu kategorie do 15 a 17 let. Ještě předtím se uskuteční další zajímavé akce.

„V loňském roce jsme uspořádali několik mezinárodních turnajů, mezi nimi mistrovství Evropy dospělých. Letos v tom budeme zase pokračovat,“ těší Tomáše Fořtera, generálního sekretáře České asociace squashe.

Až uvidíte nějakého mladého squashistu v dopravním prostředku, nedivte se. Czech Junior Open bude totiž největším juniorským squashovým turnajem konaným v České republice. Zúčastní se ho 231 hráčů z 28 zemí světa – například z Kataru, Íránu nebo Malty. Vedle Hectoru a Hamru v Záběhlicích se turnaj odehraje také v Hotelu STEP. Nasazenou jedničkou v kategorii do 19 let je David Zeman, pražský hráč ze Squashclubu Strahov. „Mým jediným cílem je vítězství. Ale vidím tři soupeře, se kterými to nebude jednoduché. Jedním z nich je další český hráč Viktor Byrtus. Věřím si ale,“ dodal Zeman, který je v juniorské kategorii posledním rokem.

Čeští junioři mají v Evropě své slovo, společně s Angličany a Francouzi patří k nejlepším. „Všichni se chtějí s námi porovnat, jsme pro soupeře hrozbou,“ tvrdil Byrtus z ostravského týmu, který ještě může hrát v Praze v kategorii do 17 let. Přesto se zúčastní starší kategorie. Proč? „Chci zlepšovat svou hru, je to pro mě výzva. Chtěl bych se dostat minimálně do semifinále.“

Exhibice s americkým hráčem a kdo bude českým mistrem? 

Vedle Czech Junior Open se uspořádá řada dalších squashových akcí. Již 11. února bude Praha svědky historicky první česko-americká exhibice. V ní Jan Koukal, sedmnáctinásobný mistr republiky, vyzve současnou jedničku USA Todda Harrityho. Tím to pro Koukala nekončí – 3. až 5. března bude obhajovat titul z mistrovství České republiky. Tentokrát se domácí šampionát odehraje v nákupním středisku Galerie Harfa. Mezi favority patří také Martin Švec, Daniel Mekbib, Petr Martin nebo Ondřej Uherka.

„Věřím, že letos bude domácí mistrovství hodně napínavé. Honza nemá vůbec nic jistého. Další čeští hráči si už v posledních měsících zahráli finále turnajů PSA, zlepšují se,“ potvrdil Fořter ze squashové asociace. Čtyřměsíční cyklus významných squashových událostí pak zakončí v Praze evropský šampionát juniorů do 15 a 17 let. A zde opět chtějí čeští junioři vyhrávat.

Zápasy z Czech Junior Open můžete sledovat živě na Playo.tv: http://www.playo.tv/event/Czech-Junior-Open-2017–2517.aspx

Přehled squashových akcí v Praze

20. – 22. 1. Czech Junior Open

3. – 5. 2. MČR juniorů

11. 2.     Exhibice Jana Koukala s USA jedničkou

3. – 5. 3. MČR mužů a žen

11. – 14. 5. ME juniorů do 15 a 17 let

20. – 21. 5. Finále extraligy


Strongman 2018 v Praze 9

Dnes v 16:57

Závody a soutěže v super těžké silové atletice zahrnující různorodé disciplíny v sobotu 1. září v Praze 9 u hřiště Pragovky, Restaurace Pragovka.

Desítka na desítce: Sportovní a volnočasový veletrh

Dnes v 07:08

Běžecké závody Desítka na desítce, které budou spojeny se sportovním a volnočasovým veletrhem 16. září od 10 do 17 hodin. Zasportujte si, ochutnejte zdravé jídlo a přihlaste své děti do sportovních klubů, které si na místě vyberou.

MČR klubů v Ládví již příští víkend

18. srpna 2018 v 07:25

Třetí ročník MČR klubů v plážovém volejbale má před sebou svůj třetí ročník, který proběhne poslední srpnový víkend v pražském Beachklubu Ládví. Hlavními hvězdami budou české jedničky Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, Martina Bonnerová se Šárkou Nakládalovou nebo Berčík s Dumkem, kteří...

Hrajete minikopanou? Praha 15 pořádá turnaj

17. srpna 2018 v 09:50

V sobotu 8. září se v rámci akce „Slavnostní den 950 let Hostivaře“ koná čtvrtý ročník v minikopané o Pohár starosty městské části Praha 15 pro věkovou kategorii nad 15 let na fotbalovém hřišti TJ Hostivaři u OC VIVO Praha 10.

Na kole po Suchdole a okolí

14. srpna 2018 v 11:02

Komentovaná cyklojízda se starostou Petrem Hejlem po Suchdole a okolí. Vhodné pro náročné i nenáročné, malé i velké cyklisty. Povinná cyklovýbava nutná. V případě vytrvalého deště se akce nekoná.

Metrostav Handy Cyklo Maraton vyvrcholil na Kampě

7. srpna 2018 ve 12:16

Trasa vedoucí všemi kraji a na ní čtyřicítka týmů s třemi stovkami zdravých i handicapovaných cyklistů, kteří názorně ukázali, že lidé s postižením i bez něj mohou fungovat jako jeden tým. To byl šestý ročník Metrostav Handy Cyklo Maratonu, který otevřela časovka na Petřín a jehož cíl byl...

Praha 9 zve na další závod Bike Ranch Cup 2018

7. srpna 2018 v 10:33

Bike Ranch Cup 2018 pokračuje dalším závodem v parku Višňovka v neděli 12. srpna. Závody budou odstartovány v 10 hod ráno dětskými kategoriemi.

Bach a jóga na střeše Lucerny

29. července 2018 v 07:02

Poslední červencové úterý od 7 do 22 hodin na střeše Lucerny den plný jógy. Vybrané lekce budou probíhat za živého doprovodu Bachových suit v podání violoncellisty Viléma Vlčka.

Parkourové léto beztíže v Praze 3

24. července 2018 v 10:30

Praha 3 zve na Parkourové léto beztíže které se koná Na Jarově 2 ve čtvrtek 26. července. Akce je zdarma pro všechny od 10 do 26 let.

Praha 11 zve: Jóga pod širým nebem

24. července 2018 v 06:07

Ve středu 25. července se cvičí od 18 do 19 hodin.

Jóga pro Čalantiku

18. července 2018 v 10:40

Zacvičte si v parku a pomozte dětem. V úterý 24. července se cvičí jóga od 16 hodin. Akci v Riegrových sadech podpořila starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Další články
Nahoru