dnes
Sobota - polojasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Prahu čeká nájezd squashových hráčů - startuje Czech Junior Open!
Pražský sportKomerční sdělení
David Zeman je v juniorské kategorii posledním rokem. Foto: archiv

Prahu čeká nájezd squashových hráčů - startuje Czech Junior Open!

Dramatické výměny, emoce a zvuk odrážejících se míčků o stěny… Ani v letošním roce nebude o squash v Praze nouze. Naopak! Vše odstartuje už v pátek turnajem Czech Junior Open s historicky velkou účastí. Juniorská elita pak navštíví českou metropoli ještě v květnu, a to v rámci evropského šampionátu kategorie do 15 a 17 let. Ještě předtím se uskuteční další zajímavé akce.

„V loňském roce jsme uspořádali několik mezinárodních turnajů, mezi nimi mistrovství Evropy dospělých. Letos v tom budeme zase pokračovat,“ těší Tomáše Fořtera, generálního sekretáře České asociace squashe.

Až uvidíte nějakého mladého squashistu v dopravním prostředku, nedivte se. Czech Junior Open bude totiž největším juniorským squashovým turnajem konaným v České republice. Zúčastní se ho 231 hráčů z 28 zemí světa – například z Kataru, Íránu nebo Malty. Vedle Hectoru a Hamru v Záběhlicích se turnaj odehraje také v Hotelu STEP. Nasazenou jedničkou v kategorii do 19 let je David Zeman, pražský hráč ze Squashclubu Strahov. „Mým jediným cílem je vítězství. Ale vidím tři soupeře, se kterými to nebude jednoduché. Jedním z nich je další český hráč Viktor Byrtus. Věřím si ale,“ dodal Zeman, který je v juniorské kategorii posledním rokem.

Čeští junioři mají v Evropě své slovo, společně s Angličany a Francouzi patří k nejlepším. „Všichni se chtějí s námi porovnat, jsme pro soupeře hrozbou,“ tvrdil Byrtus z ostravského týmu, který ještě může hrát v Praze v kategorii do 17 let. Přesto se zúčastní starší kategorie. Proč? „Chci zlepšovat svou hru, je to pro mě výzva. Chtěl bych se dostat minimálně do semifinále.“

Exhibice s americkým hráčem a kdo bude českým mistrem? 

Vedle Czech Junior Open se uspořádá řada dalších squashových akcí. Již 11. února bude Praha svědky historicky první česko-americká exhibice. V ní Jan Koukal, sedmnáctinásobný mistr republiky, vyzve současnou jedničku USA Todda Harrityho. Tím to pro Koukala nekončí – 3. až 5. března bude obhajovat titul z mistrovství České republiky. Tentokrát se domácí šampionát odehraje v nákupním středisku Galerie Harfa. Mezi favority patří také Martin Švec, Daniel Mekbib, Petr Martin nebo Ondřej Uherka.

„Věřím, že letos bude domácí mistrovství hodně napínavé. Honza nemá vůbec nic jistého. Další čeští hráči si už v posledních měsících zahráli finále turnajů PSA, zlepšují se,“ potvrdil Fořter ze squashové asociace. Čtyřměsíční cyklus významných squashových událostí pak zakončí v Praze evropský šampionát juniorů do 15 a 17 let. A zde opět chtějí čeští junioři vyhrávat.

Zápasy z Czech Junior Open můžete sledovat živě na Playo.tv: http://www.playo.tv/event/Czech-Junior-Open-2017–2517.aspx

Přehled squashových akcí v Praze

20. – 22. 1. Czech Junior Open

3. – 5. 2. MČR juniorů

11. 2.     Exhibice Jana Koukala s USA jedničkou

3. – 5. 3. MČR mužů a žen

11. – 14. 5. ME juniorů do 15 a 17 let

20. – 21. 5. Finále extraligy


Hlasování v anketě: Sportovec Prahy 8 roku 2018

17. ledna 2019 v 08:41

Anketa Sportovec roku 2018 jde do finále, od 14. ledna až do 13. února můžete na webových stránkách www.praha8.cz vybírat nejlepší sportovce městské části Praha 8.

Nordic walking na Suchdole

16. ledna 2019 v 18:08

Rychlonožky, skupina aktivních žen zralého věku přivítá další zájemkyně o společné procházky nordic walking. Setkání pod odborným vedením se koná ve čtvrtek 17. ledna – sraz v 10 hodin – Suchdolské náměstí, Praha 6.

Kde sledovat the Big Game? Přijďte do Hard Rock Cafe Praha

15. ledna 2019 v 11:01

V neděli 3. února bude mít Hard Rock Cafe Praha prodlouženou otevírací dobu z důvodu promítání přímého přenosu finálového zápasu Americké fotbalové ligy (the Big Game). Jedna z nejsledovanějších sportovních událostí na světě se letos odehraje v Atlantě ve státě Georgia. V Hard Rock Cafe Praha bude...

Praha 13 zve na Kolo, kolo mlejnský

15. ledna 2019 v 09:22

Klub českých turistů společně s městskou částí Praha 13 pořádá v sobotu 2. února pochod s příznačným názvem Kolo, kolo mlejnský.

Zabruslit si můžete na kluzišti v areálu ZŠ Veronské náměstí v Praze 15

12. ledna 2019 ve 12:03

V případě nepříznivého počasí (déšť) nebude kluziště otevřeno, doprovod smí na kluziště pouze na bruslích.

Praha 8 proti České televizi

8. ledna 2019 v 09:11

Praha 8 zve na charitativní hokejový zápas v sobotu 2. února od 10 hodin na kluzišti v areálu ZŠ Glowackého v Bohnicích.

Běžecká škol Prahy 4 pokračuje i v novém roce

7. ledna 2019 v 10:04

Novoroční výběh Běžecké školy Prahy 4 se konal první den nového roku. Běžci proběhli tradiční trasu od Žlutých lázní směrem na Vyšehrad a odstartovali sezónu.

Sobota: Skluzem do nového roku

4. ledna 2019 v 08:06

V pořadí již třetí velká akce na letenském kluzišti je na programu 5. ledna. Celý den bude pojatý jako aktivní sportovní odpoledne za účasti aktivních či bývalých sportovních hvězd. Každý návštěvník si bude moci vyzkoušet netradiční prvky sportovních disciplín.

Na kluzištích v Praze 8 můžete bruslit do února

3. ledna 2019 v 09:00

Tři veřejná kluziště jsou v provozu v osmé městské části. Na všech kluzištích mohou zájemci bruslit od pondělí do pátku. O víkendech bude na kluzištích zajištěn doprovodný kulturní program.

V Praze 5 se zdarma bruslí až do poloviny března

2. ledna 2019 v 09:09

Veřejné kluziště, které otevřela radnice páté městské části, je otevřeno od 23. prosince až do 17. března 2019 denně od 10 do 21 hodin zdarma.

Další články
Nahoru