Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Prahu 18 povede koalice ANO, ODS a TOP 09, starostou bude nadále Kučera
Starosta Prahy 18 Zdeněk Kučera. Foto: archiv

Prahu 18 povede koalice ANO, ODS a TOP 09, starostou bude nadále Kučera

Radnici Prahy 18 povede v následujícím volebním období koalice ANO, ODS a TOP 09. V zastupitelstvu s 23 členy bude mít těsnou většinu 12 hlasů. Starostou bude nadále Zdeněk Kučera (ANO). ČTK to dnes sdělil dosavadní místostarosta Ondřej Lněnička (ODS). Volby v Letňanech vyhrálo sdružení Zdravé Letňany, které spolu s Piráty, Přísahou a Letňany pro život bude v opozici. Praha 18 leží na severovýchodním okraji hlavního města a zahrnuje katastr Letňan.

„Dohodli jsme se na tom, že budeme pokračovat v koalici, která zde byla v uplynulých čtyřech letech. Koaliční smlouvu jsme již podepsali," řekl Lněnička.

Kandidátem na starostu bude Zdeněk Kučera (ANO), který se jím stal poprvé po volbách před čtyřmi roky. V radě městské části potom usednou tři zástupci ANO, dva občanští demokraté a jeden zástupce TOP 09. Ustavující jednání zastupitelů by se mělo uskutečnit na začátku listopadu.

Anketa

Vadí vám spolupráce ODS, TOP 09 a hnutí ANO na komunální úrovni?

47.8%
(47.8%)
52.2%
(52.2%)
„Původně jsme jej chtěli stihnout ještě v říjnu, ale vzhledem k tomu, že byla v Praze podána žaloba na výsledky voleb, tak to nestihneme," dodal Lněnička.

Komunální volby v Praze 18 vyhrály Zdravé Letňany, které získaly sedm mandátů v 23členném zastupitelstvu. Druhé skončilo ANO se šesti mandáty a třetí ODS bude mít čtyři zastupitele. Čtvrtí Piráti mají dva mandáty, dva zastupitele bude mít na pátém místě TOP 09. Šestá je Přísaha s jedním mandátem, stejně jako sedmé Letňany pro život. Voleb se zúčastnilo 42,84 procenta voličů.


Autor: ČTK

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru