dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Prahu 10 vede nová koalice, starostou je Vladimír Novák z ČSSD
Nový starosta Praha 10 Vladimír Novák (ČSSD) a jeho předchůdkyně ve funkci Radmila Kleslová (ANO). Foto: P10

Prahu 10 vede nová koalice, starostou je Vladimír Novák z ČSSD

Po půl roku trvající vládě radních v neúplné sestavě, kterou způsobilo odstoupení hnutí ANO, zvolili zastupitelé městské části Praha 10 nové politické vedení v čele se starostou Vladimírem Novákem (ČSSD). Nově vzniklou koalici tvoří TOP 09, ČSSD, ODS, Strany zelených a Nezávislých pro Prahu 10 – Hnutí pro lepší Desítku a dvou nezařazených zastupitelů. Ve čtyřicetičlenném zastupitelstvu tak koalici podporuje 22 hlasů.

Původní koalice se rozpadla v lednu, odešlo z ní ANO a rezignovala bývalá starostka Radmila Kleslová (ANO) a radní za ANO. Městskou část pak vedla zúžená rada složená ze zástupců ČSSD, zelených, nezávislých a radní za ANO, která odmítla rezignovat.

 „Během posledního půl roku se neúplné Radě podařilo udržet městskou část v bezproblémovém chodu, dokonce se podařilo i v tomto režimu schválit rozpočet. Nyní je ale čas začít v novém a kompletním složení,“ uvedl nový starosta desáté městské části Vladimír Novák. Vystudovaný ekonom se na desítce zabývá oblastí životního prostředí a zdravotnictví.

„Situace byla neudržitelná. Zkratkovitá řešení zástupců hnutí ANO a jejich neochota cokoli konstruktivně řešit vyvrcholila jejich rezignací těsně před schvalováním rozpočtu městské části. Bylo proto naší politickou odpovědností nejen vstoupit do jednání o nové koalici, ale hlavně vést ta jednání tak, aby Praha 10 měla konečně akceschopné vedení,“ říká nový radní Prahy 10 Ondřej Počarovský (TOP 09).

„Mým cílem je pokračovat v rozpracovaných projektech, blíží se například podpis memoranda o spolupráci s Ministerstvem kultury, které nám pomůže s rekonstrukcí Vily Karla Čapka a s celkovým směřováním tohoto objektu, který chceme co nejdříve zpřístupnit veřejnosti,“ uvedl radní Bohumil Zoufalík (NPP10-HPL10).

„Plánuji pokračovat v projektu bezbariérové Prahy 10, chci usilovat o zefektivnění návaznosti spojů MHD a o řešení nedostatku parkovacích míst. Budu také usilovat o zlepšení podmínek pro pěší,“ prozradil Martin Hejl (ODS), který v zastupitelstvu nahradil bývalého starostu Milana Richtera z toho důvodu, že s tvorbou dopravní koncepce má díky bývalému působení v Radě hl. m. Prahy v pozici náměstka primátora bohaté zkušenosti.

Radní desáté městské části nyní v nejbližších dnech čeká schválení společného programového prohlášení, ve kterém podrobně představí politický program.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru