Dnes Pondělí - jasno 7°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Prahu 1 navštívil primátor Svoboda. Diskutoval ve škole, prohlédl si nemocnici
Primátor Svoboda (uprostřed) za doprovodu starostky Terezie Radoměřské a radního Michala Müllera míří na návštěvu Nemocnice na Františku. Foto: Jaroslav Tatek

Prahu 1 navštívil primátor Svoboda. Diskutoval ve škole, prohlédl si nemocnici

Ve středu 12. dubna se uskutečnilo setkání starostky a radních první městské části s primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS). Diskutovala se zásadní témata centrální městské části a proběhly také návštěvy dvou Prahou 1 zřizovaných institucí – Nemocnice Na Františku a Základní školy nám. Currieových. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí městské části Petr Bidlo.

„Primátora u nás považujeme za nejvyššího patrona. Jsem ráda, že si k nám našel cestu a že máme možnost probrat ta nejžhavější témata, jako je školství nebo třeba Nemocnice Na Františku,“ prohlásila v úvodu starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09). Během schůzky s radními na úřadě se ovšem neprobíralo pouze zmíněné školství.

Řada radních představila primátorovi další oblasti, které městskou část zajímají. Diskutovalo se například o problematice krátkodobého ubytování i o jiných negativních aspektech masového turismu, jako jsou rušení nočního klidu či bezpečnost.

Padly zde mimo jiné také zmínky o oblasti sociální péče či bezbariérovosti a v neposlední řadě rovněž o veřejném prostoru, ekologii nebo energetické situaci.

Po setkání s radními zamířil primátor na návštěvu Základní školy nám. Currieových, kde se po diskuzi s vedením školy setkal i s žáky. Ti se v průběhu besedy ptali na široký okruh témat, například na sdílené koloběžky, ale také na posun termínu odchodu do důchodu či spravedlivé odměňování učitelů.

Následovala návštěva Nemocnice Na Františku. Primátora doprovodili starostka a radní pro zdravotnictví Michal Müller (ODS). Ředitel nemocnice David Erhart a další členové vedení představili rozsah poskytované péče a diskutovalo se také o rozvojových plánech nemocnice.

„Vážím si toho, že chcete nemocnici rozvíjet. Jsme připraveni se na zmíněném rozvoji podílet. Chci, aby toto zařízení obyvatelům poskytovalo širokou škálu služeb, včetně například urgentní péče,“ uvedl při návštěvě nemocnice primátor.


Autor: TZ, red

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Premiér Fiala se setkal s exprezidentem USA Clintonem

11. března 2024 v 19:19

Premiér Petr Fiala se v pondělí 11. března setkal v Kramářově vile s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem. Mezi hlavní témata jednání patřila mezinárodní bezpečnostní situace, ruská agrese na Ukrajině, rozšiřování NATO a další zahraničně-politické výzvy....

Další články
Nahoru