Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Prahu 1 navštívil primátor Svoboda. Diskutoval ve škole, prohlédl si nemocnici
Primátor Svoboda (uprostřed) za doprovodu starostky Terezie Radoměřské a radního Michala Müllera míří na návštěvu Nemocnice na Františku. Foto: Jaroslav Tatek

Prahu 1 navštívil primátor Svoboda. Diskutoval ve škole, prohlédl si nemocnici

Ve středu 12. dubna se uskutečnilo setkání starostky a radních první městské části s primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS). Diskutovala se zásadní témata centrální městské části a proběhly také návštěvy dvou Prahou 1 zřizovaných institucí – Nemocnice Na Františku a Základní školy nám. Currieových. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí městské části Petr Bidlo.

„Primátora u nás považujeme za nejvyššího patrona. Jsem ráda, že si k nám našel cestu a že máme možnost probrat ta nejžhavější témata, jako je školství nebo třeba Nemocnice Na Františku,“ prohlásila v úvodu starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09). Během schůzky s radními na úřadě se ovšem neprobíralo pouze zmíněné školství.

Řada radních představila primátorovi další oblasti, které městskou část zajímají. Diskutovalo se například o problematice krátkodobého ubytování i o jiných negativních aspektech masového turismu, jako jsou rušení nočního klidu či bezpečnost.

Padly zde mimo jiné také zmínky o oblasti sociální péče či bezbariérovosti a v neposlední řadě rovněž o veřejném prostoru, ekologii nebo energetické situaci.

Po setkání s radními zamířil primátor na návštěvu Základní školy nám. Currieových, kde se po diskuzi s vedením školy setkal i s žáky. Ti se v průběhu besedy ptali na široký okruh témat, například na sdílené koloběžky, ale také na posun termínu odchodu do důchodu či spravedlivé odměňování učitelů.

Následovala návštěva Nemocnice Na Františku. Primátora doprovodili starostka a radní pro zdravotnictví Michal Müller (ODS). Ředitel nemocnice David Erhart a další členové vedení představili rozsah poskytované péče a diskutovalo se také o rozvojových plánech nemocnice.

„Vážím si toho, že chcete nemocnici rozvíjet. Jsme připraveni se na zmíněném rozvoji podílet. Chci, aby toto zařízení obyvatelům poskytovalo širokou škálu služeb, včetně například urgentní péče,“ uvedl při návštěvě nemocnice primátor.


Autor: TZ, red

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru