dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Prahu 1 korzo na Smetanově nábřeží neuchvátilo, je proti uzavírkám pro auta
Jedna z akcí Nábřeží žije! na Smetanově nábřeží. Foto: archiv

Prahu 1 korzo na Smetanově nábřeží neuchvátilo, je proti uzavírkám pro auta

Městská část Praha 1 nesouhlasí s pokračováním uzavírání Smetanova nábřeží a úseku Křižovnické ulice. Takové usnesení schválilo tamější zastupitelstvo. K uzavírkám pro auta došlo v září a říjnu během sobotních akcí s názvem „Nábřeží žije!“.

Smetanovo nábřeží bylo od poloviny září po pět sobot uzavřeno pro tranzitní automobilovou dopravu. Nábřeží v ten den patřilo cyklistům a chodcům, tramvaje mohly projíždět. Aktivity na nábřeží organizovala organizace Auto*Mat společně s hlavním městem Prahou.

Anketa

Měla by ze Smetanova nábřeží trvale zmizet auta?

46%
(46%)
54%
(54%)
Zastupitel Filip Dvořák (ODS), který usnesení navrhl, chce, aby se nepokračovalo „v experimentu na lidech“, s uzavíráním nábřeží vyslovil nesouhlas. Vadí mu mimo jiné, že uzavírka způsobovala zácpy aut na Malé Straně.

Starosta Oldřich Lomecký (TOP 09) řekl, že s jeho názorem v zásadě souhlasí a že takové stanovisko od začátku prosazoval. Obdobný názor vyslovili i další zastupitelé.

Obyvatelé Prahy 1 také proti uzavírce

„Pan primátor mi dal garanci, že minimálně do 1. května příštího roku se nic takového zkoušet nebude,“ řekl. „Neumím se ale ztotožnit s uzavřením tranzitu navždy,“ dodal Lomecký.

nabrezi-zije_1-nahled Obyvatel Prahy 1 Štěpán Rada vyslovil obavu, že se ze Smetanova nábřeží může stát druhá pěší zóna jako na Václaváku. To by podle něj nic nepřineslo.

Podle jeho názoru je dění na nábřeží při akce Nábřeží žije! nevkusné a jen si hraje na sousedské slavnosti. Někteří občané se na jednání zastupitelstva vyslovili dokonce pro konání referenda v dané záležitosti.


Autor: Anna Skálová

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru