dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Povodně 2013

Prahou protéká 2 850 kubíků vody. Při průtoku 3000 bude zahájena evakuace Smíchova

Vltavou v Praze protéká v tuto chvíli 2 850 metrů krychlových za vteřinu. Pokud dosáhne průtok 3 000 kubíků, bude zahájena evakuace části Smíchova, konkrétně Hořejšího a Janáčkova nábřeží.

Doporučený obsah evakuačního zavazadla, které si s sebou vzít v případě vyhlášení evakuace:

osobní doklady, peníze a platební karty, doklady od vozidel, pojistné smlouvy a jiné drobné cennosti, léky a brýle, užíváte-li je, náhradní prádlo, oděv, obuv, pláštěnku, spací pytel nebo přikrývku, pitnou vodu na dva dny, základní trvanlivé potraviny nejméně na 24 hodin: nejlépe stravu v konzervách a dobře zabalený chléb, předměty denní potřeby, jídelní misku, nůž, otvírák na konzervy, příbor, ručník, toaletní a hygienické potřeby, mobilní telefon s nabíječkou, přenosnou svítilnu, nebo svíčky a zápalky, psací potřeby, sešit nebo volné papíry knihy, pro ukrácení času karty, drobné společenské hry pro děti drobné hračky, pexeso, omalovánky apod., malým dětem plyšovou hračku na spaní, přenosné rádio s rezervními bateriemi.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru