dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Prahou prošel pochod romské hrdosti
Foto: Anna Skálová

Prahou prošel pochod romské hrdosti

V pořadí již čtvrtý ročník Roma Pride – pochod romské hrdosti prošel Prahou v neděli čtvrtého října. Pochody Roma Pride byly ve stejný den pořádány v celkem čtrnácti evropských zemích. V Praze Romové pochodovali ze Smíchova do bartolomějské ulice, před budovu policejní stanice.

Desítky Romů upozorňovaly na vepřín, který stojí v jihočeských Letech, v místě bývalého koncentračního tábora pro Romy a Sinty. Požadují jeho odstranění. Součástí dne byla panelová diskuse i kulturní program. Heslem Roma Pride 2015 v České republice bylo Romové vítají uprchlíky!

„Roma Pride je svátek všech Romů a obzvláště těch chudých, kterých je drtivá většina. Není to však jen radostná a veselá oslava romské kultury a identity. Je to den, kdy Romové hlasitě mluví o svých právech, jejich porušování a volají po změně,“ uvedl Jozef Miker z pořádajícího česko-romského sdružení Konexe.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru