dnes
Neděle - skorojasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C

Prahou projede duhová tramvaj, bude v ní instalace a výstava

V týdnu od 6. do 12. srpna probíhá v Praze festival Prague Pride. Jedná se o největší kulturní akci pořádanou komunitou lesbiček, gayů, bisexuálů a transgender osob (LGBT) v České republice. Vrcholem týdne Prague Pride je sobotní průvod Prahou, jehož se účastní desítky tisíc lidí. Kromě hlavního průvodu se během celého týdne koná řada nevšedních doprovodných kulturních akcí.   

V rámci Prague Pride se uskuteční i druhý ročník projektu SEXPOSED umělecko-vzdělávacího spolku ARTEDU. Tentokrát s podtitulem #jdisebodnout, jehož cílem je povzbudit zájem o HIV testování. SEXPOSED bude v rámci festivalu probíhat ve dvou dnech. Ve středu 8. srpna se Prahou projede „Duhová tramvaj“ s uměleckými díly a ve čtvrtek 9. srpna se pak na Piazzettě Národního divadla odehraje vizuálně-pohybová performance SOMA. Pořadatelem obou dvou akcí je platforma Artedu.cz, jejíž cílem je zpřístupnit současné výtvarné a divadelní umění v zajímavých a netradičních kontextech.

Pride Ride – Duhová tramvaj (Středa 8. srpna)

Ve středu 8. 8. pojede Prahou duhová tramvaj. V ní najdete uměleckou instalaci a fotografickou výstavu vytvořenou speciálně pro letošní SEXPOSED | #jdisebodnout. Spojujícím motivem jsou lékařské pláště, jejichž autory jsou významní čeští výtvarní umělci a oděvní designéři (např. Veronika Šrek Bromová, Jiří Petrbok, Petr Písařík, Jakub Špaňhel či Josefina Bakošová a další). Na zastávkách Vás pak osloví performěři, kteří budou pláště prezentovat. Kdo do tramvaje nastoupí, bude mít příležitost se seznámit s novodobými možnostmi snižování rizika šíření HIV nákazy včasným diagnostikováním a zavedením léčby.

Performance SOMA (Čtvrtek 9. srpna)

Prostřednictvím vizuálního umění chce SEXPOSED povzbudit zájem o HIV testování i ve čtvrtek 9.8.. V rámci vizuálně-pohybové performance SOMA Martina Talagy bude soubor uměleckých děl spojených motivem lékařského pláště prezentován na Piazzettě Národního divadla.


Zplodiny po požáru pronikly i do areálu Vinohradské nemocnice

Dnes v 10:31

Dnes ve 4:01 hodin vyjeli hasiči k požáru ve vybydlené budově v Jeseniově ulici.

V Argentinské ulici hořela chatka

Dnes v 10:17

Dnes v noci v 1:03 hod vyjeli hasiči z Holešovic, Petřin a centrální stanice k požáru chatky v Argentinské ulici. Velitel zásahu si na místo vyžádal pohotovostní službu el. rozvodných závodů. Hasiči požár likvidovali v dýchací technice. Objekt byl zkontrolován termokamerou a průzkum na přítomnost...

Praha 2 – Nové Město. V úterý nepoteče voda

Dnes v 09:41

Z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací nepoteče voda v ulicích Nového Města. Náhradní zásobování bude zajištěno na základě požadavků odběratelů a dle dopravních a technických možností přistavením cisterny s pitnou vodou. Podrobné informace nepřetržitě podávají...

Roztyly C: Omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra

Dnes v 09:27

Z důvodu provádění zátěžové zkoušky osobního výtahu mezi nástupištěm a vestibulem stanice dojde ve čtvrtek 25. října od 10 do 12 hodin k dočasnému omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra Roztyly na trase C.

Film: Stavitel chrámu Petr Parléř

Dnes v 09:23

Snímek Stavitel chrámu je adaptací pověsti o architektu Petru Parléřovi, kterému dal Karel IV. za úkol dostavět v Praze chrám sv. Víta.

Dny Severu 2018 Praha začnou v úterý

Dnes v 09:13

Devátý ročník festivalu severské kultury se zaměří na tabu a témata, o nichž se v dané společnosti nemluví, ale vyskytují se po celém světě. Severské země obvykle vnímáme jako pokrokové a liberální státy, v nichž se otevřeně diskutuje o všem a kde žádná (auto)cenzura neexistuje. Neplatilo to však...

Olga Havlová ve vzpomínkách – beseda s Danou Němcovou

Dnes v 09:04

V rámci doprovodného programu výstavy fotografií k nedožitým 85. narozeninám Olgy Havlové v KC Zahrada se koná beseda s členkou správní rady Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Danou Němcovou.

Praha 6 – Bubeneč, v úterý nepoteče voda

Dnes v 07:12

Od 8 do 13 hodin bude přerušena dodávka pitné vody ulicích Na seníku 47/4; V sadech 44/2; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Kreativní dílny Aladine pořádají v listopadu kurzy Home Deco

Včera v 18:58

Vyzkoušejte zcela nové techniky a úplně nové materiály, dopřejte si zcela nový zážitek z tvoření. Vydejte se do kreativní dílny Aladine na nové kurzy Home Deco a odneste si domů, kromě spousty nových zážitků, krásné kousky do svého interiéru či originální dárky pro...

Videomapping století: Svědek dějin

Včera v 09:06

Národní muzeum zve na unikátní videomapping v sobotu 27. října od 20 hodin do 20:10.

Mladík se zákazem řízením ujížděl strážníkům

Včera v 08:40

Ve čtvrtek odpoledne prováděli strážníci z Prahy 7 kontrolní činnost v Plynární ulici, kde uviděli řidiče osobního auta, který porušil zákaz vjezdu. Když dal strážník zdvižením ruky mladému řidiči pokyn k zastavení, tak muž zvýšil rychlost a začal ujíždět. Autohlídka začala vozidlo pronásledovat....

TOP 09 v Praze 10 poskytla volební plochy kampani Díky mami, díky tati

Včera v 08:08

TOP 09 v Praze 10 se rozhodla, že plochy, které si pronajala před komunálními volbami, přenechá Klubu K2. Na billboardech i světelných poutačích u metra tak bude k vidění kampaň „Díky mami, díky tati“.

Dnes: Voda kolem nás u Kuželkárny v Centrálním parku

Včera v 07:55

Přijďte dnes ve 13 hodin sebe a své děti naučit něco nového o vodě, nakládání s ní i jejím koloběhu na Zemi. V kreativním koutku si užijete zábavu a něco pěkného vyrobíte.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Včera v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Další krátké zprávy
Nahoru