dnes
Úterý - snih-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
2°C

Prahou projede duhová tramvaj, bude v ní instalace a výstava

V týdnu od 6. do 12. srpna probíhá v Praze festival Prague Pride. Jedná se o největší kulturní akci pořádanou komunitou lesbiček, gayů, bisexuálů a transgender osob (LGBT) v České republice. Vrcholem týdne Prague Pride je sobotní průvod Prahou, jehož se účastní desítky tisíc lidí. Kromě hlavního průvodu se během celého týdne koná řada nevšedních doprovodných kulturních akcí.   

V rámci Prague Pride se uskuteční i druhý ročník projektu SEXPOSED umělecko-vzdělávacího spolku ARTEDU. Tentokrát s podtitulem #jdisebodnout, jehož cílem je povzbudit zájem o HIV testování. SEXPOSED bude v rámci festivalu probíhat ve dvou dnech. Ve středu 8. srpna se Prahou projede „Duhová tramvaj“ s uměleckými díly a ve čtvrtek 9. srpna se pak na Piazzettě Národního divadla odehraje vizuálně-pohybová performance SOMA. Pořadatelem obou dvou akcí je platforma Artedu.cz, jejíž cílem je zpřístupnit současné výtvarné a divadelní umění v zajímavých a netradičních kontextech.

Pride Ride – Duhová tramvaj (Středa 8. srpna)

Ve středu 8. 8. pojede Prahou duhová tramvaj. V ní najdete uměleckou instalaci a fotografickou výstavu vytvořenou speciálně pro letošní SEXPOSED | #jdisebodnout. Spojujícím motivem jsou lékařské pláště, jejichž autory jsou významní čeští výtvarní umělci a oděvní designéři (např. Veronika Šrek Bromová, Jiří Petrbok, Petr Písařík, Jakub Špaňhel či Josefina Bakošová a další). Na zastávkách Vás pak osloví performěři, kteří budou pláště prezentovat. Kdo do tramvaje nastoupí, bude mít příležitost se seznámit s novodobými možnostmi snižování rizika šíření HIV nákazy včasným diagnostikováním a zavedením léčby.

Performance SOMA (Čtvrtek 9. srpna)

Prostřednictvím vizuálního umění chce SEXPOSED povzbudit zájem o HIV testování i ve čtvrtek 9.8.. V rámci vizuálně-pohybové performance SOMA Martina Talagy bude soubor uměleckých děl spojených motivem lékařského pláště prezentován na Piazzettě Národního divadla.


Okolí ubytovny v Třebonicích je uklizeno

Dnes v 15:15

Městská část Praha 13 obdržela stížnost na nepořádek v okolí ubytovny v Třebonicích. Podnět řešil odbor životního prostředí a vyzval majitele pozemku k okamžité nápravě.

Štědrý den v Gongu

Dnes ve 13:18

Štědrodenní pohádku O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi připravilo Divadlo Gong na Štědrý den 24. prosince od 13:00 hodin. Co se stane, když zaspí psaníčkový andělíček, který nosí každé Vánoce dětská přání Ježíškovi?

Na Strakonické se srazilo ráno sedm aut

Dnes v 11:56

Dnes ráno se kolem 6:30 ve Strakonické ulici ve směru do centra stala na úrovni chuchelského závodiště hromadná nehoda. Srazilo se šest osobních a jedno nákladní auto. Nikde naštěstí nebyl zraněn, ale karambol způsobil v ranní špičce na jihu Prahy velké dopravní komplikace.

Kácení tůjí na Chodovském hřbitově

Dnes v 11:44

Na základě rozhodnutí odboru životního prostředí se radnice jedenácté městské části rozhodla provést kácení tůjí okolo památníku padlých a kácení tůje u hrobového místa č. 525 na Chodovském hřbitově.

Program v Šabachově parku pokračuje

Dnes v 11:11

V pátek 14. prosince pokračuje vánoční program v Praze 6.

Kompostárnu ve Slivenci čeká zimní přestávka

Dnes v 09:32

Pokud se vám hromadí rostlinný odpad ze zahrady a plánujete navštívit kompostárnu v Praze-Slivenci, máte možnost do 22. prosince. Až do konce února 2019 bude provoz kompostárny přerušen.

Praha 13: Soutěž o nejkrásnější výzdobu

Dnes v 09:09

Domovy se oblékají do svátečního a vánoční výzdobu už také má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Jubilejní výjezd pražských hasičů? Ke koši

Dnes v 09:08

Centrální stanice pražských hasičů v Sokolské včera dosáhla mety dvou tisíc výjezdů v letošním roce. Je to rekord této stanice a vlastně všech stanic pražských hasičů a rok 2018 ještě neskončil. Jubilejní výjezd byl k požáru koše. Pražští hasiči  o tom informovali na svém oficiálním...

Na Veronském náměstí se bude bruslit

Dnes v 08:39

Od středy 12. prosince bude v provozu umělá ledová plocha v areálu školy Veronské náměstí v Praze 15.

Kryt na Folimance se letos otevře naposledy

Dnes v 08:36

Městská část Praha 2 letos zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jednou měsíčně, vždy v sobotu od 9 do 15 hodin. Poslední letošní prohlídka bude 15. prosince.

Štědrá bohoslužba v Praze 15

Dnes v 08:19

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.          

Adventní tvořivá dílna na Hradčanech

Dnes v 08:12

Přijďte si zítra, 12. prosince, vytvořit anděla či andílka technikou suchého plstění do knihovny na Hradčanech.

Neděle: Komentovaná procházka Olšanskými hřbitovy

Dnes v 08:06

Doprava během veletrhu Stříbrné vánoční dny v Letňanech bude posílena

Dnes v 08:06

Návštěvníci prodejního veletrhu Stříbrné vánoční dny, který probíhá ve dnech 13. – 16. prosince na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech, mohou využít zvláštní autobusovou linkou 872, jedoucí od stanice metra Letňany.

Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

Dnes v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Další krátké zprávy
Nahoru