dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
11°C

Prahou projede duhová tramvaj, bude v ní instalace a výstava

V týdnu od 6. do 12. srpna probíhá v Praze festival Prague Pride. Jedná se o největší kulturní akci pořádanou komunitou lesbiček, gayů, bisexuálů a transgender osob (LGBT) v České republice. Vrcholem týdne Prague Pride je sobotní průvod Prahou, jehož se účastní desítky tisíc lidí. Kromě hlavního průvodu se během celého týdne koná řada nevšedních doprovodných kulturních akcí.   

V rámci Prague Pride se uskuteční i druhý ročník projektu SEXPOSED umělecko-vzdělávacího spolku ARTEDU. Tentokrát s podtitulem #jdisebodnout, jehož cílem je povzbudit zájem o HIV testování. SEXPOSED bude v rámci festivalu probíhat ve dvou dnech. Ve středu 8. srpna se Prahou projede „Duhová tramvaj“ s uměleckými díly a ve čtvrtek 9. srpna se pak na Piazzettě Národního divadla odehraje vizuálně-pohybová performance SOMA. Pořadatelem obou dvou akcí je platforma Artedu.cz, jejíž cílem je zpřístupnit současné výtvarné a divadelní umění v zajímavých a netradičních kontextech.

Pride Ride – Duhová tramvaj (Středa 8. srpna)

Ve středu 8. 8. pojede Prahou duhová tramvaj. V ní najdete uměleckou instalaci a fotografickou výstavu vytvořenou speciálně pro letošní SEXPOSED | #jdisebodnout. Spojujícím motivem jsou lékařské pláště, jejichž autory jsou významní čeští výtvarní umělci a oděvní designéři (např. Veronika Šrek Bromová, Jiří Petrbok, Petr Písařík, Jakub Špaňhel či Josefina Bakošová a další). Na zastávkách Vás pak osloví performěři, kteří budou pláště prezentovat. Kdo do tramvaje nastoupí, bude mít příležitost se seznámit s novodobými možnostmi snižování rizika šíření HIV nákazy včasným diagnostikováním a zavedením léčby.

Performance SOMA (Čtvrtek 9. srpna)

Prostřednictvím vizuálního umění chce SEXPOSED povzbudit zájem o HIV testování i ve čtvrtek 9.8.. V rámci vizuálně-pohybové performance SOMA Martina Talagy bude soubor uměleckých děl spojených motivem lékařského pláště prezentován na Piazzettě Národního divadla.


Vernisáž výstavy: Poválečná tvorba exlibris (1945–1990)

Dnes v 10:54

Expozice drobných grafik jako součást dlouhé historie české knižní značky. Výběr zahrnuje vývojovou etapu od konce 2. světové války do roku 1990. Vernisáž se koná ve čtvrtek 21. února v 17 hodin ve Skleněném Paláci v Praze 6.

Jacinto Alves v Havlíčkových sadech

Dnes v 10:19

Ve Viničním altánu v Havlíčkových sadech v Praze 2 bude vystavovat portugalský malíř Jacinto Alves. Otevřeno denně od 11 do 21 hodin.

V části Prahy 17 – Řep nepoteče voda

Dnes v 09:35

V úterý 5. března bude od 8 do 16 hodin přerušena dodávka pitné vody v oblasti Praha 17 – Řepy.

Bazar dětského oblečení v Komunitním centru sv. Prokopa

Dnes v 09:25

Chcete-li si pro své děti pořídit výbavu na jaro a léto, přijďte 23. února mezi 9. – 14. hodinou do Komunitního centra sv. Prokopa, V Hůrkách 1292/8, Praha 13. Čekat na vás bude nejen oblečení a doplňky pro děti, ale i skákací hrad, vychutnat si můžete výbornou kávu, limonádu nebo...

Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Dnes v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Mezi Výtoní a Sídlištěm Modřany nepojedou tramvaje

Dnes v 09:10

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 24. února od 5 do 18 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Tradiční Řeporyjský masopust

Dnes v 09:04

Zahájení masopustního průvodu v sobotu 23. února v 15 hodin na Řeporyjském náměstí. Akce bude dále pokračovat občerstvením a veselicí ve Studiu Bubec – Tělovýchovná 748, Řeporyje. O hudební doprovod se postará HovaDuo+.

V sobotu začne Matějská pouť

Dnes v 08:33

Matějská pouť se koná od soboty 23. února do 22. dubna v areálu Výstaviště Praha. Na návštěvníky čekají tradiční i nové zahraniční atrakce, stánky s rychlým občerstvením, suvenýry, sladkosti.

Vepřové hody pod širým nebem

Dnes v 08:19

Pro návštěvníky Hořejšího nábřeží na Smíchově budou v sobotu 23. února připraveny klasické zabíjačkové speciality, jako jitrnice, jelita, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar. Těšit se můžete také na dobroty z udíren – klobásy, špeky nebo uzené šunky.

Dopoledne pro mrňousky

Dnes v 08:13

Nejmenší čtenáři a jejich rodiče se mohou ve čtvrtek 21. února společně setkat s knížkou. Hravé dopoledne spojené s čtením, povídáním a drobným vyráběním je připraveno v knihovně pro děti od 2 let v dětském koutku.

Do zoo za zvířátky a písničkou. Hudební dílna pro děti

Dnes v 08:07

Vyrazit do Afriky za zvířátky mohou děti od 6 do 12 let do hudební zoo. Na chvíli se mohou stát troubícím slonem nebo klapat zuby jako krokodýl a k tomu ještě tancovat, zpívat a hrát na nástroj.

Komentovaná procházka pro seniory: Havelské město, klášter a řád obutých karmelitánů

Dnes v 07:09

Jihoměstská sociální zve seniory na procházku s výkladem. Dozvíte se, jaké město vzniklo kolem farního kostela sv. Havla a jaký mělo vlastní právní a správní řád.

Zítra nepoteče voda na Hradčanech a ve Střešovicích

Včera v 17:50

V úterý 19. února od 8 do 16 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na Hradčanech a ve Střešovicích.

Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí: V sobotu nepojedou tramvaje

Včera ve 14:46

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v sobotu 23. února od 8 do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí, v uvedeném směru.

Další krátké zprávy
Nahoru