dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Lifestyle / ZdravíZpravodajství

Prahou projde protestní průvod proti „kruté kožešinové módě“

Za dva týdny projde Prahou při příležitosti Světového dne bez kožešin protestní průvod, jehož účastníci vyjádří nesouhlas s „krutou kožešinovou módou“. Vlastní transparenty jsou vítány, zvou na akci organizátoři.

V pátek 29. listopadu bude na náměstí Republiky umístěn od 12 do 18 hodin informační stánek organizace Svoboda zvířat, kde se budou rozdávat kolemjdoucím letáčky a sbírat podpisy pod Petici za zákaz chovu takzvaných kožešinových zvířat.V 15:30 odtud vyrazí protestní průvod. Přesná trasa ještě nebyla upřesněna.

Světový den bez kožešin (Fur Free Friday)

Světový den bez kožešin je přejat z Ameriky, kde se již stalo zvykem pořádat protikožešinové demonstrace každý pátek po dni Díkůvzdání (Fur Free Friday).

Tento den vyráží většina Američanů na předvánoční nákupy. První nenásilná protikožešinová akce proběhla v tento den již v roce 1985 před obchodním domem Macy´s v New Yorku a Sacramentu. Postupně se však nápad ujal po celém světě.


Tato nemoc si nevybírá: Je často spojená se studem, zranitelností, pochybnostmi o sobě a negativními myšlenkami. Snadno se tak může stát, že člověk začne nenávidět své tělo jako zdroj depresí a překážku, která mu zabraňuje žít spokojeným životem

16. ledna 2018 ve 14:01

Další články
Nahoru