dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Prahou projde karnevalový průvod gayů a leseb, do ulic se chystají i jejich odpůrci
Loni se průvodu zúčastnilo zhruba 20 000 lidí. Foto: Tomáš Adámek / Prague Pride

Prahou projde karnevalový průvod gayů a leseb, do ulic se chystají i jejich odpůrci

Prahou dnes projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a transsexuálů (LGBT), jímž vyvrcholí letošní festival Prague Pride. Účastníci se ve 13 hodin vydají z Václavského náměstí směrem na Letnou. Do ulic se chystají vyrazit i odpůrci akce.

Průvod se v Praze uskuteční počtvrté. Poprvé se konal v roce 2011, tehdy se do něj zapojilo 8 tisíc lidí. Loni jich přišlo 20 tisíc, stejný počet účastníků očekávají pořadatelé letos.

Z Václavského náměstí průvod vyrazí do ulice Na Příkopě. Odtud projde přes náměstí Republiky do Revoluční přes Řásnovku a Klášterskou po Dvořákově nábřeží k náměstí Curieových.

Bude pokračovat po Čechově mostě přes Vltavu a po schodech nahoru na Letnou, kde bude hudební program. Od schodiště pojede kyvadlová doprava pro vozíčkáře či rodiče s kočárky.

Dorazí i národovci

Do centra Prahy se chystají i odpůrci průvodu. Protest svolává k soše svatého Václava extremistické hnutí Svobodný odpor. Chce prý hájit světcův pomník před zhanobením. Přidat se chtějí národovci.

Centrem metropole po 12:30 projdou také Mladí křesťanští demokraté, chtějí vyzdvihnout tradiční rodinu. Podpořit se je chystají konzervativci z iniciativy D.O.S.T. V pohotovosti bude dnes policie.

Na pořádek budou dohlížet stovky policistů. Po trase průvodu se omezí doprava a provoz městských linek.

Čtěte také: Opatření a omezení dopravy kvůli pochodu Prague Pride


Další články
Nahoru