Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Prahou přešla silná bouře, na dva lidi spadl strom
Spoušť po bouřce. Foto: HZS Praha

Prahou přešla silná bouře, na dva lidi spadl strom

Přes hlavní město v sobotu večer přešla silná bouřka, spadlý strom zastavil vlaky na jedné trati a silný vítr provoz lanové dráhy v zoologické zahradě. Pražští hasiči odklízeli spadlé stromy a větve, v souvislosti s počasím vyjeli k 12 událostem. V Braníku spadl strom na dva lidi. Zhruba třicetiletý muž má vážný úraz hlavy, žena lehký úraz obličeje, uvedli zdravotničtí záchranáři na sociální síti X.

Strom na dva lidi spadl v ulici U Kempinku. Muž má spolu s vážným úrazem hlavy také další zranění. „Záchranáři jej uvedli do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, ošetřili, následně transport do traumacentra," napsali záchranáři. Mladou ženu ošetřili s akutní stresovou reakcí, dodali.

„V oblasti Prahy a části Středočeského kraje se vyskytují velmi silné bouřky, při kterých může napršet přes 30 milimetrů za 30 minut," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) před 19:00. Vlakovou dopravu zastavil strom spadlý na koleje mezi Žvahovem a stanicí Praha-Smíchov. Lanovka v zoo kvůli silnému větru ukončila kolem 18:30 provoz o půlhodinu dříve než obvykle.

Pražští hasiči do 20:30 v souvislosti s bouřkou zasahovali u 12 případů, oznámili na síti X. „Převážně se jednalo o popadané stromy a větve nebo úklid vozovky od kamení. Nejvíce byla zasažena oblast Braníku a Modřan," uvedli.

Silné bouřky dnes přišly do Česka od západu, spadlé stromy omezily provoz na železničních tratích i v dalších krajích. Výstrahu před bouřkami s přívalovým deštěm, kroupami a silným větrem ČHMÚ vyhlásil do jedné hodiny po dnešní půlnoci.

Silná bouřka s přívalovými srážkami zasáhla Prahu také minulý týden ve čtvrtek večer. Na několika místech zkomplikovala vlakovou a tramvajovou dopravu, voda z průtrže mračen zaplavila podjezdy Těšnov a Bulhar či trať u Čechova mostu v centru hlavního města.

Ve Zbraslavi najel osobní vlak do sesutého kamení a zeminy, provoz na trati ve směru na Vrané nad Vltavou byl zastavený. Voda natekla do vestibulu stanice metra A Můstek uprostřed Václavského náměstí, zůstal uzavřený zhruba hodinu a půl.


Autor: ČTK

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru