Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
PRAHO! project představí interaktivní queer realizaci na Fügnerově náměstí
Instalace uměleckého díla na Fügnerově náměstí: Foto: Rozálie Růžičková

PRAHO! project představí interaktivní queer realizaci na Fügnerově náměstí

Největší queer mural art v historii ČR se již brzy otevře veřejnosti. Revitalizace Fügnerova náměstí vyzývá k dialogu, poznání a porozumění. Slavnostní kulturní událost a vernisáž umělecké realizace se uskuteční v neděli 13. srpna od 17 hodin na Fügnerově náměstí v Praze 2.   

Autory umělecké realizace QUEER ALL YEAR je spolek PRAHO! project ve spolupráci s lidskoprávním aktivistou Kryštofem Stupkou a ilustrátorem Petrem Polákem.

Cílem realizace je přiblížit LGBTQ+ komunitu kolemjdoucím a zvýšit povědomí o důležitosti inkluzivního a tolerantního přístupu ve společnosti; a to nejen v rámci této komunity. Dílo na Fügnerově náměstí zůstane přístupné veřejnosti po dobu jednoho roku. 

 „Lidé v Praze si LGBTQ+ komunitu často spojují s Prague Pride, proto jsme chtěli ukázat, že queer lidé jsou v Praze celý rok. Fügnerovo náměstí bude vyprávět příběh o lásce a (sebe)přijetí s maximální snahou o vytvoření safe space, a to nejen pro členy komunity,“ shodují se autoři projektu.

Důležitým prvkem QUEER ALL YEAR jsou QR kódy zakomponované do uměleckého díla. Návštěvníci budou mít přístup k různým interaktivním obsahům s možností aktivního zapojení do celé instalace. Na odborné stránce spolupracují organizace Amnesty International, Konsent, In Iustitia a Transparent.

Projekt QUEER ALL YEAR vzniká pod záštitou vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové a vedoucí Zastoupení evropské komise. Moniky Ladmanové.

O spolku PRAHO! project

PRAHO! project vznikl v říjnu 2021, kdy se ve veřejném prostoru metropole začaly objevovat desítky básní ve formě samolepek, plakátů, billboardů či uměleckých instalací. Každý text nese kromě své myšlenky a očíslování také unikátní QR kód, který odkazuje na webové stránky s několika otázkami osobního či městského rázu. Na stránky je také možné nahrávat fotografie či videa.

Od spuštění projektu se k organizátorům dostalo na 50 tisíc výpovědí poukazujících na jedinečnost každého z nás. Jde o sbírku názorů, pocitů, uměleckých vyjádření či myšlenkových pochodů.


Autor: Alo

Grafiku Roberta Junda uvidíte v Galerii 9 do konce července

Včera v 19:14

V Galerii 9 probíhá Léto s Polskou grafikou. V červenci tu najdete digitální grafiku profesora Lodžské Akademie krásných umění Roberta Junda.

Nizozemský národní orchestr mladých hraje v Praze

23. července 2024 v 08:05

Nizozemský orchestr mladých (Jeugdorkest Nederland, neboli JON) se vydává na své každoroční letní turné po Evropě. V tomto symfonickém orchestru se scházejí nejlepší talenty ve věku od 14 do 21 let z celého Nizozemska, aby společně pracovali na nejvyšší úrovni na náročných dílech velkého...

Výstava Nová hmota: Studenti a absolventi ateliéru kresby AVU

23. července 2024 v 07:13

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 25. července od 18 do 22 hodin v Galerii Portheimka, Štefánikova 68/12, na Smíchově.

Echo v modré v KC Zahrada

21. července 2024 ve 13:58

Výstavu fotografií Echo v modré najdete v malé galerii Chodovské tvrze.

Dílna v Galerii 9

21. července 2024 v 07:12

Dílna v Galerii 9 je určena pro všechny kdo rádi tvoří a vyrábí z obyčejných neobyčejné věci. Ve středu 24. července se od 17 hodin koná kurz barevných koláží a v Dámském klubu od 19 do 21 hodin relaxační kreslení a dárkové krabičky.

Léto na Dvojce: Koncerty v Havlíčkových sadech

20. července 2024 v 09:36

Ve středu 24. července se konají v rámci cyklu Hudební léto v parcích Prahy 2 v Havlíčkových sadech dva koncerty. Začíná se v 18 hodin.

Projekce krátkých filmů: Malé příběhy velkého světa

18. července 2024 v 09:33

Tři krátké filmy v baru kultury a oddychu, v Džungli BKAO, na pražském Výstavišti uvidíte 23. července. Začíná se 19 hodin, filmy se budou promítat od 20 a vstup je zdarma.

Vysočanská Nokturna Prahy 9: Musica Di Coeli

16. července 2024 v 11:02

Cyklus koncertů vážné hudby Vysočanská Nokturna Prahy 9 pokračuje a 18. července zve na vinici Máchalka.

Performativní přednáška s antropologem Matinem Soukupem

16. července 2024 v 06:43

Pragovka Gallery zve 18. července od 18 hodin na doprovodný program k aktuální výstavě Šárky Koudelové a Gideona Horvátha Broken femur.

Nový termín zrušeného koncertu

15. července 2024 v 10:01

Náhradní termín zrušeného koncertu s názvem Učitel a jeho žák – tchán a jeho zeť, který měl původně proběhnout 23. května, se uskuteční 11. září od 17 hodin v sále Nuselské radnice v Praze 4.

Další články
Nahoru