dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Praha zvyšuje pokutu za jízdu načerno v MHD
Ilustrační foto: archiv

Praha zvyšuje pokutu za jízdu načerno v MHD

Některá města přistoupila ke zvýšení postihů pro černé pasažéry již v průběhu letošního roku. A metropole? Vzhledem k velikosti systému na území zajištěném Pražskou integrovanou dopravou a administrativní náročností, rozhodlo hlavní město o změně až k začátku roku 2014.

Na základě novel zákonů o silniční dopravě a o dráhách a stanovisek Ministerstva dopravy ČR a legislativního odboru Magistrátu hl. m. Prahy lze zvýšit maximální přirážku k jízdnému za porušení tarifních ustanovení, a to až do výše 1 500 korun.

Městská rada proto dnes schválila zvýšení přirážky k jízdnému za porušení tarifních podmínek z 1 000 na 1 500 korun. Ke zvýšení přirážky dojde od 1. ledna příštího roku. Zároveň ale bude nadále ponechána snížená sazba 800 korun v případě zaplacení pokuty na místě.

Cestující, kteří nemají u sebe při kontrole předplatní jízdenku a jsou schopni do patnácti kalendářních dnů prokázat, že v době kontroly skutečně byli majiteli nepřenosné předplatní jízdenky, zaplatí jako nyní padesátikorunovou pokutu.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru