dnes
Čtvrtek - jasno
22°C
zítra
Pátek - oblacno
23°C
pozítří
Sobota - bourky
23°C
Praha zvýší rozpočty škol téměř o miliardu korun
Ilustrační foto: archiv

Praha zvýší rozpočty škol téměř o miliardu korun

Pražský magistrát letos zvýší rozpočty škol a školských zařízení zhruba o 997 milionů korun. Část peněz půjde na platy zaměstnanců a část na povinné odvody. Důvodem jsou nízké platy ve školství. Rozhodli o tom ve čtvrtek pražští zastupitelé.

Zastupitelstvo na konci loňského roku při schvalování rozpočtu na letošek vyčlenilo na zvýšení mezd pracovníků ve školství 700 milionů korun, nyní k nim přidalo další peníze. Běžné výdaje na školství rozpočet plánuje zhruba 15 miliard korun.

Hlasováním o školském rozpočtu jednání pražského zastupitelstva skončilo, trvalo víc než 22 hodin.

Z celkové částky je určeno téměř 410 milionů korun pro školy zřizované hlavním městem. Z toho na platy pracovníků půjde asi 301,47 milionu a na zákonné odvody 108,52 milionu korun.

Druhá část peněz, tedy asi 587,16 milionu korun, připadne školám, jejichž zřizovateli jsou jednotlivé městské části. Na platy učitelů a učitelských pracovníků je vyčleněno 431,74 milionu korun, zbylé peníze půjdou na zákonné odvody.

Pro uvolnění dalších peněz pro školy se město rozhodlo kvůli výši platů ve školství. Podle dokumentu, který zastupitelé schválili, byl loni průměrný plat v Praze 41 851 korun měsíčně, kdežto v případě pedagogů činil 35 230 korun měsíčně a u nepedagogických pracovníků to bylo 21 600 korun.

Podle rozpočtu schváleného loni v prosinci má Praha letos hospodařit s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy korun. Rozdíl pokryje ze svých zdrojů a příspěvků státu.


Prahou prošly tisíce lidí, u sídla komunistů po nich zůstala rakev

Dnes v 00:11

Metropolí prošly ve středu večer tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 000. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi.

Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

Včera v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Odkaz Baltského řetězu připomínají vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice

19. srpna 2019 v 18:46

Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé...

Další články
Nahoru