dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
6°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
5°C
Praha zvýší rozpočty škol téměř o miliardu korun
Ilustrační foto: archiv

Praha zvýší rozpočty škol téměř o miliardu korun

Pražský magistrát letos zvýší rozpočty škol a školských zařízení zhruba o 997 milionů korun. Část peněz půjde na platy zaměstnanců a část na povinné odvody. Důvodem jsou nízké platy ve školství. Rozhodli o tom ve čtvrtek pražští zastupitelé.

Zastupitelstvo na konci loňského roku při schvalování rozpočtu na letošek vyčlenilo na zvýšení mezd pracovníků ve školství 700 milionů korun, nyní k nim přidalo další peníze. Běžné výdaje na školství rozpočet plánuje zhruba 15 miliard korun.

Hlasováním o školském rozpočtu jednání pražského zastupitelstva skončilo, trvalo víc než 22 hodin.

Z celkové částky je určeno téměř 410 milionů korun pro školy zřizované hlavním městem. Z toho na platy pracovníků půjde asi 301,47 milionu a na zákonné odvody 108,52 milionu korun.

Druhá část peněz, tedy asi 587,16 milionu korun, připadne školám, jejichž zřizovateli jsou jednotlivé městské části. Na platy učitelů a učitelských pracovníků je vyčleněno 431,74 milionu korun, zbylé peníze půjdou na zákonné odvody.

Pro uvolnění dalších peněz pro školy se město rozhodlo kvůli výši platů ve školství. Podle dokumentu, který zastupitelé schválili, byl loni průměrný plat v Praze 41 851 korun měsíčně, kdežto v případě pedagogů činil 35 230 korun měsíčně a u nepedagogických pracovníků to bylo 21 600 korun.

Podle rozpočtu schváleného loni v prosinci má Praha letos hospodařit s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy korun. Rozdíl pokryje ze svých zdrojů a příspěvků státu.


Praha se připojí k výzvě evropských měst ohledně platforem pro krátkodobé ubytování

Včera v 09:29

Praha se připojí k výzvě několika evropských měst Evropské komisi, aby začala řešit celoevropskou regulaci platforem pro krátkodobé ubytování typu Airbnb. Ve čtvrtek to schválili zastupitelé. Město také jedná s ministerstvem pro místní rozvoj o národní regulaci, dva předchozí návrhy Poslanecká...

Dotace od hlavního města podpoří výstavu dostupného bydlení, rozhodli zastupitelé

Včera v 09:19

Pražské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo poskytnutí dotací z Fondu rozvoje dostupného bydlení městské části Praha – Ďáblice ve výši 17 milionů korun a městské části Praha – Lysolaje ve výši 89 milionů korun. Finanční prostředky budou využity k podpoře vybudování...

Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil

22. ledna 2020 v 11:26

Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil značky Nissan e-NV 200. Vůz nahrazuje dosluhující, 15 let starý Fiat Ducato. Stejně jako on bude sloužit klientům pečovatelské služby například při cestách za lékaři či do Denního stacionáře a také rozvážet obědy těm, kteří si již sami uvařit...

Další články
Nahoru