dnes
Úterý - zatazeno
27°C
zítra
Středa - polojasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
33°C
Praha zvýší protipovodňové zábrany na Zbraslavi
Velká voda v roce 2013 ohrozila i zbraslavskou loděnici. Velká čerpadla dokázala čerpat přitékající vodu za protipovodňovou zeď. Foto: www.sportzbraslav.org

Praha zvýší protipovodňové zábrany na Zbraslavi

Praha nechá zvýšit o 70 centimetrů protipovodňovou stěnu a mobilní hrazení na Zbraslavi. Opatření se týká úseku mezi ulicemi K přehradám a U Národní galerie. Také vznikne nová protipovodňová stěna podél slepého ramene Berounky. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Náklady na úpravy jsou odhadovány na 20 milionů korun.

Protipovodňová stěna, která bude zvýšena, se táhne po břehu od ulice K přehradám k pilíři mostu přes slepé rameno Berounky. „Záměr předpokládá navýšení stávající koruny protipovodňové stěny a mobilního hrazení až o 0,7 metru," píše se v materiálu.

Kromě zvýšení zábrany chce město postavit pevnou protipovodňovou stěnu vedoucí od mostu podél slepého ramene Berounky pod Zbraslavským zámkem. V těchto místech byly v minulosti stavěny hráze z pytlů s pískem. Nová stěna by měla být vyšší a delší. V případě velké vody opatření také ušetří čas a pracovní síly, neboť nebude nutné plnit pytle pískem.

Praha ještě musí vyřešit právní vztahy s majiteli pozemků, na kterých má nová stěna stát. Podle dokumentu dali majitelé předběžný slib, že ji město může vystavět. Všechny práce i právní kroky mají být hotovy v prosinci 2018.


Pozor na první příznaky, počátek těchto problémů totiž není až ve stáří, jak si mnozí doposud mysleli

Včera v 18:31

Sluch patří k nejdůležitějším lidským smyslům. Postupem věku však náš sluch slábne, a je proto důležité umět poznat první příznaky zhoršování sluchu a následně i správně o sluch „pečovat“.

Další články
Nahoru