Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha zvýší kapacitu Vodojemu Kopanina, ten dokáže pomoct Středočeskému kraji
Vodojem Kopanina. Foto: PVS

Praha zvýší kapacitu Vodojemu Kopanina, ten dokáže pomoct Středočeskému kraji

Hlavní město prostřednictvím Pražské vodohospodářské společnosti zmodernizuje Vodojem Kopanina, čímž se navýší jeho celková kapacita. Důvodem je zvýšení objemu rezervované kapacity vody pro zásobování částí Středočeského kraje pitnou vodou, a to v případě mimořádné události či dlouhodobější odstávky přivaděčů.

Na základě dokončené Koncepce vody předané v rámci pražské metropolitní oblasti byly stanoveny limity dodávky pitné vody pro běžný i mimořádný provozní stav u každého předávacího místa k horizontu let 2030 a 2050.  

V případě, kdy jsou požadavky na dodávky vlastníků navazujících vodovodů vyšší než limity stanovené Koncepcí, lze požadované navýšení kapacity předávacího místa řešit formou spolufinancování investice. 

„Schválili jsme další navýšení kapacity Vodojemu Kopanina. Jedná se o společný projekt naší Pražské vodohospodářské společnosti s firmou Vodovody a kanalizace Beroun, jež se bude na projektu podílet i finančně. Nové kapacity budou sloužit nejen Pražanům, ale také Středočechům v oblasti Berouna,“ řekl pražský radní pro oblast infrastruktury Michal Hroza (TOP 09).

Tímto principem bude jako první modernizován Vodojem Kopanina a na jeho vyšší kapacitě pitné vody se bude finančně spolupodílet VAK Beroun. Pražská vodohospodářská společnost bude tedy po nezbytných pracích pro VAK Beroun rezervovat kapacitu na předávacím místě Vodojemu Kopanina v rozsahu 1 290 metrů krychlových, tedy pro mimořádný stav například třídenní odstávky dodávky vody ze štolového vodovodního přivaděče z vodní nádrže Želivka apod. 

Práce na Vodojemu Kopanina budou zahrnovat kromě zkapacitnění armaturní komory také výměnu a přepojení trubních rozvodů. Zároveň budou na potrubí osazeny nové uzavírací klapky.


Autor: red

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

20. května 2024 ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru